| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Pěstounská péče

15.11.2011 23:51:25   Milan, 2 vnoučata
Dobrý večer,
obracím se na Vás se žádostí o pomoc. Můj soused má v trvalé péči 2 vnoučata, jejichž matka je dlouhodobě ve výkonu vazby, otec není uveden. O nezletilou Dominiku, které je 13 let, se stará od 3 měsíců a o nezletilého Milana, kterému je 10 let, se stará od půl roku jeho věku. Na obě děti dostává pouze rodinné přídavky ve výši cca 1.200,- Kč. Matka v poslední době posílá z vězení cca 1.500,- Kč na obě děti. Dědeček je v částečném invalidním důchodu, který činí 6.500,- Kč. Protože potřeby obou dětí rostou úměrně s dobou a jejich věkem, podal si k soudu žádost o svěření dětí do pěstounské a poručnické péče. Matka dětí s tímto úkonem písemně souhlasila. Sociální pracovnice, které se dostavily na prošetření (přestože k němu celá léta jezdí pravidelně několikrát do roka a nikdy neshledaly závadu v jeho péči), mu sdělily, aby na 99% počítal s tím, že mu bude jeho žádost zamítnuta.
Jako odůvodnění mu řekly, že Okresní soud v Ústí nad Labem zjistil, že pěstounská péče prarodičů je zneužívána jiným etnikem, které zde žije a proto, ať zapomene, že by něco dostal (cituji příslušné pracovnice), přestože se on o děti opravdu stará a tyto finanční prostředky by opravdu byly použity ve prospěch jeho vnoučat.
Soudní jednání je nařízené na 31.11.2011 a já Vás žádám o radu, jakým způsobem se má tento člověk vlastně bránit a jak má hájit při tomto řízení práva svá a svých vnoučat.
Když jsem v létě tohoto roku o jeho tíživé situaci mluvila telefonicky s paní Vávrovou, poradila mi, ať si podá žádost a pěstounskou a poručnickou péči, že není jediný důvod, aby mu příslušný soud nevyhověl. On sám již ztrácí odvahu a neví, jakým způsobem má u soudu postupovat, aby měl naději na úspěch.
Děkuji předem za radu.
Mgr. N. Rosenkranzová
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.