| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

První slabiky

12.6.2013 15:51:51   Marta Berková
Vážená paní doktorko,

ráda bych se zeptala, zda je normální, že náš syn (2 roky, 4 měsíce) vyslovuje pouze první slabiky. Kromě slov máma, táta, bába, pápá, hop-lá a možná ještě několika dalších říká od všeho jen první slabiku, a to i u slov, která slyší poprvé. Zopakuje prostě jen tu první slabiku. Jinak je velmi vnímavý, hravý, motoricky šikovný, líbí se mu knížky a vůbec aktivity dětí stejného věku. Jeho sestra-dvojče je naopak v mluvení velmi šikovná, běžně používá víceslabičná slova, tvoří krátké věty a umí pár říkanek (syn je tedy taky "umí", ale jen ty první slabiky).
Občas si říkáme, jestli to je jen lenost, když to za něj sestra všechno "odkecá", ale ráda bych se ujistila, že to není nějaká vada a že je pouze třeba vyčkat, až se rozmluví sám. Ještě bych dodala, že s dětmi komunikujeme dostatečně, věnujeme se jim. Narodili se donošení ve 38+0, porod bez problémů.
Velmi Vám děkuji za Váš čas. MB
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.