| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

13letý syn opakovaně krade v rodině větší finanční částky

7.1.2014 9:40:32   Kaina
dobrý den, deset let se starám o nyní již 13 letého chlapce ze sociálně problémové rodiny. ( matka je ze sociálně slabší, nefunkční rodiny, porodila dítě, vdala se za muže, který není biologickým otcem. Po roce manželství je oba opustila, muž si s dítětem navázal velmi intenzivní vztah, tak po rozvodu byl rád, že chlapec zůstal u něj. Po té jsme se seznámili a vzali se. Od té doby, tedy od tří let chlapce, se o něj starám já a manžel. Bohužel když bylo chlapci 9 let, manžel od nás odešel a zbořil tak náš svět. Museli jsme prodat domeček, poníka, vrátit se do podnájmu. Od té doby se i markantně zhoršil vztah chlapce a otce. JJá s manželem stále velmi dobře vycházím, i když nežijeme ve společné domácnosti, trávíme mnoho volného času společně i s dětmi. Chlaec začal před rokem a půl závažně krást. Nejdříve okradl babičku o 20 tisíc! A nakoupil si za to oblečení a značkové věci. Pak Ukradl spolužákovi mobil, ten se vrátil. Každá krádež se provalí a řešíme to.
Nyní chlapec přišel s tím, že neví proč to dělá, že když je příležitost, neumí si pomoci. Rozhodl se, že chce do diagnostického ústavu, který si idealizoval.
Můj dotaz je 1. jak s chlapcem nyní komunikovat, jak reagovat na problémy?
2. Máme mu vyhovět a vzít jej na konzultaci do DU?
3. Jelikož jsme v loni dali za terapie a psychology přes 20 tisíc, což je velmi nákladné - neexistuje nějaká dotovaná psychologická pomoc? Jsme vlastně jeho adoptivní rodiče, tak zda neexistuje třeba poradna pro náhradní rodiče, kam bychom mohli docházet a nebylo to tak drahé?
Děkuji
Kaina a adopčáci
Názory k dotazu (1 názorů)
Kradeže Jitka 6.2.2014 12:54

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.