| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Právní otázky

Na vaše otázky z oblasti rodinného práva odpovídá advokátka JUDr. Drahomíra Janebová Kubisová.
Zodpovězené dotazy [Dalších 200 dotazů >>] 
?
34923

Alimenty zpětně 
( 10.8.2005 16:00:37 Elena )

 Dobrý den, ráda bych se zeptala na dvě věci. Chodím s mužem, který je v rozvodovém řízení, které trvá již asi rok a půl. Návrh na rozvod podal on z důvodu již dost nesnesitelné situace doma. Byly mu stanoveny alimenty 5000 kč na chlapce, druhý syn je už zletilý, i když nepracuje. Manželka u rozvodového soudu očividně lhala a zfalšovala nějaké dokumenty týkající se jejího příjmu, načež můj přítel písemně upozornil, ale nikdo se tím nezabýval. Můj přítel neustále a pravidelně platí nájem což lze jednoduše prokázat výpisy z účtu jakkoli dlouho zpětně, také platí synovi stavební spoření a dává oboum dětem kapesné. Nyní manželka žádá o proplacení alimentů asi rok zpátky, jde o dost peněz, které ani nemá. Proč? Je to možné?, přítel přece platí stále nájem a na chodu rodiny se podílí i tím, že dává peníze dětem atd. Platí se alimenty až po rozhodnutí soudu, že je manželství rozvedené, nebo má opravdu nárok od doby od podání žádosti o rozvod? A druhá otázka - lze požádat o výměnu soudce z důvodu podjatosti - nebo lépe řečeno - prostě proto, že nereflektuje na celkem závažná fakta a je šance, že to pomůže? Děkuji za odpověď. Vaše zkušenosti:
Re: alimenty zpětně atd. (Petr)
Pravo v manželství (Tondax)
hledám právníka (Lenka Brychtová)
Re: vyzivne 10 000,- (Martin Zabadal, vyzivne 10 000,-)
vrácení jména po manželovi (Šímová Monika)
Jak to mám dělat? (Vladimír)
střídavá péče (Ondřej Höppner, dcera 16 měsíců)
Re: Nevím co dělat (Beata, syn Milan)
Re: Nevím co dělat (Beata, syn Milan)
syrotci duchod a otcovstvi (klara jenikova,nenarozeny syn)
rozvod-alimenty (Iv.)
Re: alimenty (Klara)
zbavení rodičovské zodpovědnosti (Kristýna, žádné dítě)
Alimenty (Lenka H.)
Určení otcovství, matrika, výživa apod. (Kateřina,21.tt)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
33195

Výživné, povinnosti, péče 
( 7.6.2005 15:49:30 Petr Nový, 2 dcerky )

 Vážená paní dokrorko! Chtěl jsem se Vás zeptat zda může bývala přítelkyně podat exekuci když jí platím výživné o tři dny později jelikož dříve nemohu? Je povinností mé bývalé informovat mě o zdravotních stavech dětí a co jí hrozí v případě, že ano, ale nedělá to a co dělat s tím když se mi nelíbí jak naše dcery vychovává (5 a 9)? Zda mám reálnou šanci na střídavou péči abych se mohl také podílet na péči o dcery jelikož na svěření do mé péče bych asi šanci neměl. Zda existuje na netu stránky kde je vypsané rodinné právo § a tak? Děkuji Vaše zkušenosti:
Re: výživné,povinnosti,péče (Jana)
Výživné pro VŠ studenty (Mala, studentka VŠ)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
32185

Alimenty na zletilé dítě 
( 6.5.2005 13:04:30 Simona Haničáková, zletilá dcera )

 Vážená paní doktorko, chtěla bych se zeptat, zda má právo matka zletilého dítěte (žijící ve SR), které je navíc vedeno na úřadě práce, vymáhat alimenty od jeho otce (žijícího v ČR). Děkuji za odpověd. S pozdravem Haničáková Vaše zkušenosti:
Vyzivne na zletilou dceru (Gabriella, 7lety syn)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
30715

Popření otcovství 
( 19.3.2005 9:42:37 Dan )

