| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Fyzioterapie

Na vaše dotazy odpovídá fyzioterapeutka Hana Stahliková (ze společnosti GRA-FIT), která se již 15 let zabývá těhotenským cvičením, cvičením v šestinedělí, cvičením podle L. Mojžíšové a rehabilitací.
Zodpovězené dotazy [Dalších 29 dotazů >>] 
?
29852

Brnění v prstech 
( 15.2.2005 15:45:45 Markéta K. )

 Dobrý den, před 4 měsíci se mi narodila dcera. Byla hodně uplakaná, skoro stále jsem jí nosila. Asi po měsíci jsem začala mít problémy s brněním prstů a rukou. Kolikrát mám problém cokoli udržet a v konečcích prstů nemám cit. Můžete mi poradit, jestli to může být tím nošením a čím to může být způsobené (od páteře?) a jak tomu odpomoci? Absolvovala jsem jednu "napravovací" masáž a cvičení, ale nepomohlo to. Děkuji Vaše zkušenosti:
Re: Brnění v prstech (prim. MUDr. Boris Živný, NeuroCentrum Praha)
moje dcerka chodi pozde (Hana)
moje dcerka chodi pozde (Hana)
Re: Re: Brnění v prstech (Jarka,karpalni tunel v tehotenstvi)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
27947

Magnetoterapie a těhotenství 
( 13.12.2004 13:13:03 Radka )

 Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jako moc je nebezpečná magnetoterapie v počátku těhotenství. Byla jsem na první půl hodinové magnetoterapii, ovšem až po ní jsem zjistila, že by se neměla podstoupit pokud je nějaká možnost, že bych mohla být těhotná. Pravděpodobnost by tu mohla být, protože jsme s manželem začali miminko plánovát. Zkusila jsem i těhotenské testy, které zatím nic neprokázali, ale to jen pro to, že je to na test zatím asi brzy. Za pár dní mám jít na další magnetoterapii, ale stále ještě nebudu vědět zda jsem těhotná nebo ne. Prosím o radu.Děkuji

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
27660

Cvičení  
( 3.12.2004 17:51:50 Dita, 13.týden )

 Dobrý den, mohla byste mi prosím poradit kam v Brně chodit cvičit. Jsem ve 13. týdnu a doteďka vůbec necvičím a už mě začítají bolet záda a podobně. Slyšela jsem o cvičení někde na Josefské ulici ale bohužel se mi nepodařilo sehnat kontakt. Děkuji za pomoc Dita

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
27420

Vtáčení špiček dovnitř 
( 26.11.2004 18:15:23 Martina, dvě dcery )

 Ráda bych se zeptala, zda je naděje, že se vtočené špičky nohou dovnitř u čtyřleté holčičky mohou zlepšit i bez cvičení. Rok jsme s dcerou cvičily dva reflexní cviky a efekt nulový. Nosí i ortopedické vložky, jelikož má i ploché nohy, ale zdá se mi, že se vada zatím nijak nemění. Už jsme navštívily fyzioterapeutku, ortopeda, neurologa i dva druhy rehabilitace, a dá se říct, že každý má na věc i trochu jiný názor. Bojím se, aby se něco nezanedbalo a dcera nemusela později třeba nosit nějaké dlahy nebo v nejhorším příp. podstoupit třeba i operaci. Děkuji za odpověď.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
27139

Reflux 
( 17.11.2004 21:54:22 Lucka a Barborka 4. měsíce )

