tisk-hlavicka

Více než třetina z nás na dovolené přibere, každý desátý pár se na ní hádá

17.7.2014 Janeska

25 % lidí jede na dovolenou bez partnera.

Češi se na letní dovolené v jídle nijak neomezují. S ambicí zhubnout jede k moři jen 1 % Čechů. Necelé dvě třetiny z nás (63 %) jedí přibližně stejně jako doma. Každý třetí Čech si ale jídlo na dovolené pořádně užije a zpravidla také přibere. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu agentury NMS Market Research pro ERV Evropskou pojišťovnu.

Většina lidí utratí za dovolenou maximálně 15 tisíc

Většina Čechů je ochotna do své hlavní dovolené investovat kolem 15 000 korun za osobu - 10 000 korun za nákup dovolené a do 5 000 korun jako kapesné. „Z průzkumu vyplývá, že 90 % lidí nedá za dovolenou víc než 20 000 korun na osobu, tři čtvrtiny Čechů si vezmou kapesné do pěti tisíc korun,“ upřesňuje Vlastimil Divoký.

Jednoznačně nejoblíbenější činností na letní dovolené je slunění se a koupání, to dělá po většinu času 27 % Čechů. 40 % z nás kombinuje odpočinek na pláži s výlety do přírody a okolí. 39 % Čechů na dovolené sportuje, pro každého čtrnáctého Čecha je to hlavní náplň dovolené. Celá třetina Čechů se na dovolenou těší kvůli sexu, pro 4 % z nás je pak sex nejoblíbenější dovolenkovou činností.

Čtvrtina Čechů jede na dovolenou raději bez partnera

Více než polovina Čechů (53 %) tvrdí, že se k sobě na dovolené s parterem chovají stejně jako doma. Třetina dokonce říká, že dovolená utužuje manželství. „Z průzkumu ale také vyplývá, že 25 % lidí jede na dovolenou bez partnera a vyrazí si raději s kolegy, kamarády, rodiči nebo sami. Každý desátý pár přiznává, že se na dovolené hádá, a pro každý stý pár je delší pobyt pohromadě dokonce důvodem k rozchodu.“

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Wellness Víkend   |   Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.