 Je tomu asi 8.měsíců co mě opustila žena a šla za jiným chlapem.Ještě než mě opustila jsme si udělaly dvojčata,které jsou sice ze skumavky ale mí,protože má žena nemohla otěhotnět.Žena žije v cizím statě kde zanedlouho bude rodit.Na ambasádě po ní chtějí papír o popření otcovství. Nežli odletěla tak jsme se domluvily že já nebudu vídat ani navštěvovat ani jinak kontaktovat naše děti.Nebudu ani platit výživné a že bude otec ten chlap s kterým právě je (je to cizinec) Toto máme oba na papíře od notáře potvrzené.Ptám se co já mám dělat, aby byl otec ten chlap co s ní žije aby ty děti v tom státě přihlásily ajá byl pouze byologický otec a on na papíře. otec na papíře.Jsme ještě svoji -čekáme na soud až nás rozvedou.Mužete nám poradit.? Vaše zkušenosti:
Re: Popření otcovství (Nadia@)
Re: Popření otcovství (Romana Dujkova, 4mesicni syn)
Popření otcovství (Eva)
Re: Re: Popření otcovství (Míša)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
30514

Výživné 
( 11.3.2005 11:44:24 Vladimír Ostřanský,dvě děti )

 Vážení, mám dvě dospělé děti a platím vysoké výživné, děti za nějaký čas skončí školu, chtěl bych vědět do kdy musím plati výživné, jetli do doby než se děti nahlásí na pracovní úřad nebo až do doby něz začnou pracovat.jak to mám ukončit,nějským prohlášením nebo žádostí? moc děkuji Vaše zkušenosti:
Re: výživné (Daniel Hudak 1dospivajici dite )
Re: výživné (besty)
Re: výživné (Pepa)
Re: Re: výživné (Mickehu)
Re: zvýšení výživného (Amálka)
Re: zvýšení výživného (Amálka)
Re: Re: zvýšení výživného (Jana)
Mnoho informací k výživnému, bezplatná pomoc s vymáháním dlužného výživného (Ratka)
VÝŽIVNÉ NA ZLETILÉ (RUDA)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
30494

Rychlý rozvod 
( 10.3.2005 8:18:43 Lenka Šedá )

 Nedávno jsem se ptala na právní ochranu samoživitelek, co se týče zaměstnání. Po několika měsících odloučeného života (manžel žije v jiném městě) zvažuji rozvod. Mám ale strach z jakéhosi vměšování se do soukromí v průběhu soudu. Slyšela jsem, že existuje cosi jako "rychlý rozvod"- pouze na základě domluvy manželů bez zbytečného zdlouhavého a deprimujícího zkoumání, proč k tomu došlo. Je to pravda? Pokud ano, je to možné i v případě že máme děti ve věku 9 a 10 let? A co všechno je třeba podniknout, jaký je postup? Děkuji. Lenka Šedá Vaše zkušenosti:
Re: rychlý rozvod (anaxy)
Jak dceři a sobě zajistit střechu nad hlavou???? (Hanka, dluhy manžela)
Re:Rozvedené manželství... (Eva)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
30396

Určení styku otce s dítětem 
( 5.3.2005 19:01:56 Veronika Gavendová )

 CHtěla bych se vás zeptat,jsem těhotná 4měsíc a už od začátku těhotenství s otcem dítěte nežiji,otcovství nepopírá,ale nechce to jít podepsat na matriku,takže nejspíš proběhne řízení o určení otcovství,jsem na mateřské takže na tom ani finančně nejsem moc dobře a on mi odmítá přispět na výbavičku,domáhá si aby mělo dítě jeho příjmení a po narození ho viděl kdykoli on bude chtít,jak je to prosím v takové situaci řešeno když se mezi sebou mi nedomluvíme a já nebudu s tím souhlasit aby dítě vídal,vím že na to má právo,ale když dělá takové schválnosti,a jak to bude s výživným,a je povinen mi něco přispívat i po dobu těhotenství?Děkuji za odpověd Vaše zkušenosti:
Re: Určení střetu otce s dítětem (Beata, 3 děti)
Re: Re: Určení střetu otce s dítětem (babička)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
30384

Biologický otec 
( 5.3.2005 9:32:48 Radek )

