| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Jak se zapojit do kolektivu?

25.5.2013 0:40:28   Lenka, 2děti
Dobrý den,
Mému synovi je 12 let a stále se necítí dobře v kolektivu. Je samotář, ráději si hraje sám, nerad se přispůsobuje druhým. Ve škole je tichý a zakládá si na tom,že je "hodný", což mu na zajímavosti před kamarády nedodá.V 8 letech kluci po třídě lítali, on seděl o přestávce v lavici a nudil se. V lavici seděl vzadu, většinou na něj nikdo nezbyde do dvojice, Tak chodí poslední a sám.
Nyní je v 6 třídě je zde polovina nových žáků,snažil se skamarádit, ale ostatní byli rychlejší. Prozatím si sobě podobného kamaráda nenašel a do větší skupinky kluků nevstoupí, má pocit, že ho nepřijímají. Jěště mě napadá příhoda kdy šel ze školy s klukem od sousedů, ale nevěděl o čem se s ním bavit, tak si četl v mobilu, zvláštní :-) Třídního uč.jsem se ptala, jak vychází s ostatními,on to smázl tímže to vypadá, že o kontakt ani nestojí,když se něco děje tak se neúčastní(lumpáren).Ale já vím,že to tak není a mrzí ho to. Mám strach,aby nebyl terčem posměchu.
Mladší syn (10 let) od školky má dobrého kamaráda i v kolektivu nemá problém, i když je stydlivější.Některé vzorce chování Martin jakoby od mladšího odkoukává. Když jsou u nás doma nějaké děti,vydrží snimi společně, tak půl hodiny a pak si jde dělat něco jiného,že už ho to nebaví.

Myslím,že by se chtěl zapojit, ale neví jak na to. Je jiný než vrstevníci, dříve ho nebavily chlapecké hry a nyní ho třeba nezajímá facebok :-)jako ostatní.

Ráda uvítám jakoukoli radu. Děkuji Lenka


Názory k dotazu (2 názorů)
Žádná pomoc, jenom bezmoc. Mona, 1 syn 16.12.2014 19:35
*Re: Žádná pomoc, jenom bezmoc. Klara 6.1.2015 23:3

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.