| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Nezvladatelný 12letý syn

6.1.2011 1:21:37   Alena,2 dospívající kluci.
Dobrý den.Našemu synovi je 12 let. Jeho výchovu již nezvládáme.Poslední půlrok je to s ním k nevydržení. Je hrubý, drzý, výbušn,agresivní. Věčně vzteklý, nervózní,mívá velké výkyvy nálad.Vše řeší silou.Pokud ho mladší brácha něčím naštve, neváhá použít pěsti.
Již od malička byl výbušný a vznětlivý, ale vždy se nám ho podařilo nějak zvládnout. Největší problém je ve vztahu s jeho otcem. Nekomunikuje s ním,je na něj vulgární,drzý.
Manžel se mu vždy od malička věnoval, ale při sourozeneckých rivalitách vždy vidítelně dával přednost mladšímu synovi i v případě, že vina byla na jeho straně.Zatímco mladšímu synovi domlouval, staršího syna za jeho chování zbil.Na jeho agresivitu reagoval ještě větší agresivitou.Kluk od něho získával odstup a stával se víc a víc závislý na mě.Já sama jsem na jeho výstupy reagovala tím, že jsem se neudržela a dostal ode mne pořádně na zadek.Ale na manželovi ho to ranilo víc. Měl od něho několikrát modřiny po celém těle i po krku.S manželem jsme se několikrát pohádala s tím, že nechci, aby mu na těle způsoboval tolik modřin, zvlášť když chodí do školy.Říkala jsem mu, že k němu jednou získá velkou nenávist. Manžel se mě smál, že nechce, aby mu kluk přerostl přes hlavu.
Asi před půl rokem ho manžel zbil tak,že na druhý den šel do školy s napuchlou tváří a monoklem.Od té doby kluk získal ke svému otci velkou nenávist.Nechce být vedle něho, při kontaktu s ním utíká,vyhýbá se mu obloukem. Napadá ho sprostě a vulgárně. Je hodně agresivní.Byi jsme s ním v pedagogicko-psychologické poradně. I když jednáme podle rad psychologa, nepomáhá to, jeho agresivita a nervozita se ještě víc a víc zvyšuje. Nepomůžou zákazy, příkazy, domlouvání.Ve škole s ním naopak nejsou žádné výchovné problémy.Za to doma je to horší.Čím víc se zastávám jeho otce, tím víc je proti němu.
Nedávno mu manžel dal na zadek za to, že napadl pěstí svého bratra. Kluk dostal hysterický záchvat,napadl otce, začal ho kopat, bouchat do něho a házal se vším co měl po ruce, hlavně potraviny. Rozbil schválně několik sklemiček,nemohli jsme ho zklidnit,drželi,jsme ho, aby se uklidnil,ale nepomohlo to.Zklidnil se teprve po půl hodině záchvatu.Na radu dětské lékařky mu dávám léky(volně prodejné),pije různé čaje na zklidnění.
Chtěla bych vědět,jak s ním máme jednat, abychom mu neublížili nebo naopak nepolevili ve výchově a zda by nebylo na škodu navštívit dětského psychiatra.
Za odpověď předem děkuji.
Názory k dotazu (1 názorů)
Re: Nezvladatelný 12letý syn Shayla a 3 kluci 11.3.2011 10:5

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.