| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Sbírání zapalovačů a jiných drobností

6.4.2013 23:42:10   Vltavín, samoživitelka, syn 4 1/2 roku
Dobrý den,

můj 4 a půl letý syn s nezlomnou vášní sbírá kdekoli venku zapalovače v jakémkoli stavu. Rozbité na padrť, nefunkční, ale i funkční. Pokaždé jak jsme venku, ve městě, ale i na lesní cestě a blíž přírodě, má neustálé nutkání HLEDAT.
Nedokáži si to racionálně či logicky vysvětlit. Hraček má poměrně normálně dost. Do školky chodí od 3let a po počátečních potížích v prvním 1a půl měsíci se zcela adoptoval i jej přijalo okolí.
Už jsem mu doma pořídila plastovou krabičku, kam mu je všechny ukládám a má to jako svou cennou sbírku. Láká ho si s nimi hrát a je u vytržení, že to jiskří atd.
Jelikož jsem si velice vědoma, že toto nepatří do rukou malým dětem, osvětu o bezpečnosti jsme několikrát probrali. Párkrát se stalo, že jej tříme v ručce i na hřišti, nebo kde si hrají děti a vyděsí tím některé z ostatních děti, nebo alespoň uvede do rozpaků "proč má ten chlapeček zapalovač"?
Nevím co s tím, je to boj i vysvětlování. Kamarád mi řekl, že se mu to prostě jen líbí, jako jakákoli jiná věc se může zalíbyt, ale mě by zajímala nějaká podstata tohoto chování. Přeji mu, aby to přešlo s vývojem a začal se zajímat stějně vášnivě o cokoli "lepšího".
Může prosím někdo poradit? Máte podobnou zkušennost? Děkuji.
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.