| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

ORL (ušní, nosní, krční)

Na dotazy týkající se problematiky nemocí ušních, nosních, krčních dětí i dospělých Vám odpoví MUDr. Maja Stříteská - ORL specialista.
Odkaz na MUDr. Maju Stříteskou naleznete i na serveru www.lekari-online.cz, kde jsou i její články.
Nezodpovězené dotazy
89266

Zavedení gromet 
( 5.11.2018 1:50:16 Lidka )

 Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli mohou gromety poškodit ucho,když jsou v uších déle než dva roky?V roce 2016 byly mému synovi zavedeny gromety,při pravidelných kontrolách nám lékař zdělil,že jedna grometka vypadla a druhou vyndal v ambulanci,ale problémy stále trvaly.Začali jsme chodit k jinému lékaři a ten rozhodl o znovu zavedení gromet.Při operaci zjistil,že má syn v levém uchu grometku v nějaké krustě,odstranil ji,ale nová již nebyla kam zavést.Syn je 3 den po operaci a stěžuje si,že na to ucho špatně slyší.moc děkuji za Vaší odpověď.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

89264

Opakovaný zánět středouší 
( 3.10.2018 12:54:17 Romana )

 Dobrý den, dotaz se tyká mého syna, kdy má aktuálně nějaký 30 zánět, jsou mu 4 roky. Záněty má od deviti měsiců, a od té doby neměl nikdy více než tři měsíce klid. Pro častou nemocnost, zánět dychacích cest a opakované záněty uší, mu byly ve dvou a půl letech odstraněny mandle (měl komplikace s anestezii) po té výrazně zhoršen kašel, nasazeny, inhlaační kortikoidy dlouhodobě na kašel, záněty pokračovali a tak dány ventilační trubičky, 9/2016 , 3/ 2017 11 2017 vždy trubičky ucpány , zhoršený sluch, i s trubičkami, bylo několik reaktivit oboustranně, které museli být přeléčeny antibiotiky, výrazný výtok, červen 2018 výrazné zhoršení -latentní mastoidita a antromastoidektomie, znovu zavedena trubička, a druhá zprůchodněna, Rok a půl před operací pro výrazně zhoršený sluch, nasazená sluchadla, po operaci sluch výrazně kolisavý, od té doby má druhý zánět ucha, aktuálně léčený dalacinem, trubičky opět ucpané, uši ho stále bolí, na alergologii nic nezjištěno, ani imunodeficit, ani alergie, byli jsme i v motole na vyšetření ciliarní dyskinesie, vyloučena, potvrzena sekundarní už si vůbec nevíme rady, bere asi 30 antib několikrát měl mezi tím kapky, bud kterýma jsme to rozehnali, nebo antib, nemáte náhodou nějakou radu, co bychom ještě mohli vyzkoušet děkuji s pozdravem

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

89262

Bolest v krku 
( 14.7.2018 17:22:51 Michaela )

 Dobrý den,trápí mě zhruba měsíc bolest v krku.Na ORL jsem byla kvůli výrustku v nose(prý se jedná o bradavičku).V krku mi lékařka nic nenašla,prý se mám objednat na endokrinologii.Obvodní lékař mě poslal na ultrazvuk,jenže tam jdu až 8.8. Bolest se zhoršovala,nejvíc při polykání.Šla jsem k jiné obvodní lékařce a hned mi vzala krev CRP mám hodně vysoké,mám prý zánět v těle.Napsala mi ATB. Bolí mě i hlava a za krkem,to mě bolelo i dříve občas,ale teď mě to bolí po krátkých přestávkách už 4 den kdy beru i ATB. Ráno je to lepší a postupem dne mě to zas víc bolí.ATB by už měla po 4 dnech zabrat,mám strach že jde o něco vážnějšího.Za týden mám letět na dovolenou.Prosím o radu.Děkuji

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

Nezodpovězené dotazy

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.