| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Nočník

12.3.2010 15:45:20   Lenka, dcera 20 měsíců
Dobrý den,
prosím Vás o Váš názor a radu jak dál. Dceru jsem začala posazovat na nočník od 9. měsíce. Poměrně s úspěchem. Kolem jednoho roku téměř vůbec nekakala do plíny, vždy do nočníku. Dokonce si ve 14 měsících začala i sama říkat, chtěla-li čůrat. Ne tedy 100%, ale věděla, o co jde a co se po ní chce. Od té doby se střídají období kdy si říká s obdobím naprosté ignorace (14 dní pohoda, následováno "špatným" týdnem). Teď máme opět špatné období, trvá to už ale 3 týdny. Neřekne si vůbec, začala kadit dokonce i do vany, do bazénu. Jsem zoufalá, po dobrém ani po zlém nic nezmůžu. Mám pocit, že mě ignoruje, když ji říkám v klidu, že se nesmí počůrávat, že příště musí na nočník, tak se začne smát a dělá blbiny. Pokud začnu po zlým, občas poslouchá, pak si začne povídat něco svého, někdy brečí.
Ve špatných týdnech ji na nočník tedy posazuju sama, i když si neřekne, sedí, často se i povede. V mezičase se jí ptám, připomínám ale je to marný, přesto se počůrá a hlavně vykadí do kalhot. (Stolici má i 4x denně - je to normální?)
Čím to může být, že se nám tato období stále opakují, a co s tím? K žádné změně (stěhování, narození sourozence apod.) v jejím životě nedošlo. Plínky měla látkové, teď je dáváme jen na ven a spaní, doma má kalhotky.
A ještě bych měla na Vás druhý dotaz, do měsíce bychom se měli stěhovat do RD (teď bydlíme v bytě). Dcera je zvyklá po přečtení knížky a pomazlení usínat sama. Nevím ale jak postupovat pro ni v cizím a novém prostředí. Poradíte, prosím?
Děkuji. Lenka
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.