tisk-hlavicka

Montessori školička: Foukání bublin brčkem

31.12.2010

Spadá do aktivit praktického života Cvičení praktického života jsou činnosti vycházející z běžných činností, které lidé dělají v domácnosti. Každé dítě touží po tom, aby se mohlo zúčastňovat každodenních domácích prací. Díky této činnosti se učí starostlivosti o sebe, o prostředí a také se začleňuje do společnosti.

Konkrétní cíl:

pomocí brčka nafoukat bubliny

Abstraktní cíl:

koordinace oko – ruka, trénink artikulačních orgánů (foukání se používá při logopedických cvičeních), zkoumání, co se stane, když smíchám vodu s mýdlem a foukneme do ní.

Poznámka:

Tato aktivita se také řadí mezi pokročilejší. Je potřeba udělat hodně kroků. Najít krabičku s mýdlem, pokud je prázdná, mýdlo si nastrouhat. Je potřeba natočit si vodu, vykonat samotnou aktivitu a po skončení všechno uklidit, umýt (vypláchnout misku a utřít ji, vypláchnout brčko, případně ho hodit do koše). Děti se snažíme vést i k tomu, aby zkusily vymyslet, jak lze našlehanou mýdlovou pěnu upotřebit – něco v ní umýt nebo vyprat. Obecné instrukce, jak pracovat s těmito videoukázkami, naleznete v tomto videu, základní informace o Montessori pedagogice pak zde.
Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku

Fotky podle věku

Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.

ValinkaKubaADÉLKAADELINKAmiláček ADELINKAADÉLKA☺VikiBříško

Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.

Přihlásit k odběru

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.


Zajimavé odkazy:
  |   Jsme.cz - nový magazín o rodině, přátelství a vztazích.    Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.