| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Plavání kojenců a batolat

Poradnu vede PaedDr. Jana Hochová, jedna ze zakladatelek plavání kojenců v České republice, specialista na uvedenou problematiku v Baby Clubu Juklík.
Zodpovězené dotazy [<<Předchozích 10 dotazů]
?
73417

Plavání po 6. měsíci 
( 28.3.2009 20:49:13 EVa Horka )

 Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je pro dítě velkou nevýhodou začít chodit do kurzu až později než v 6. měsíci. Mé holčičce bude 6 měsíců v polovině dubna, ale začít plavat bychom chtěli až v červnu - (navíc dostaneme 3. dávku hexavakcíny až koncem dubna, takže určitě bychom začaly plavat nejdříve v polovině května). Doma zatím 1x týdně napouštíme vanu, aby tzv. plavala ve vaně - děláme "vožení po vodě" tam a zpět nebo v osmičkách. Vody se nebojí. Děkuji

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
73334

Hygiena uší po plavání 
( 25.3.2009 18:58:56 Irena, 7mi měsíční syn )

 Dobrý den, začali jsme se synem chodit plavat, nejsem si jistá, jak pořádně ošetřovat jeho ouška po plavání. Z okolí vím, že každý to dělá jinak. někdo pouze uši pořádně vytře, někdo do nich po vylezení z bazénu strká vatu, někdo dává vatu i na plavání. Co doporučujete Vy? dále se chci zeptat, jestli si myslíte, že má význam uši při plavání / potápění chránit neoprénovou čelenkou. Bojím se, aby se z plavání synovi nerozjely záněty středního ucha (náchylnost máme v rodině, on je však zatím doposud v pořádku). moc děkuji za odpověď, Irena

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
73092

Citlivé dítě + záněty středouší 
( 18.3.2009 13:10:03 Marta, šestiměsíční syn )

 Dobrý den, měla bych na Vás dva dotazy, každý tak trošku z jiné kapsy. 1. Náš synek je poměrně citlivé dítě - těžko nese byť jen hodinovou návštěvu babičky u nás doma, musím ho mít stále v náruči... a i tak ho to obvykle na celý den "rozhodí". Obecně špatně usíná (před každým spánkem tak půlhodinu propláče), hodně se vzteká (již od prvních dnů - už v porodnici se prohýbal "do luku" a byl v náruči prakticky neudržitelný...) atp. Můžete mi, prosím, ze svých zkušeností poradit, jestli byste považovala za vhodné s ním začít chodit plavat? Mám obavy z adaptace na nové prostředí a současně "naději", že by ho to mohlo příjemně unavit a pomoci mu to vybít přebytečnou energii, kterou díky dosud stále omezeným bohybovým možnostem má. 2. Ve věku 3 týdnů a následně 2 měsíců se u něj objevil zánět středouší (obě ouška). Od té doby máme, ťuk, ťuk, ťuk, klid. Nicméně přestože nám naše doktorka na ORL vysvětlila, že za zánět může jakási bakterie či vir (tj. z plavání samotného to logicky být nemůže), mám obavy, že by plavání přeci jen mohlo přinést jisté komplikace (slýchám od poměrně velkého počtu maminek, že plavání zanechaly právě pro záněty středouší). Jaká je Vaše zkušenost? Doporučila byste nám plavání i v případě, že je na tyto záněty evidentně náchylný? Předem děkuji za zodpovězení mých dotazů a přeji Vám hezký a klidný den.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
73057

Hygiena maminek při plavání s kojenci 
( 17.3.2009 14:28:09 Katka, holčička 7 měsíců )

 Dobrý den, měla bych dotaz týkající se maminek, které doprovází kojence při plavání. Mohou s dětmi do bazénu i v době menstruace, když dodržují přísnou hygienu a používají tampony? Také jsem se dočetla, že by maminky měly používat tampony i mimo periodu, aby do vody nezanesly nějakou infekci. Co je na tom pravdy? Předem děkuji za odpověď.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
73029

Plavání kojence s hemangiomem 
( 16.3.2009 22:39:32 Ivana )

 Dobrý den, naši holčičce je 6 měsíců a má na zadní straně lýtka hemangiom.Povrch kůže je mírně vystouplý, bez krvácení, již se objevují první místa zániku hemangiomu,tedy normálně zdravá pokožka. Dle naší dětské doktorky se spíše jedná o estetický hendikep. Rádi bychom začali navštěvovat plavecký kurz, který probíhá v mírně slané vodě-sanilita 0.4%.Je vhodné toto vodní prostředí pro naši dceru? Je možné s timto druhem hendicepu navštěvovat kurz plavání? Děkuji Vám za odpověď. S pozdravem Ivana. Vaše zkušenosti:
plavání s hemangiomem

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
72839

Zarudlá očka 
( 10.3.2009 13:33:35 melony )

 dobrý den, se synem jsme začali ted chodit na plavání, má půl roku, zatím jsme byli dvakrát. voda se mu líbí, v obličeji mu nevadí, i polití hlavičky zvládá, tam problém není. ale po obou hodinách měl hodně červené oči, a to jen z toho, jak děti cákají vodou. ostatní děti to takto neměly. nedovedu si představit, jak to bude, až se bude potápět. červené je měl ještě tak min. půl hodiny po plavání. ale zdálo se, ež ho to nijak neštípe. chci se zeptat na vaši zkušenost, co s tím?nebo to nevadí?je možné, že y se muselo kvůli tomu zkončit plavání? to se mi nechce, ale nerada bych,aby měl z toho třeba problémy s očima. brýle pro takového prcka asi nepřipadají v úvahu....moc díky, M.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
72265

Plavání ve velkém bazénu 
( 21.2.2009 15:20:17 Dáša-dvě děti,jeden manžel )

 Dobrý den,chtěla bych se zeptat.V našem okolí není možnost plavání kojenců.Tak našeho 10měsíčního chlapečka bereme koupat do velkého bazénu mezi ostatní lidi.Hrozně si to užívá.Neděláme žádnou chybu.Děkuji za odpověď

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

Zodpovězené dotazy [<<Předchozích 10 dotazů]
Tato poradna již není aktivní - nelze vkládat nové dotazy.

Poslední komentované ze všech poraden


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.