 Dobrý den....jsem maminkou 4měsíční holčičky. Barborka má reflux. Poloha v klubíčku ani v autosedačce jí nedělá dobře, protože jí utiskuje žaludek (dnes už tyto polohy snáší lépe a tak jsem je opět začala používat hlavně před kojením, kdy má v žaludku prázdno, stejně tak i polohu na bříšku...). Tak jsem Báju nosila přes rameno nebo zády k sobě, ale ani v této poloze se mi moc nelíbilo držení trupu, natož hlavičky.. ale co dělat, když jinak zas blinká... Také mám výhrady k vyvýšené poloze postýlky do 30%, kde jsem musela dítko vypodložit ze stran, tak aby se nebortila na jednu či druhou stranu. A musím přiznat, že přes den nechávám Báju ležet na dece, tedy vodorovně, protože celý den na šikmině...v době kdy tomu tak bylo, začala Baruška uklánět hlavičku do leva a tak jsem před obavou z fixace antirefluxovou polohu dodržovala jen v nejnutnějších případech a v noci. S hlavičkou je to dnes „dobré", ale má nešikovnější pravou ručku, neumím posoudit zda je to ještě v normě. Paní doktorku to zatím neznepokojuje a já nechci plašit... V poloze na bříšku je phk v horší opoře, p. ramínko má níže ruku v pěst, ale už jí i povolí. Ruce jí musím občas ještě fixovat, aby nelítala. Stále si ještě není v této poloze zcela jistá. Hlavičku v přílišném záklonu ale nemá - cca 45° někdy ze zvědavosti 90°. No, ale začínáme 4.měsíc, neměla by si být už při pasení hříbátek jistější? Lépe to vypadá při této poloze na míči - i p.hk je lépe postavená, pěst povolená. Nakláním ji lehce doprava (jen nepatrně), abych jí oporu o phk trénovala. Také tak není moc prohnutá v b.lordóze (aby nebyl problém tam). V poloze na zádech občas pozoruje předměty s úklonem hlavičky, ale i doprava a ne vždy a krátce, umí si hlavičku srovnat. Někdy ji v tom dopomohu. Trup ještě někdy asymetrický, ale jen zlehka, umí ho sama zcela srovnat. Začíná se otáčet doleva, ale tak, že hlavu zcela zakloní, ramínka jdou první, pánev ještě nepřeklopí, dk jsou ale ve flexi. Dnes jsem si všimla při koupání (plavání) na zádíčkách, že má trup v rotaci p. ramínko i spína níž. Ne tedy výrazně, ale p.prsíčko není a levé je pod hladinou. Má to souvislost s otáčením doleva, které teď zkouší nebo je to varující? Mám ji pomáhat s otáčením i doprava? Ještě jí ve vodě podpírám zadeček, není zcela v rovině, tak aby se neprohýbala. V druhém měsíci jsem Barunku také stimulovala k otáčení hlavičky doprava a řekla bych, že predilekce je za námi. Jinak je Barunka bystrá, spíše víc chce než dovede. Co myslíte, je to na vojtění nebo se mám zklidnit? Pomůže refl.lokom. i na problém s GER? Ovlivňuje přeci celkově vývoj, tedy i vegetativní fce.. Potvrdíte mi domněnku, že polohování do zvýšené polohy (stáčení trupu ke straně), nošení přes rameno mohlo způsobit popsané potíže nebo to nemělo vliv? Když se Bája narodila, byla jak z učebnice ani výraznou predilekci neměla, to až s postupem času. Děkuji za odpověď a za to, že jste se probrala až závěru tohoto „románu". Zdraví Lucka Vaše zkušenosti:
Re: reflux ovl. PMV (u neuroložky)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
26699

Páteř 
( 4.11.2004 17:16:51 Věra )

 Dobrý den.Prosím Vás o radu.Jsem 10tt a jsem hned od začátku na neschopence.Ještě před otěhotněním jsem měla problém s krční páteří.Až nedávno jsem si se souhlasem gynekologa vyřídila doporučení na rehabilitaci.Doma musím mít klidový režim a ze stálého ležení /přes den v nepřirozené poloze na sedačce/ mě chytla bolest v okolí pasu,která vystřeluje do kyčlí a nohou.V noci mívám i křeče a spím na břiše bez polštáře.Již mám za sebou jednu rehabilitaci,kde jsem se o tomto problému zmínila.Rehab. sestra řekla,že tyto masáže prostřídáme:jednou krční a po druhé bederní páteř.Nemůže masáž bederní páteře ohrozit mé těhotenství a do jakého měsíce se to může provozovat?Jinak pracuji jako kadeřnice a pokud budu do 12tt v pořádku můžu se ještě do práce vrátit.Prosím o Váš názor.Děkuji Věra

