V účinnost totiž vešel nový zákon o mezinárodním právu soukromém, který dovoluje, aby české soudy uznávaly cizí rozsudky o osvojení.
S ing. Zuzanou Baudyšovou o téměř sedmiletém fungování celostátní Linky bezpečí a Nadace Naše dítě.
Informovanost veřejnosti o podmínkách a o životě dětí v dětských domovech je velmi malá a velmi zavádějící.
Během čekání na mimino bylo několik okamžiků, kdy se přílišná otevřenost obrátila proti nám - a úvodní dotazník, který musí vyplnit snad všichni žadatelé o osvojení, dodnes slouží jako dokonalý příklad.
Co by na to řekl Váš manžel? Co by řekl... Neřekl by nic. Udělal by ještě o kousek víc místa v posteli. A neměli bychom míň lásky, měli bychom jí mnohem víc. A my to uděláme.
Děti by se do dětských domovů měly dostat jen ve výjimečných případech, postarat by se o ně měla vlastní nebo náhradní rodina.
Jmenujeme se Marta a Jirka a jsme spolu sedm let. Už před svatbou jsme měli různé společné plány a jedním z nich bylo, že si později vezmeme děti z dětského domova.
Pro výchovu dětí v náhradní rodinné péči platí stejná pravidla jako pro výchovu vlastních potomků. Je to dobré mít na paměti hlavně v případech, kdy se adoptované dítě nebo to, které máme v pěstounské péči, nechová podle našich představ.
Ráda vzpomínám na dobu, kdy k nám přišlo první dítě do rodiny. Změnil se nám svět. Dítě k nám přišlo poměrně "brzy" po té, co jsme si podali žádost. V té době jsem koketovala s myšlenkou, nakolik by se můj vztah k tomuto dítěti změnil, kdyby se nám narodilo vlastní dítě.
Těhotenství |
Dítě |
(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.