| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Kdy je vhodné jít k odborníkovi na řeč?

15.12.2010 21:57:31   Iveta,dvojčata
Dobrý večer.
Mám dvojčata,páreček-3 roky a 5 měsíců a v podstatě jim nikdo nerozumí.Já něco ano a manžel někdy,ale někdy si nevím rady ani já.
Nejsou určitě hloupí,blbostí si navymýšlí víc než dost,hlavně chlapeček je trochu víc aktivnější a když už chytne nějaké slovo-tak mi pak řekne třeba -mazej pryč-(to říkám psovi)nebo něco podobného,ale kloudná řeč nikde.
Holčička pusu nezavře-ale nazvala bych tu jejich mluvu spíš čínštinou-když je někdy poslouchám jak si spolu povídají v pokojíčku tak vůbec nechápu o čem.Na to kolik jim je -tak třeba holčička za mnou přijde že chce pustit pohádku o slonovi a řekne mi-chci toja.
Naivně jsem si myslela že to prostě časem okoukají,ale už přecházíme na to,že se je snažíme učit jednotlivá slova-konkrétně ten slon-"s" samotné řekne takové syčivé š,pak i "N",ale dohromady slon neřekne-opět je z toho toj.Nemyslím,že by to dělala schválně,manžel jí třeba řekl že jí pohádku nepustí dokud to neřekne hezky a zkouší jí to hláskovat-a ona se snaží,ale prostě to nejde.To je jen příklad,ostatní slova na to nejsou lépe.
Přitom když začínaly mluvit první slova,tak to vypadalo že bude mluvit krásně a brzo,ale pak se jaksi zabrzdila směrem k bráškovi,ten bych řekla že kromě toho že o sobě tvrdošijně mluví v ženském rodě je na tom o trochu lépe než ona.
Pořád jsem si říkala-až jim budou 3 tak se rozmluví,ale je to pořád stejné a už začínám mít strach,jestli není něco špatně.
Když jim chci zpívat tak na mně řvou-mami nezpívej,to samé s básničkama.Snažím se na ně mluvit pomalu a srozumitelně,ale žádná změna.Máme jít na logopedii,nebo jsou ještě malí?Děkuji,Iveta
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.