 Vážená paní doktorko. Byť jsem pročetl všechny přítomné příspěvky, nenalezl jsem odpovědi na všechny mé otázky. Proto Vás prosím o radu. Před třemi lety jsem se seznámil s dívkou, nešlo o vážný vztah, ale otěhotněla. Znali jsme se krátce a můj postoj byl jednoznačný, nechtěl jsem, aby si dítě nechala. Proto se odmlčela a po 3 letech se mi ozvala, s 2-letou dcerkou. Žádá po mě, abych se jí i její dceři věnoval. Nepředpokládám, že by mi lhala a dítě nebylo moje a svědomí mi říká, že není správné, abych dcerku odmítal. Nevím, jestli jsem uveden v rodném listě dítěte jako otec. Souhlas jsem s tím nedal. Proto bych se chtěl zeptat.. pokud v rodném listě uveden jsem, jaké z toho pro mne plynou povinnosti a jakým způsobem se matka dítětě může domáhat peče, výživného atd. Pokud v RL jako otec uveden nejsem, jestli jsem tím automaticky zbaven povinností otce a jestli může matka dítěte podat i teď žádost o určení otcovství.. tedy domoci se mojí účasti na výchově dítěte soudní cestou. Je mi 22, matku dítěte jsem viděl po 2,5 letech, žiji s přítelkyní a nemá představu o tom, jaký zaujmout postoj, proto se omlouvám, že je můj dotaz tak necitlivý. Děkuji.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
30372

Ohrožení zdraví a výchovy dítěte 
( 4.3.2005 16:48:31 Jan HODIK )

 Dobrý den, zajímalo by mne zda je možné domáhat se zákazu styku dítěte s příbuznými dítěte (nemyslím tím rodiče, ale spíše prarodiče atd.), jenž svým chováním nebo nedostatečnými hygienickými návyky ohrožují jeho zdaví a vývoj. Předem děkuji za informaci. Vaše zkušenosti:
Re: Ohrožení zdraví a výchovy dítěte (Ilona Neffová)
Re: soud určí výživné?Ale jak (Lenka ,půlroční holčice)
Re: výživné na dceru (Hana Vymetalová)
Re: Ohrožení zdraví a výchovy dítěte (Simona 3děti)
Právo matky pečující o dítě do 15 let (Simona Neitzelová, 6 letý syn)
Placení výživného (Milena Petrašová)
Jakou mám šanci dostat ditě do péče? (Lenka Novotná)
Re: Ohrožení zdraví a výchovy dítěte (Lenka Schwarzova, dve deti)
urceni otcovstvi? (Ivana)
OTCOVSTVO (barbora)
navsteva otce (Lucka)
SJM (Mirka a 2 synové)
Re: Jsem v koncích... (Jiří,bezdětný)
alimenty (Jitka,dcera 20 měsíců)
Re: Ohrožení zdraví a výchovy dítěte (Mrek)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
30357

Vztah druh, družka z právního hlediska 
( 3.3.2005 20:48:40 Petra Dohnalová )

 Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o pomoc. Máme pěkný vztah, za měsíc čekáme první dítě. Přítel byl před 7 lety ženatý(1 rok,bez dětí). Nechce se se mnou oženit. Je mi 26 let,jemu 31.Chtěla bych vědět, co z faktu, že nejsme manželé, plyne pro společné soužití a pro naše dítě (vyřizování na úřadech, informace o zdrav.stavu v nemocnici,majetek,dědictví,obývání bytu - státní byt kde mám nyní i já trvalé bydliště, dávky pro dítě, ). Obávám se, že pro okolní svět(např.úřady)budu vlastně vzhledem k příteli cizí osoba. Také bych si velmi přála, abychom se všichni 3 jmenovali stejně. Příjmení po otci pro dítě jsme už zařídili na matrice. Je nějaká možnost, že bych se i já jmenovala "po příteli" (bez oddání). Kde by se odpovědi na mé otázky daly nalézt. Děkuji mnohokrát za odpověď. Petra Vaše zkušenosti:
Re: Vztah druh, družka z právního hlediska. (Karla, 3-letá dcera)
Re: Vztah druh, družka z právního hlediska. (Beata)
Re: Vztah druh, družka z právního hlediska. (majetkopravni vyrovnani druh-druzka)
Re: Re: Vztah druh, družka z právního hlediska. (Iveta)
Re: Re: Vztah druh, družka z právního hlediska. (smolař)
Re: Re: Re: Vztah druh, družka z právního hlediska. (paja)
Re: Re: Re: Re: Vztah druh, družka z právního hlediska. (Jarka)
Re: Vztah druh, družka z právního hlediska (Dádýk, druh a družka - změna OP)
Re: Vztah druh, družka z právního hlediska (Nikola)
Re: Re: Vztah druh, družka z právního hlediska. (anavi)
Re: Re: Vztah druh, družka z právního hlediska. (anavi)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

Zodpovězené dotazy [Dalších 200 dotazů >>] 
Tato poradna již není aktivní - nelze vkládat nové dotazy.

Poslední komentované ze všech poraden


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.