| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Poručenství

19.12.2011 16:27:03   Tereza
Dobrý dem, mám otázku ohledně této situace:
Starší dospělý bratr chce po smrti matky dostat svého mladšího nezletilého bratra do poručenství. To jde ale pouze pokud rodiče zemřeli nebo byli zbaveni rodičovské zodpovědnosti. Pokud otec žije - soud tedy bude kontaktovat onoho žijícího otce, který není manželem zemřelé, ale je otcem obou bratrů - o mladším však neví a s rodinou už dlouho nežije.
Otec, který o dítěti nevěděl nejspíš požádá o testy otcovství. Pokud se to potvrdí dítě bude pravděpodobně svěřeno jemu. Pokud by otec neměl zájem syna (o kterém 3 roky nevěděl) vychovávat, má starší bratr nějakou šanci, že by mohl dostat bratra do poručenství. Např, že by dal k soudu návrh na zbavení otce rodičovské zodpovědnosti, nebo nějakým jiným způsobem??
Starší bratr je zaměstnaný (doktor) je věkově velmi vzdálený, takže nedojde k velkému narušení vztahů v rodině a o bratra se stará většinu času, což skutečný otec ne - pro mladšího je to naprosto cizí člověk. Navíc vše by bylo se souhlasem otce. :) Děkuji za odpověď.

Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.