| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Rozchod a péče o dítě

24.4.2008 17:17:13   Kamil Sabbagh
Dobrý den,

můj dotaz je sice v dnešní době asi problematikou hodně rodin, ale každý ho má šanci řešit jinak. Jde mi o to, že moje dobrá kamarádka se po 4 letech rozešla s přítelem, hodně ji podváděl, když na to přišla, tak se od ní odstěhoval. Zůstala jí 2,5 letá krásná dcera, o kterou se on z počátku vůbec nezajímal, vyhrožoval, že zničí všechny její hračky, všechny věci co jí dal atd. Nechtěl přispívat ani na výživné, později po vzájemné domluvě přecijen malé částky začal hradit, nyní si ale na dcerku dělá nároky a chce ji matce vzít, aby byl jejím výhradním opatrovníkem. K profilu otce si uveďme, že ač má vystudované dvě vysoké školy, v životě to moc daleko nedotáhl, ve svých 28 letech téměř nic nevlastní, bydlí u své maminky, která mu takřka pere, vaří a žehlí, on je výhradně televizním typem a člověkem, kterému narostli ruce spíše vzad. Celých 2,5 roku se o holčičku moc nestaral, nemá ani řidičský průkaz, takže k doktorovi apod. vždy musela jezdit s dítětem jen matka. Samotná holčička se k němu nemá, neboť si s ní nikdy moc nehrál a moc se k ní neměl.

Svatba nebyla, oba jsou svobodní lidé, jedinou společnou věc dnes mají tuto holčičku. K profilu matky si uveďme, že je to 25 letá, milující matka, která se o holčičku stará 24 hod denně, nyní je na mateřské, má vysokou školu a bude nadále pracovat jako výchovná poradkyně v diagnostickém dětském ústavu. O dítě je perfektně postaráno, má svůj velký pokoj, oblečení, hračky, postel, stůl a vše, co takové dítě potřebuje.

Jediný problém je to, že dítě nese od loňského roku příjmení po otci, proto si on na něj teď dělá velké nároky a vyhrožuje matce, že jí holčičku vezme.

Základní právní kroky mi jsou vcelku jasné, ale byl bych rád, kdyby jste nám mohl někdo poradit, hlavně jí tedy, co vše musí oběhat a zařídit, aby se tak nemohlo stát, že by holčičku skutečně mohl získat a zda je také možné zařídit, aby měla holčička zpět příjmení po její matce, tedy co je třeba zařídit na matrice apod. Otec je uveden v rodném listě, ale matka dítěte by byla v dnešní době nejradši, kdyby se tento muž, jelikož se o dítě vůbec není schopen postarat, je to typ spíše se vyspat s každou ženou při první příležitosti kdekoliv, vůbec to není rodinný typ a dá se říci i silně amorální člověk, dal z rodného listu dcery vymazat a dcera by tak zůstala ve výhradném opatrovnictví matky?

Poraďte prosím své zkušenosti, své nápady a především rady, jak a co nejrychleji udělat, aby se holčička nedostala v žádném případě do rukou toho zloducha.

Jistě maminky a hodní tatínkové si dají ruku na srdce, že dítě potřebuje mámu a dokud není máma alkoholička, pod vlivem drog apod. nevidím jediný zákonný důvod, proč by dítě mělo být matce odebráno.

Předem Vám všem děkuji za objektivní odpovědi. Pokud možno na email:

sabbagh@seznam.cz

S pozdravem a přáním šťastných chvil s Vašimi ratolestmi.


Kamil Sabbagh.
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

Tato poradna již není aktivní - nelze vkládat nové dotazy.

Poslední komentované ze všech poraden


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.