| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Nárok na porodné

8.8.2012 12:03:53   Dáša, pěstounka
Dobrý den,
ráda bych se ujistila, že se mi dostalo správné informace na Úřadu práce - připadá mi to totiž neuvěřitelné.
Naše dcera, která u nás vyrůstala v pěstounské péči a nadále s námi bydlí, porodila dítě. Bylo jí řečeno, že nemá nárok na porodné ani na přídavky na dítě, jelikož s námi žije ve společné domácnosti a tudíž ji a dítě máme dle zákona zaopatřit my. (Neměla by prý na nic nárok ani kdyby vedla samostatnou domácnost, protože adresa zůstává stejná.)
Současně ale se mezi námi vyživované osoby nepočítají další dvě děti, které u nás vyrůstaly v PP a jsou nyní po skončení školy nezaměstnané. Ty také bydlí u nás. Tedy vůči dceři, která porodila dítě, máme vyživovací povinnost, ale vůči dvěma dětem, které jsou v identické situaci vyjma porodu dítěte, tuto povinnost nemáme, tudíž nejsou započítány mezi vyživované osoby.
K tomu bych ráda podotkla, že když jsme řešili pojistnou událost u dítěte v PP, bylo nám řečeno, že pojistné bude vyplaceno zákonnému zástupci. Znamená to tedy, že na výdaje jsme našim dětem zákonnými zástupci a na příjmy ne?
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.