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
26693

Cvičení podle Mojžíšové  
( 4.11.2004 14:26:55 Majka, bezdětná )

 Dobrý den, chtěla bych začít cvičení podle Mojžíšové. Můžete mi poradit kde a jak cvičení probíhá v Praze? děkuji Vaše zkušenosti:
Re: Re: Cvičení podle Mojžíšové (štěpánka)
Re: Cvičení podle Mojžíšové (štěpánka)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
26671

Cvičení 
( 3.11.2004 20:50:29 Adriana(28 let bezdetna) )

 Dobry den!Lecim se pro neplodnost a rozhodla jsem se,ze neponecham nic nahode a cvicim jiz 9 mesic.Zatim bez vysledku.Ma fyzioterapeutka bohuzel otehotnela a nemuze se mi nadale venovat. Zajimalo by me,zda se musi chodit na kontroly?Zatim pri kazde kontrole jsem mela postaveni panve a skloubeni v poradku.A jestli kdyz se cvici,ale ne uplne spravne je nejaky efekt? Za odpoved dekuji Vaše zkušenosti:
Re: cviceni (Renča Bébarová,2 synové)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
26590

Bolest kostrče 
( 1.11.2004 12:24:02 Martina Slavíková )

 Již 5 let mám problém při sezení a následně i chození a stání. Jedná se o bolest v oblasti kostrče, takové táhnutí, svírání , jako bych tam měla něco skřípnutého, něco mě tlačilo na nervíky, protože mám pocit slabosti až na omdlení. Byla jsem vyšetřena snad na všech odděleních. Mám 2 děti /obě císařským řezem/ plné břicho srůstů a zlomenou a špatně srostlou kostrč / po pádu/. Lékaři však tvrdí, že mě kostrč nemůže způsobovat žádnné problémy a když tak né sama. Prý to může mít souvislost s těmi srůsty a dělohou, která je připevněná vazy za kostrč.To však tvrdí jeden doktor a dva to vyvracejí. Už si nevím rady, každý doktor říká něco jiného, vyšetří mě, zda nemám rakovinu nebo nemoc ohrožující život a když ne, tak mě hodí přes palubu. Nevím co mám dělat a na koho se obrátit. Je mi 36 let a mám pocit, že žiju jako 90 letá stařenka.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
26523

Bolesti kříže - lumbago 
( 29.10.2004 20:45:36 Petra-31let(3děti) )

 Mám již 1měsíc bolesti kříže, 14 dní jsem se léčila injekčně pro nesnesitelné bolesti a poté jsem byla poslána na RHB,kde mi lékař napsal,že obraz vypadá až na akut.lumbaga a zvolna regred.VAS bederní s blokádou kaud.Lp a SIKů.Napsal mi program RHB - MT na LS páteř4x, DDpr. na LS přechod 6x-DF1,CP2,LP3xLP4.AZ Lp a SIKů - 3x.Také mi řekl,že nemám žádné svaly po celé páteři.Nyní jsem byla 3x na RHB na tzv.magnetech. Prosila bych o vysvětlení pojmů,zda je to dle vás dostačující a o nějaké typy cvičení na svaly páteře. Momentálně mám ještě stále bolesti a nejsem schpna se normálně hýbat a dělat to co dříve. Jak dlouho to múže trvat než budu schopna dělat věci jako dříve. Chtěla jsem letošní zimu s dětmi na led na brusle,myslíte,že je to možné,nebo to je léčba na dlouho. Chci toho asi moc ,ale mockrát vám děkuji. Vaše zkušenosti:
Re: Bolesti kříže-lumbago (ZátopkováD)
Re: Bolesti kříže-lumbago (petr salaj)
Re: Re: Bolesti kříže-lumbago (Lenka)
Re: Re: Bolesti kříže-lumbago (Jarda tři kluci)
Re: Bolesti kříže - lumbago (Radka)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

Zodpovězené dotazy [Dalších 29 dotazů >>] 

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.