| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Náhlé změny nálad a časté vztekání

22.2.2013 13:46:14   Pavla, dcery 16 let a 3,5 roku
Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu ohledně chování mladší dcery. Od mala byla plačtivější a stále vyžadovala společnost. Cca od 1,5 roku prožíváme vztekací období, Postupem času se projevy záchvatů různě mění od bouchání hlavou o zem, kopání a válení po zemi, křik aj. až po nynější vzdor "nech mě bejt", "nechci" nebo "já sama".
Vím, že je to v tomto věku běžné, ale já už jsem úplně zoufalá. Dcera se začne vztekat vždy, když se po ní něco chce a není po jejím, což je skoro pořád. Snažím se ji na vše připravit předem, vše několikrát opakuji,aby to nebylo naráz a přesto je většinou problém. Mám pocit, že přesně dokáže vycítit, kdy je čas a nechvátáme a kdy máme třeba naspěch. Největší problém nastane, pokud ji má do nebo ze školky odvézt táta nebo starší dcera. Začne se v půli cesty nebo při oblékání strašlivě vztekat, křičet a kopat a nelze s ní vůbec komunikovat.
Další problém je, že několikrát denně je jakoby mimo. Chodí sem tam , má přivřené oči, pobrukuje si a nevnímá na pár vteřin. Když na ní promluvím, probere se.
Pracuji na směny, nemohu s ní být pořád a manžel s dcerou už jsou zoufalí, proč dělá scény hlavně jim. Ve školce je dcerka spokojená a problémy s ní prý nejsou žádné. Jediné co na její záchvaty funguje je to, že ji někde nechám samotnou a počkám až ji to přejde, doma ji zavřu do pokoje a za chvilku přijde usměvavá a milá holčička. Jen to nejde venku a na veřejnosti, tam to nějak nefunguje.
Chtěla jsem se zeptat, jak dceři domluvit a vysvětlit, že by měla otce a starší dceru také poslouchat, kdy tohle období vzdoru u dětí přestane. Když je v klidu, dá se s ní občas i rozumně promluvit a sama řekně že se vztekají a neposlouchají jen zlobivé děti. Asi si to uvědomuje,ale v té chvíli si asi nemůže pomoct. Děsí mě ty její stavy mimo. Máme navšívit nějakou poradnu nebo to časem přejde? Nemůže to být i projev nějaké poruchy? Moc děkuji za odpověď.
Ps. U neurologa jsme už byli. Nic špatného na ní neobjevili.
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.