| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Individuální výuka

18.12.2012 16:04:01   Veronika
Vážená paní doktorko, uvažujeme, že bychom svou dceru Danielu, prvňačku, začali učit doma. Chtěla bych se s Vámi proto poradit.
Argumenty pro, které vidíme s manželem, jsou tyto: 1) mimořádné nadání v oblasti verbální (plynně čte od 3 a půl roku) i matematické, v úsudku, paměti (potvrzeno PPP), 2) velmi pomalé pracovní tempo, 3) disgrafie (podle neuroložky mírně postižena drobná motorika kvůli epilepsii - samotnou epilepsii bychom jako důvod pro individuální výuku neviděli), 4) specifické zájmy, na které nezbývá čas kvůli "ztrátám času" ve škole a úmorným domácím úkolům ze psaní, 5) bezproblémové zapojování do kolektivu (zdá se, že výrazně nehrozí problém "skleníkové kytičky"), 6) Danielčina paní učitelka sama nezávisle na nás došla k závěru, že by pro D. byla individuální výuka nejvhodnější.
Hlavní argument proti je, že Danielka má ráda děti ve třídě a paní učitelku, a je tedy škoda brát jí tyto vztahy. Někde jsem slyšela, že snad je možné, aby dítě, které je učeno doma, navštěvovalo některé předměty ve škole. Napadlo mě, že naprosto ideální by bylo, kdyby Danielka chodila do školy např. pouze jeden den v týdnu, kdy mají výtvarnou výchovu - jednak by se tak zajistila kvalitní výuka výtvarné výchovy, kterou bychom jí dát nedokázali, jednak by Danielka neztratila kontakt se třídou. Myslíte, že by bylo možné o něco takového školu žádat? Víte o podobném případu? Co máme vlastně právo požadovat od školy? Nárok na družinu asi doma učené dítě nemá, že? Akce školy, kroužky apod. prý navštěvovat může (?).
Děkuji předem za odpověď.
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.