| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Dcera se nechce učit

3.11.2013 23:26:53   Lenka a dvě dcery
Dobrý večer, obracím se na Vás s prosbou o radu. Už s manželem nevíme kudy kam. Máme dvě dcery 12 a 9 roků. Starší dcera je hrozný flegmatik co se učení týče, nejraději by do školy nedělala vůbec nic. Když ji pošleme, aby se šla učit, je schopná sedět v pokojíku i dvě hodiny a stejně se nic nenaučí. Je to pořád dokola. Ze školy většinou neví nic a manžel jí musí všechno znovu vysvětlovat. Přijde z práce, nají se a až do večera s ní sedí, všechno kontroluje, zda nemá nějaký další úkol, pracovní sešity, zkrátka všechno. Zkusili jsme ji nechat na radu jiných rodičů fungovat samotnou, ale to by asi propadla.......sama nemá sebemenší snahu...jsme vyčerpaní, unavení. Je schopná přijít čtyřikrát se sešitem, ať ji vyzkoušíme a je evidentní, že se stejně nic nového nenaučila. Do školy nastoupila o rok později, protože je narozena v září. Na konci páté třídy měla pět dvojek, ale s odřenýma ušima. Byla to manželova dřina, máme pocit, že z té školy opravdu neví nic.
Teď třeba byla celý víkend doma a i přes naše opakované upozorňování, ať se mrkne na školu opět všechno zůstalo na nedělní večer.
Jinak je dcerka ale rozumná, hodná, má spoustu kamarádek, má svoje zájmy....
Dcery fyzicky nikdy netrestáme, vše se snažíme řešit domluvou, popřípadě zabavíme ( jako třeba teď ) mobil - ale bez výraznějšího úspěchu.Paní učitelka to tak tragicky nevidí, jenže ona vůbec neví, že toto denně řešíme. Proběhla u nás už spousta rozhovorů na téma jak je důležité, aby se učila, že to dělá pro sebe.....všechno o ničem. Sama prostě fungovat nebude.Mladší dcera je v tomto jiná, vidíme u ní snahu, sama si i udělá úkol a pak ho zkontrolujeme nebo když něčemu nerozumí, tak přijde. Jinak už je v tomto ale mnohem samostatnější než její starší sestra.
Ve třetí třídě byla starší dcerka vyšetřena v PPP a žádná porucha nebyla potvrzena,je to průměrná žačka.
Budeme vděčni za každou radu jak postupovat, aby začala alespoň trošku pracovat a nezačala nás za chvíli nenávidět jako každý puberťák, kterého rodiče nutí do učení.
Moc Vám děkujeme za případnou odpověď. S pozdravem unavení rodiče
Názory k dotazu (5 názorů)
Dcera se nechce učit Darčaa 11.11.2013 11:16
*Re: Dcera se nechce učit Darčaa 11.11.2013 11:23
**Re: Dcera se nechce učit Aliens 20.5.2014 22:5
dcera se nechce učit Karolina 24.1.2014 16:40
*Re: dcera se nechce učit Aliens 20.5.2014 22:3

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.