| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Re:Nervní 6letý syn

17.11.2016 8:03:10   Mgr. Jitka Jeklová
Dobrý den,

synovy reakce jsou pravděpodobně způsobeny jeho nejistotu a také dost možná Vaší stavem. Nevím, jestli i Vy nejste vzhledem k Vašemu stavu více nervózní a unavená a jestli máte dostatek trpělivosti a klidu na syna. Přepokládám, že syn dochodí do školy, nebo možná ještě do školky a že máte tedy společný čas jen odpoledne a večer.

Také nevím, jak u Vás funguje nastavení hranic, toho, co se ještě může a co už ne a jak máte nastavený systém trestů a zejména odměn.
Jak moc se mu věnuje jeho otec? A jak se mu věnuje Váš přítel, když je přítomen? Máte nastavené hranice výchovy všichni stejně?

Je potřeba synovi vysvětlit, že to, co mu dovolí jeho otec, není vždy dovoleno doma. A je důležité synovi pomoci, aby ta dvě výchovná prostředí akceptoval a rozlišoval.

Rozhodně je potřeba, abyste se jako rodiče domluvili.

V každém případě je potřeba hodně trpělivosti a vysvětlovat a vysvětlovat. Je také dobré syna zvyknout na kompromisy, případně mu dát na výběr, ale maximálně ze dvou možností. Více možností děti znejišťuje.

V neposlední řadě je dobré trvat na tom, co jste řekla, ale dát synovi možnost si určit, do kdy bude úkol splněn. Nevadí, že neumí hodiny, ale pozná, kdy ručička ukazuje dolů (tedy půl) a v půl bude to, co jste řekla. Je to právě o tom umění kompromisu.

A plácnutím dítěte nic nezmůžete. To už jste ale zjistila sama :-)
Moc držím palce a přeji hodně času jen na Vašeho syna. A pokud by se situace nelepšila, neváhejte vyhledat dětského psychologa k osobní konzultaci.

Jitka Jeklová
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.