| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Logopedické problémy řeči u 6letého chlapce

14.8.2015 17:41:49   mamina 1+1
Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jak pomoci mému nevlastnímu synkovi z manželova prvního manželství.
Jeho matka je trochu jednodušší a synovi se nevěnuje jak by měla, je celkově zanedbaný po stránce sociální, že v jeho šesti letech se projevuje jako 4-2 letý chlapec. Jsme z toho s mužem zoufalí. Jeho další problém je mluvení, neumí dobře měkčení, sykavky, r,ř, ščž. Jeho matku jsme "dokopali" se synem k logopedce, ale evidentně se synem moc necvičí, spíše máme dojem, že se učí pouze od dětí ze školky co slyší. Jeho velký problém s mluvením je také to, že když už mluví, hrozně u toho špulí pusu jak kapr a pořád mu tečou sliny a myslím si, že to je právě problém, proč neumí vyslovovat písmenka a následně slova správně. Ujednodušuje si slova, místo bude řekne bue, protože je pže, místo byl sem, řekne bý sem atd.,hrozně huhňá a má celkově problém složit srozumitelnou větu. Ve srovnání s jeho vrstevníky mluví jak tříletý dítě, co teprve začalo mluvit. Nevzali ho ani do školy letos, dostal odklad.
S manželem už nevíme jak na něj, i když ho upozorníme a opravujeme, vyžadujeme to po něm, aby si dával pozor, aby otvíral více ústa, stejně to během chvilky zapomene a opět dělá ty stejné chyby. Rádi bychom mu pomohli, ale nevíme jak. Jeho další problém je ta dětinskost i v chování, mává třeba na umělého pejska v obchodě a říká mu pápá, čímž si myslíme,že to mluvení má s tou dětinskostí hodně společného, že je prostě nezralý a proto nechápe, že mluví špatně a nechápe že ho opravujeme. Jeho matka ho má 14 dní a my pak ten jeden víkend za 14 dní, kdy toho samozřejmě moc nezmůžeme, navíc ho taky ten víkend vídá manželova rodina (maminka s tatínkem), a tam je další problém, že dědeček se zasekl na vnukových 2 letech, kdy se manžel se synovou matkou rozvedl a tak na vnuka neustále šišlá, nebo huhňá, místo zuby říká ďuby, místo prosím tě, řekne plosim tě. To už mu manžel také několikrát promlouval do duše ale marně, dědeček to prostě nechce chápat a neprozřel ani, když vnukovi školka doporučila logopeda, a nepomohl ani odklad, aby prozřel a mluvil na vnuka úměrně jeho věku.
Rádi bychom s manželem věděli, jak na synka, aby to opravování bylo efektivní, jak k němu přistupovat.
Manžel je dost u toho nervák, protože ho vytočí, když mu za den xkrát řekne, neříká se bue ale bude. Já s ním občas zpívám, ale jediné co to nese je,že si pamatuje text, ale neumí ho správně vyslovit.
Poradíte prosím, co dělat a jak mu pomoci? S jeho matkou není řeč.
Předem moc děkuji za radu a omlouvám se za takový fejeton, bohužel už toho na nás bylo moc.

Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.