| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Poruchy příjmu potravy u starších lidí

29.6.2011 18:41:09   vandava72
Dobrý den ráda bych se zeptala na problém se stravou u své tety a strýce. je jim 61 a 67 let. Strýc začal mít problémy s jídlem (tvrdí, že nechuť už je to tak asi 5 let) po vyoperování myomu z nosu se to sice trochu zlepšilo ale ne moc. Pak nastal veliký zlom po smrti jeho bratra. Od té doby tvrdí, že je "na řadě" on. A nejí přes den skoro nic. Žije víceméně z piva a slivovice. Poslední rok má problémy s tím, že několikrát za den dostane "třasavku" a omdlí. Epilepsie to není. Já se domnívám, že je to tím, že prostě nemá z čeho brát. Teď upadl a má vážně poraněný loket. Je nějak možné ho přimět k tomu, aby začal znova jíst? Nějak mu nejsma schopní to vysvětlit. Ztrácí se před očima je podviživený. Ale on tvrdí, že je v pohodě.
Teta se mu začala po nástupu do důchodu přizpůsobovat a ač je cukrovkář, tak dietní režim nedodržuje. Zjistila jsem, že v poslední době, když už něco sní, tak se jde vyzvracet. Je možné že to je bulimie? Jak jim pomoci a motivovat je ke změně.
Názory k dotazu (1 názorů)
Ne žaludek, ale psyché! Žžena 11.7.2011 7:56

(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.