| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Koktání u 5letých chlapců

7.8.2011 22:17:18   Dag
Dobrý den, ráda bych se poradila ohledně naších chlapců, kteří poslední dobou koktají a mám dojem, že už nepronesou souvisle jedinou větu.. Od září 2010 chodíme na logopedii, kvůli špatné výslovnosti některých hlásek, a tehdy občas zakoktal jen jeden hoch. Někdy měl "své dny" a jindy zas mluvil dobře. Ke konci školního roku se mi zdálo, že se četnost koktání zvýšila, až se objevovala denně. Pak to jakoby ustalo a začal zas koktat druhý chlapec.Nyní během léta koktají oba při každé větě. Už to trvá určitě pár týdnů. Čekala jsem, že je to přejde, ale už začínám mít obavy..Nevím, co s nimi a jak jim pomoci.
Určitý stres jim může přinášet školka, kam od září chodí. Sice se jim tam líbí a mají tam kamarády, ale určitě i nějaké konflikty, protože jeden kluk mě poslední dobou přemlouvá, že chce být doma..Kluci, když si mohou vybrat mezi školkou a bytím doma, jsou radši doma. Jejich sestřička je v MŠ spokojená a s koktáním nikdy problém neměla.. Nevím, jestli je tento první školní rok, kdy jsou v kolektivu s kupou dětí tak stresující? Jak jim pomoci?
Děkuji předem za radu.S pozdravem Dag
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.