| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Re: Poruchy příjmu potravy - strach z jídla

27.7.2012 14:36:18   Bc. Michaela Bartáková, DiS.
Dobrý den, Nikol.
Píšete o vašem strachu z jídla a rychlém hubutí. Je vidět, že si uvědomujete vážnost situace a chcete ji řešit - a to je moc dobře!!
Příznaky které popisujete opravdu s nějvětší pravděpodobností odpovídájí příznakům mentální anorexie. Úplně nejlepší by bylo, pokud byste byla ochotna vyhledat pomoc psychoterapeuta. Vhodnou pomoc/kontakt na terapeuta můžete hledat na stránkách www.anabell.cz a na stránkách www.idealni.cz. Dále si můžete pořídit knihu "Mentální anorexie" od F. D. Krcha - jde o svépomocný manuál plný rad a novodů jak z nemoci ven - vřele doporučuji! Mají ve větších knihkupectvích, nebo můžete objednat pod tímto odkazem: http://www.anabell.cz/images/stories/dokumenty/nabidka_literatury_2012.pdf
Píšete, že vám vadí velikost vašeho bříška - s váhou, kterou máte určitě nejde o tuk usazený na břiše. Naopak - u takto hubených lidí je každé snězené jídlo (plný žaludek) na břiše hodně vidět - protože chybí "krycí" tuková vrstva. Je to stejný efekt, jako když schováte fotbalový míč pod lehoučkou letní látku a pak pod tlustou duchnu z peří - pod kterým materiálem bude míč vidět hodně a pod kterým si ho skoro ani nevšimnete? Odpověd je jednoduuchá:--) Jakmile se budete uzdravovat (poomocí psychoterapie) a začnete tedy postupně přibívat na váze, bříško vám pak přijde méně a méně výrazné - nechte se překvapit.
Snažte se dostatečně pít, jíst po malých porcích několikrát denně, jezte hodně jogurtů a probiotik obecně a hlavně se co nejdříve objednejte na psychoterapii. Moc vám držím palce! Pokud byste potřebovala o té terapii bližší informace, dejte vědět pomocí této poradny.
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.