| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Citlivé dítě + záněty středouší

18.3.2009 13:10:03   Marta, šestiměsíční syn
Dobrý den, měla bych na Vás dva dotazy, každý tak trošku z jiné kapsy.

1. Náš synek je poměrně citlivé dítě - těžko nese byť jen hodinovou návštěvu babičky u nás doma, musím ho mít stále v náruči... a i tak ho to obvykle na celý den "rozhodí". Obecně špatně usíná (před každým spánkem tak půlhodinu propláče), hodně se vzteká (již od prvních dnů - už v porodnici se prohýbal "do luku" a byl v náruči prakticky neudržitelný...) atp. Můžete mi, prosím, ze svých zkušeností poradit, jestli byste považovala za vhodné s ním začít chodit plavat? Mám obavy z adaptace na nové prostředí a současně "naději", že by ho to mohlo příjemně unavit a pomoci mu to vybít přebytečnou energii, kterou díky dosud stále omezeným bohybovým možnostem má.

2. Ve věku 3 týdnů a následně 2 měsíců se u něj objevil zánět středouší (obě ouška). Od té doby máme, ťuk, ťuk, ťuk, klid. Nicméně přestože nám naše doktorka na ORL vysvětlila, že za zánět může jakási bakterie či vir (tj. z plavání samotného to logicky být nemůže), mám obavy, že by plavání přeci jen mohlo přinést jisté komplikace (slýchám od poměrně velkého počtu maminek, že plavání zanechaly právě pro záněty středouší). Jaká je Vaše zkušenost? Doporučila byste nám plavání i v případě, že je na tyto záněty evidentně náchylný?

Předem děkuji za zodpovězení mých dotazů a přeji Vám hezký a klidný den.
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

Tato poradna již není aktivní - nelze vkládat nové dotazy.

Poslední komentované ze všech poraden


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.