| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

6letý syn nechce usínat a budí se každou noc

16.1.2014 8:41:30   LP
Dobrý den,
ráda bych se Vás zeptala na názor ohledně chování 6 letýho syna.Narodil se normálně, všechen vývoj byl přesně podle tabulek, je bezproblémový ve školce, oblíbený, milý, komunikativní, všechno se mu daří. Má mladšího 4 letýho bráchu - taky ve společnosti bezproblémový.
Od doby, kdy mají kluci vlastní pokoj, kde mají spát sami, se snazime o stejny ritual, obcas se nam nepodari dodrezet 21.00hod anebo obcas si kluky vezmu k sobe do postele kdyz manzel neni doma.ale ritual spociva v ulozeni do postele, a cteni pohadky nejdriv jednu knizku jednomu a pak druhou knizku druhymu. Spolu se porad dohaduji, komu se bude cist prvnimu.Po prečtení, dám oboum pusu, nechám svítit světýlko a otevřené dveře a jdu. Starší syn, ale mývá hysterické scény, že si k němu musím lehnout do postele, válí se po zemi, vymýšlí si že ho bolí břicho a že se v pokoji bojí, pravděpopodobně s cílem, udržet mne v pokoji co nejdéle. Všechno s brekem, výčitkami, někdy i s agresivními údery, anebo pověšením na mne. Já někdy udělám chybu, že taky vybouchnu, křičím a odstrkuju ho. Někdy jsem unavená a u knížky usnu, a syn do mne štouchá, a budí mne, docela nevybíravě, at čtu. Asi je z nějakého důvodu na mne závislý, s manželem se už 2 roky docela hodně hádáme,manžel mi pořád něco vyčítá a já jsem celý den v práci, a děti vídám až od 17 hod do večera.pak jsme unavní, a zřejmě kolem 21hod už přetažení.Mladšímu synovi se věnuju ještě míň. Manžel tvrdí, že hysterické scény staršího syna, jsou moje vina, že mám na ně špatný destruktivní a psychicky narušný vliv, a rozmazlováním z nich dělám labilní jedince. Byla jsem se starším synem u psych. a neshledala na něm zatím žádný tramatický pocity z rodiny. Prosím zkuste mi objasnit proč syn takto reaguje a jak ho uklidnit.děkuji
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.