| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Diagnostika ADD v dospělém věku

7.3.2013 22:23:41   B
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zda provádíte diagnostikování ADD i u dospělých osob, případně zda mi můžete doporučit nějaké specializované pracoviště?

A myslíte, že se u mě jedná o ADD?

Je mi 30 let, jsem žena a pracuji ve státní správě. Hlavní náplň mé práce je psaní rozhodnutí. Na pracovní pozici jsem už 5 let. Od počátku mi je ze strany nadřízených vyčítáno, že dělám větší množství chyb. Jde zejména o překlepy a chyby jakoby z nepozornosti. Snažím se všemožně, aby k chybám nedocházelo, vše si po sobě kontroluji i víckrát, ale některé chyby jako bych prostě neviděla. Často se přistihnu, že se soustředím zcela na práci, ale v jednom okamžiku najednou myslím na něco jiného. Snažím se si práci organizovat, ale v průběhu práce se třeba přesunu k něčemu jinému aniž bych dokončila to, na čem právě pracuji, mezitím udělám jiné věci a pak se k tomu vracím. Někdy se mi stane, že pokud mi někdo něco řekne jen tak mezi řečí tak na to zapomenu, takže si raději vše píši. Mám tendenci složitější věci odsunout a dělám je poté co vyřeším jednodušší věci nebo se k nim třeba opakovaně vracím. Stává se mi také, že zapomenu některé postupy, které jsem už předtím dělala vícekrát, takže to vypadá jako by má práce nebyla vždy úplně konzistentní. Pokud jsem doma mám obdobné tendence, ale projevy nejsou tak markantní jako v práci, kde pracuji pod větším tlakem. Mám svou práci opravdu ráda a velmi se snažím, ale jsem nešťastná z toho, že mě považují za nezodpovědnou osobu a "flinka".
Mám vystudovanou VŠ a nadprůměrné IQ. V dětství jsem měla problémy s chováním ve škole, zejména kázeňského charakteru a se správným chováním k autoritám. Prospěchové problémy jsem však neměla, a proto jsem nikdy nebyla v PPP. Bratrovi, který je o pět let mladší byly diagnostikovány dysgrafie, dyslexie a dysortografie. Poruchy mu byly diagnostikovány na druhém stupni základní školy, je rovněž nadprůměrně inteligentní.

Předem Vám velmi děkuji za Vaši odpověď.

Názory k dotazu (3 názorů)
Nemoc nebo povahový rys? Monika 18.3.2013 12:9
*Re: Nemoc nebo povahový rys? PP 26.3.2013 14:18
porucha nebo povahový rys dr,Králová 6.4.2013 20:11

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.