| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Dítě manžela z jeho prvního manželství po rozvodu se mnou

3.10.2013 10:51:25   Karolka
Dobrý den, manželovi zůstal v péči z minulého manželství syn. Synovi je nyní 13 let, já se o něj starám od jeho tří. Nyní se i se mnou manžel rozvádí a syn chce zůstat se mnou, je na mne zvyklý a má u mne jistotu. Ke své mámě jezdí co 14 dní na víkendy, ale na dlouhodobý pobyt to tam nevypadá. Manžel jej má rád, ale momentálně se již přes rok léčí antidepresivy - i to je jeho důvod k rozvodu, trpí depresemi. Po rozvodu já ztratím absolutně jakoukoliv šanci se s malým stýkat - pokud jeden z rodičů k tomu nesvolí. Jsem to já, kdo s ním chodí k lékaři a všude, vše zařizuji ve škole, kroužky a pod. A přitom nemám vlastně žádné právo ze zákona něco vědět - nejsem zákonný zástupce. Manžel ode mne odešel před 7 měsíci a celou tuto dobu se synem bydlím sama.
Dotaz zní - je nějaká šance - a jak - abych měla soudně přiznaný nárok se s ním vídat a smět znát jeho lékařský stav a pod.? Je eventuálně šance (jelikož mi na něj nikdo nic nepřispívá, pouze matka platí otci alimenty, které se ke mne již nedostanou), dostávat na něj nějaké příspěvky? Jak toto ošetřit? Matka s poručnictvím souhlasit na 90% nebude, ale to, že u mne bydlí jí vyhovuje.
Děkuji za pomoc Karolina
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.