tisk-hlavicka

Bude happening: My přivádíme děti na svět

26.4.2000

Hnutí za aktivní mateřství (dříve Hnutí za aktivní porod) se rozhodlo aktivně a vesele oslavit Mezinárodní den porodních asistentek.

A proto 5. května od čtyř hodin odpoledne pořádá na pražském Můstku pouliční divadlo masek, těhotných žen a dětí se zpěvy a bubny - to vše pod názvem My přivádíme děti na svět.

Uvítáme každého, kdo nás přijde podpořit, neboť našim hlavním cílem zůstává snaha přimět české porodnictví, aby se změnilo a respektovalo přání a potřeby rodiček. Aby porod přestal připomínat operaci a stal se přirozeným dějem, pakliže si to žena přeje. Naše akce navazuje na loňský protest pořádaný pod heslem Nenechte lékaře rodit za vás.

Proč jsme si vybrali právě Mezinárodní den porodních asistentek? Protože podle nás má každá žena právo na to, aby u jejího porodu byla porodní asistentka, kterou si zvolí a aby zároveň vedla porod způsobem a na místě, které si rodička vybere. U fyziologického, nekomplikovaného porodu totiž nemusí být lékař, naopak kvalifikovaná porodní asistentka může být ženě více nápomocna. Bohužel, v českých porodnicích mnohdy tvrdí něco jiného a zdejší porodní asistentky proto nemají mnoho šancí vést porod samy, mimo jiné to neumožňuje ani způsob úhrady její práce. I ten je proto potřeba - v zájmu matek a dětí - změnit.

Bližší informace o plánech a cílech HAM viz kontakty a další materiály na tomto serveru na stránce HAM.

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.