tisk-hlavicka

Montessori školička: Šlehání mýdlových bublin

4.2.2011 2 názory

Spadá do aktivit praktického života. Cvičení praktického života jsou činnosti vycházející z běžných činností, které lidé dělají v domácnosti. Každé dítě touží po tom, aby se mohlo zúčastňovat každodenních domácích prací. Díky této činnosti se učí starostlivosti o sebe, o prostředí a také se začleňuje do společnosti.

Konkrétní cíl:

nácvik šlehání a používání ručního šlehače, příprava na dovednosti při vaření, pečení, manipulace se šlehačem kruhovým pohybem.

Abstraktní cíl:

rozvoj koordinace oko - ruka, koordinace pohybů, koncentrace pozornosti

Poznámka:

Tuto aktivitu dělají děti velmi rády a velmi často s ní pracují, proto šleháme mýdlovou pěnu, doma či ve školkách samozřejmě šleháme dle potřeby šlehačku či bílky. Tato aktivita patří mezi pokročilé aktivity, a to z důvodu, že je zde potřeba udělat hodně kroků: najít v polici nastrouhané mýdlo, v případě, že je krabička prázdná si ho nastrouhat, přinést vodu, vykonat samotnou aktivitu a nakonec po sobě uklidit (vypláchnout šlehač, tácek a utřít je). Děti se snažíme vést i k tomu, aby zkusily vymyslet, jak lze našlehanou mýdlovou pěnu upotřebit - něco v ní umýt nebo vyprat.
Obecné instrukce, jak pracovat s těmito videoukázkami, naleznete v tomto videu, základní informace o Montessori pedagogice pak zde.
Názory k článku (2 názorů)
připomnělo mi to dětství Bumbi&05,08,10 4.2.2011 9:47
*Re: připomnělo mi to dětství ALL 4.2.2011 11:35
Vyhledávání článků podle věku

Fotky podle věku

Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.

ValinkaKubaADÉLKAADELINKAmiláček ADELINKAADÉLKA☺VikiBříško

Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.

Přihlásit k odběru

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.


Zajimavé odkazy:
  |   Jsme.cz - nový magazín o rodině, přátelství a vztazích.    Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.