| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Vývojová dysfázie, vada sluchu

19.5.2014 11:42:22   Hana
Dobrý den,
mám 9 letého syna,kterému byla až v téměř v 6 letech diagnostikována kombinovaná vývojová dysfázie. I přesto, že jsme již na začátku podstoupili opakovaně vyšetření sluchu, až nyní v 8,7 mu nově byla zjištěna oboustranná bazokochleární percepční vada sluchu - korekce sluchadly. Jsme v péče klinického logopeda, a SPC v Hradci Králové, zároveň jsme absolvovali pobyt na foniatrii v Žitné v Praze. Chlapec chodí do do druhé třídy ZŠ. Má individuální plán, bez asistenta. V současné době máme velké problémy s určení sykavek, z měkčením. Není naprosto schopen napsat jakýkoliv diktovaný text. Velmi těžko si zapamatuje např. básničky, roční období .... Řeč zatím také není zcela srozumitelná. Intelekt v průměru.
Klinická logopedka se kloní k tomu, abychom zopakovali druhou třídu, abychom měli více času na dopilování řeči .... V SPC zastávají názor, že se tímto nic nevyřeší a další rok nám nepomůže. Neumím si představi, že se ve 3. začne učit např. angl. jazyk. Ale zároveň nevím, jestli pouze o rok neoddálíme to co stejně přijde. Chápu, že je pro vás velmi obtížné vyjadřovat se k problému, který neznáte detailně. Chtěla jsem se Vás pouze zeptat, zda jste nějaký takový podobný případ ve své praxi měla? Jestli se třeba domníváte, že by nám zopakování druhé třídy pomohlo? Zda při kombinaci vad mého syna, není po něm žádáno nemožné.
Děkuji Vám za odpověď.
Pěkný den Kadavá
Názory k dotazu (1 názorů)
dysfatik Veronika Janačkova 9.6.2014 12:30

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.