| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Pití z netekoucích lahví u 3letého dítěte

22.9.2010 21:37:55   Martina, 2 malé děti
Dobrý den, mám 2děti, 3letou holčičku a 9měs klučinu. Krom problémů spojených s nástupem do školky a občasného žárlení na mladšího brášku, teď už měsíc řešíme problém zda vrátit 3leté dcerce netekoucí lahev či ne.
Abych začala od začátku, malá od malinka byla velký závislák na dudlíku, ale v 9měs jsme jí vyměnili starý dudák, který byl už hrozný za nový, tak ho odmítla a už si nový vůbec nevzala ani do úst. Měsíc mi noc co noc byla schopná probrečet třeba i 3hod, než se utěšila a opět usnula. Po měsíci zjistila, že se jí líbí dudat kojeneckou lahev a bez ní neusnula a i v noci často pila a nebo aspoň dudala. Jak rostla zkoušeli jsme jí nabízet různé typy učících hrnků a lahví,ale vše odmítala aniž by to vyzkoušela, i když to viděla u jiných dětí. Až zhruba ve 2,5letech sama jeden den v kuchyni vzala netekoucí lahev, která má také měký dudák a začala pít z ní a kojeneckou jsme mohli konečně vyhodit. Ale problém neskončil, dudala stále, např v autě kouká z okna a lahev v puste a dudá ani nemusí pít. Odmítala dál zkoušet pít z hrnku a protože se blížil nástup do školky, tak jsme v srpnu nekompromisně lahev vyhodili. 2 dny skoro vůbec nepila a od té doby se občas napije z hrnku nebo z pet lahve s pítkem. Ale stále zkouší a ptá se zda se jí zase nevrátí,když už je šikovná a z hrnku to umí.
A teď právě řešíme zda vrátit či ne. Protože od té doby nespí po obědě, i když je vidět, že je unavená. Večer jí musím uspat na ruce, v noci pokňourává. Přes den je dost protivná a občas i zlá na malého. A stejně skoro nepije, dřív vypila min 2litry denně a teď nevypije ani 250ml.
Tak nevíme co dělat, jestli jí to vrátit, aby zase měla čím se uklidňovat nebo to už vydržet a doufat, že se srovná co nejdřív.
Budu moc ráda, když mi odpovíte
děkuji Martina M
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.