| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Zápis do 1.třídy

6.1.2011 15:15:56   Lucie, 1 dítě 5 let
Dobrý den, v létě se budeme stěhovat z města na malou vesnici. Nyní v lednu nás čeká s dcerou zápis do 1.třídy. Prosím o Váš názor či radu, zda dítě přihlásit do školy přímo v novém místě bydliště, kde se nachází obecní škola se 2 malotřídkami (1.-3.ročník a 4.-5.ročník dohromady).
V daném školním roce by v malotřídce, kde budou i prvňáci, měla být značná převaha třeťáků. Mám obavy, jak to dcera bude zvládat, je bystrá, šikovná, ale trochu bojácná. Vstup do první třídy je myslím náročný pro každé dítě, bojím se, jak bude probíhat výuka, zda prvňáčci nebudou rušeni, když se paní učitelka bude věnovat 2. a 3. ročníku. Nevím, jaké mohou být vztahy v jedné třídě, kde se věk dětí může v případě odkladu školní docházky lišit i o 3 roky. Váhám tedy, zda dítě zapsat do školy v místě nového bydliště či ho vozit do klasické školy v sousedním městě. Moc děkuji za Váš názor.
Názory k dotazu (1 názorů)
1. třída Majka 19.5.2011 23:27

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.