| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Porucha hlasu při mutaci

20.9.2012 10:32:52   Fender
Dobrý den, mám 16 let, už je to asi 2,5 roků co jsem začal hlasově mutovat. Začal jsem mutovat jaksi dvojhlasně, prostě má jeden hlas moc slabý, vysoký a dětský, ten hlas zní jako bych se držel za ohryzek, nebo za krk a ten druhý hlas je trochu chraptivý a docela dost hrubý a hluboký, prostě přesný opak. Oba hlasy mají tu nevýhodu, že mají velmi malý rozsah. Pro mě je to navíc problém i v tom, že jsem před mutováním docela dobře zpíval, a teď se to moc nedá, občas, když je v dobré formě :) docela drží ten slabší hlas, ale ideální to rozhodně není, navíc ten hlas je dost tichý.
Vím že jak mutování, tak dvojhlasnost je v pubertě normální, ale trochu mě zaráží to, že už to trvá docela dost dlouho a ty 2 hlasy pořád ne a ne splynout do 1, jestli už se nejedná o nějakou poruchu? Možná je to nesmysl, ale mohl by být problém také v tom, že běžně používám oba tyhle hlasy, neměl bych třeba začít používat jen jeden z nich? Jsem astmatik a alergik, dost často jsem nachlazený, téměř celý rok mám rýmu a dost často mě ráno při probuzení bolí v krku, měl jsem taky jednou zánět středního ucha a uši mě tak 2x, nebo 3x do roka trochu pobolívají, nemůže to s tím nějak souviset, že mám třeba nějaký chronický zánět krku, nebo hlasivek? Protože když jsem jednou byl (asi před 3,5 lety) na ORL právě s tím že mě bolí ucho, tak mi lékař říkal, že to zánět středního ucha není, ale mám v krku chronický zánět, nebo něco podobného (Lékař to tehdy pokud si dobře pamatuji nijak neřešil).

Co by to tedy mohlo být a čím je to asi způsobené? Nějakou poruchou mutace, poruchou hlasivek, zánětem, nebo něčím jiným? Nebo je to způsobené prostě jen mutací, časem to skončí a to že to trvá tak dlouho je normální? Za jakým lékařem s tím mám popř. jít?

Děkuji mockrát za pomoc.
Názory k dotazu (2 názorů)
Doplnění Fender 20.9.2012 10:39
Stejnej problém Asijo Nevim 26.4.2018 20:20

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.