| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Dávky

13.1.2012 12:27:33   ivuna
Dobrý den,
Ráda bych se zeptala na zpětnou výplatu dávek PP.V červenci 2011 jsme přijali do rodiny dvě děti ve věku 11 a 13 let,které byly do této doby vedeny v evidenci Klokánku FOD(jakási dovolená u nás).Měli jsme snahu o předp.péči,bylo nám řečeno,že nelze.Soud o pěst.péči rozhodl začátkem října a z důvodu nepřevzetí rozhodnutí biolog.rodiči,nabylo moc v polovině ledna.Máme 3 biolog.děti,již více než 10let 1 dítě vPP,jedno si bereme na hostitelskou péči..Další děti do rodiny jsme již neplánovali.Chtěli jsme pomomct dětem z našeho okolí,které jak víte, jsou v tomto věku jen velmi těžce umístitelné.
Děti jsme museli vybavit vším od oblečení(vybavení letní,zimní),pokoj,školní vybavení..
S hrůzou jsem zjistila,že dávky nám nevyplatí ani 3 měsíce zpětně,údajně až od pravomocného rozhodnutí.
Finačně nás tato situlace úpně vyčerpala a ani nechci popisovat,co se mi teď honí hlavou.Zvláště v tuto dobu,kdy media chrlí informace o důležitosti a budoucím ohodnocení pěstounů.Nás dobrý úmysl přivedl celou rodinu do velmi těžké silace,možná bych ani nevěřila,kam může tak rychle dospět....Omlouvám se za délku dotazu.teď konečně k věci.Vyhledala jsem odpověď ombudsmana,na podobný případ pěstounů z lib.kraje,kteří teď žalují stát(jiná možnost jim ze zákona nezbývá) o navrácení dávek zpětně, právě na základě ombudsmanovy odpovědi a to-Pěstoun má na dávky nárok od doby,kdy o dítě prokazatelně pečuje a ne od doby pravomocného rozhodnutí.Platí odpověď tedy jako precedenc i pro ost.případy?
Velmi děkuji za odpověď a přeji hodně úspěchů ve vaší práci.
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.