| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Raná pěstounská péče na přechodnou dobu

2.4.2013 12:13:48   Andrea
Dobrý den. Uvažujeme s manželem o tom, že bychom se stali profesionálními pěstouny na přechodnou dobu. Jsme manželé čtrnáct let, máme jednu dceru ve věku sedm a půl roku, další děti mít nemůžeme. Jsme ze Zlínského kraje.
Zajímalo by nás: je možné si vzít (aspoň pro začátek) do péče pouze jedno dítě? Výše finančního ohodnocení nehraje roli: pokud se počítá s tím, že pěstoun na přechodnou dobu je připraven k péči alespoň o dvě děti, je možné tuto službu vykonávat na snížený úvazek? Jaká omezení můžeme jako žadatelé stanovit? Můžeme si např. přát (zatím) pouze miminka - zejména proto, aby věkový odstup od naší vlastní dcery byl dostatečný (četli jsme, že se doporučuje, ne-li vyžaduje, odstup alespoň osmi let)?. Jiná omezení nás zatím nenapadají, jsme ochotni starat se i o děti nemocné nebo jinak znevýhodněné.
Další možnost by byla pěstounská služba dlouhodobá. Opět: je tam možnost omezit výběr na miminka?
A nebo: je možné začít jako pěstoun pro ranou péči na přechodnou dobu a posléze přejít na pěstounství trvalejšího rázu (samozřejmě nemyslím u téhož dítěte)?
Děkujeme předem za odpověď.
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.