tisk-hlavicka

Jó kočka, ta si nás žere!

8.10.2014 Psychologie Dnes 4 názory

Čtyřnozí hlídači, mazlíčci a kamarádi - žijí v každé druhé české domácnosti.

Prozradily to nákupy krmiva pro mňoukající či štěkající členy rodiny, které sledoval Spotřebitelský panel GfK. Průměrně za něj ročně utratíme více než dva tisíce korun. Oproti roku 2012 se ovšem projevilo mírné utahování opasků i nad psí či kočičí miskou a zvýšení zájmu o akční nákupy (až 40 % žrádla jsme svým chlupatcům nakoupili v akci).

V jakých domácnostech čtyřnozí kamarádi žijí? Pokud vás jako první napadnou rodiny s dětmi, kde se zvířátko pořizuje v souvislosti s dětským přáním, jste vedle. Ty totiž mezi zákazníky nakupujícími potřeby pro psy a kočky jednoznačně hrají druhé housle. A pokud nějakého chlupatého čtyřnožce mají, utrácejí za žrádlo výrazně méně než bezdětné domácnosti.

Štědřejší jsou singles, ovšem bezkonkurenčně nejvíc svým chlupatcům dopřávají partneři bez dětí (ať už jde o domácnosti, kde partneři děti ještě nemají, nebo o ty, kde už potomci „vylétly z hnízda“). Bezdětné domácnosti představují nejpočetnější skupinu mezi majiteli psů a koček, ovšem podle struktury výdajů se zdá, že luxusnější život mají kočky. Páníčci totiž mají tendenci víc vycházet vstříc mlsným kočičím jazýčkům než psím chutím - bezdětné domácnosti vydají za kočičí potravu a pamlsky dvojnásobek než domácnosti s dětmi a také nejčastěji kupují dražší výrobky privátních značek. Micky, číči a čičiny ročně projí až pětinu rozpočtu takové domácnosti.

Poněkud překvapivě se tedy zdá, že kočka častěji než pes plní v životě bezdětných osob roli tvora, jehož je potřeba s láskou rozmazlovat - musíme samozřejmě také vzít v úvahu, že tříkilová kočička je i při té nejgurmánštější značkové stravě úspornější než třicetikilový zlatý retrívr. Ten je nejspíš věrnějším kamarádem na každodenních procházkách, ale častěji se musí spokojit s velkým balením granulí ve slevě.

Názory k článku (4 názorů)
Zajímavé, ale.... Simča, dcery *1988 a 1997 8.10.2014 12:55
*Re: Zajímavé, ale.... katka+synek2007 8.10.2014 20:52
**Re: Zajímavé, ale.... Simča, dcery *1988 a 1997 9.10.2014 9:7
***Re: Zajímavé, ale.... katka+synek2007 9.10.2014 10:17
Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.