| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

HIB očkování

 Celkem 5 názorů.
 Olga 
  • 

HIB očkování 

(9.11.2000 22:49:41)
prosím o zkušenosti s očkováním proti haemophilovi, mám tříměsíčniho kojence a neumim se rozhodnout, zda ho dat oočkovat....vděčná bud za jakékoli info Díky předem všem!!!!Olča
 Iva 28 let + Péťa 8 měsíců 
  • 

Re: HIB očkování 

(10.11.2000 19:07:59)
Tohle dilema jsem řešila (i na Rodině) před nedávnem. Na internetu jsem našla informace jen "pro" - firmy vyrábějící vakcíny a všechny ty hygienické stanice očkování doporučují jako nezbytné, proto jsem se začala pídit po literatuře a názorech jiných pediatrů - každý vám řekne něco jiného a určitě to usnadní rozhodování, protože nejsou všichni zastánci očkování. Myslím, že je potřeba si ujasnit, zdali je dítě kojené, jestli půjde brzy do kolektivu, jak všeobecně reaguje na očkování, jakou má imunitní výbavu atd.
 Jarka, dve dcery 11 a 9 let 
  • 

Re: HIB očkování 

(13.11.2000 11:17:56)
S haemophilem jsme se setkali u nasi mladsi dcery v jejich trech letech. Byl to hrozny zazitek a jen vcasny prijezd zachranky (behem 5 minut)a zaintubovani v nemocnici ji zachranilo zivot.
 Petra (Pepík 3 3/4r., Anička 5,5m.) 
  • 

Re: HIB očkování 

(17.11.2000 21:12:49)
Když bylo synovi přes dva roky, nechala jsem ho očkovat hned poté, co na haemophil zemřel jeho stejně starý kamarád. Vidím to jako dnes -vedou se za ruku, syn a jeho kamarád, žvatlají... a je to jen pár hodin před tím, než si zákeřný virus vybere svou daň..... A tak jsem neváhala, když se narodila dcerka, dát ji očkovat také. Za týden ji čeká třetí dávka a já pak budu klidnější.... Bohudík obě děti neměly žádné negativní reakce.
 Martin, 2,5letý syn 
  • 

Re: HIB očkování 

(24.1.2001 2:57:27)
Haemophilus influenzae není virus, ale bakterie, velmi často způsobující záněty v oblasti dýchacích cest. Podle materiálů Světové zdravotnické organizace se ve většině zemí ukázalo, že Haemophilus influenzae b (Hib) je hlavní příčinou dětských bakteriálních meningitid (zánět mozkových blan). Více než 25 zemí již zařadilo Hib konjugované vakcíny do národních imunizačních programů a Světová zdravotnická organizace doporučuje celosvětové zavedení Hib vakcinace. Dle studií se například ve Spojených státech amerických pohybovala nemocnost Hib meningitid ve věkové skupině do 5 let věku v rozmezí 30 až 60/100 000 a všech závažných Hib onemocnění v rozmezí 50 až 100/100 000. V Evropě se ve věkové skupině do 5 let věku nemocnost Hib meningitid pohybovala v rozmezí 22 až 30/100 000 a všech závažných Hib onemocnění v rozmezí 36 až 63/100 000, přičemž k úmrtí na meningitidu se udává u 3 až 8 % případů, v rozvojových zemích dokonce více než 40 % případů.
Vliv zavedení plošného očkování Hib vakcínou v letech 1990 - 1995 v sedmi zemích prokázal snížení nemocnosti Hib meningitidou či invazivním onemocněním o 70 - 95 %. Z dalších komplikací Hib onemocnění : např. epiglotitis (zánět příklopky hrtanové), pneumonii (zánět plic), trvalou ztrátu sluchu či psychomotorickou retardaci (opožděný vývoj psychiky i motoriky) a další. Přitom přes moderní léčbu antibiotiky je stále jeden z dvaceti případů meningitidy smrtelný.
Systémové infekce, způsobené Hib, se přenášejí jen mezi lidmi a jejich přenos se uskutečňuje slinami (kapénková nákaza). Epidemiologie těchto infekcí se mění v závislosti na věku a životních podmínkách.
Já své dítě proto naočkované mám a jsem lékař.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.