tisk-hlavicka

Porod v terénu

15.10.2008 Johanka Kubaňová 647 názorů

Letos na jaře jsem čekala své 6. dítě. K tomu jsem byla v roli trochu přestárlé studentky porodni asistence, kterou na škole neměli rádi, protože si proti všem tamním dobrým zvykům pravidelně rodila doma.

Termín porodu byl v půli dubna, povinné semináře a cvičení končily písemkami koncem dubna … Jak to vyřešit, aby bylo všemu učiněno zadost?

Porodní bábu jsem ani nezačala hledat, protože jediný, kdo ve zdejším regionu široko daleko chodí k porodům doma - a to jen jako dula, jsem já sama. Nejbližší porodní bába je v Rakousku, ale i těch 70 km je na stíhání 6. porodu moc daleko (4. a 5. porod trvaly 90 minut). Koho tedy pozvu k porodu?

Inspirovala jsem se dobou dávnou a sezvala jsem ke svému porodu „ženské společenství“ - kamarádky, se kterými jsme chtěla sdílet dobu očekávání a pak i samotný porod u nás doma. Některé z nich byly samy těhotné. Bylo nás pět. Čtyři porodní sudičky a já. Když jsem o tom zpravila svého muže, trochu se lekl a řekl něco v tom smyslu, že to tedy asi vyklidí pole, když bude mít doma tolik ženských … Nu což, mně se vždycky líp rodilo bez něj …

Do termínu se nedělo nic, jen jsme se sudičkami začaly komunikovat mailem – začala jsem jim psát tzv. „porodní deníky“. Termínový porodní víkend minul bez povšimnutí.

První řídké kontrakce přišly asi dva dny po termínu a pak za nějakou dobu zase tiše zmizely. „Jo jo, to bude až za dva dny,“ mávl rukou můj muž po zkušenostech z předchozích dvou porodů.

Se sudičkami jsme se zaradovaly, že už se něco děje. Další kontrakce pokračovaly o něco silněji další noc, pak další noc, další noc ... a tak to pokračovalo každý den, zatim co já jsem ve svých pravidelných porodních denících pravidelně sudičkám slibovala, ze další den či noc „už to jistě bude“.

Jedna sudička mi napsala:

„Myslím, že jsem víc napjatá z Tvého porodu než Ty sama, Johanko!“

Jiná:

„Jsem už fakt úplně napnutá. Každé ráno, když se vzbudím pro jistotu kontroluji telefony, jestli jsem náhodou něco neprošvihla :-) Mám ovšem obavy, že to nikdo z nás nestihne k Tvému porodu přijet. Hlavně když bude vše v pořádku :-)“

Odezněl další týden školy a toho, kdo mi vyčítal, že neporodím, protože na to prý nemám čas (rodina, studium, podnikání) jsem ujišťovala, že teď mám čtyři dny čas a budu fakt v klidu. Ještě k tomu měl být úplněk – no tak to by bylo, aby se to mimčo už nevylouplo …

A nevylouplo. Porod jsem tedy odložila, upekla perník, dojela nakoupit, uvařila oběd, začala počítat DPH, přijala návštěvu, došla s mužem 1 km na pastvinu za krávami a zpátky, ostříhala tříletého Kaie, navečeřela se s rodinou, dala děti spát a navrhla svému muži, jít se milovat a pomoct tak porodu prostaglandiny. Ten řekl, že takové naplánované akce ho nebaví, dopil čaj a šel spát, mizera jeden :O))

V pondělí, poslední volný den, jsem začala být nervózní, protože měly následovat zase tři dny školy a já nevěděla, jak to pojmout – jezdit či nejezdit do školy?

Další učekaná sudička psala:

„Každý večer sedíme s Danem, pijeme čaj a toužebně se díváme na láhev s nějakým děsně dobrým červeným vínem :-)). Vypijeme ho na oslavu narození malého Kubáňátka :-)).

A každou noc se mi zdá, jak jedu k vám, pak následují různé verze - nestihnu to, nejde nastartovat auto, přijíždím pozdě, nastávají komplikace, jedeme do porodnice (tam jsme jeli dneska v noci :-)))“

V pondělí začala kromě silnějších a častějších kontrakcí odcházet i zakrvavená hlenová zátka a já zase hlásala, že "Tuto noc už JISTĚ"!

Kvůli kontrakcím se mi v noci špatně spalo a už jsem plánovala začít svolávat sudičky, když tu ráno v 6 jako když utne a kontrakce byly opět pryč. Byla jsem z toho jen nevyspalá a do školy jsem se proto dostala až odpoledne. Od toho dne jsem však do auta nakládala i porodní krabici (s věcmi potřebnými k porodu), protože jsem si nebyla jistá dne ani hodiny, až mě to někde přepadne, a očekávala jsem rychlý porod.

Sudičky jsem po mailu instruovala, který denní čas budu ve té které budově Jihočeské univerzity a kde by se tam eventuálně dalo nejlépe porodit – aby mě co nejrychleji našly. Pikantní bylo, že některé přednášky se konaly v nemocnici dvě patra nad porodním sálem, kam jsem se se svým porodem ale nechtěla dostat. Jak tedy porodit nouzově v budově porodnice a nedostat se přitom na porodní sál? To by nebylo lehké! :O)) Z toho naskakovaly krůpěje potu i některým sudičkám:

„Fakt si neumím představit, jak pronikám např. do porodnice, rozrážím dav obvyklých čumilů (uklízečky, návštěvy, řemeslníci - prostě ti, kteří jsou v porodnicích běžně přítomni u většiny porodů :-))) a od rodící ženy odháním porodníka se slovy "jděte pryč, tohle není nic pro vás!". Dan si musel nechat zbraň doma, do zahraničí se vozit nesmí, když ji najdu, mohla bych ji vzít s sebou a pro větší důraz svých slov střílet do stropu... :-))“

Sudičky chudačky nevěděly, jestli si z nich výčtem budov, pater, čísel místností, WC vhodných k porodu, atd. dělám legraci nebo ne, jisté však bylo, že už jsem více než týden po termínu a jezdím do školy s porodní krabicí, protože jsem nechtěla celou tu dobu sedět doma a čekat, než se milý porod uvolí se rozběhnout, když mi běží semestr!

Když se ale další dny opět žádný porod nekonal, některé z nás propadly pocitu, že "porod jsme prošvihly, další termín bude až za rok" či tak nějak - prostě už jsme nebyly schopné udržet to čekání na porod.

Desátý den po termínu jsem šla psát písemku, na kterou jsem nebyla naladěná, protože jsem si dávno před tím myslela, že už ji psát nebudu, protože už budu mít miminko. Učila jsem se na ni až noc před tím, když jsem dospěla k mínění, že tuto noc rodit nebudu.

Jedenáctý den jsem taky měla písemku, se kterou jsem původně už také nepočítala, jenže když jsem napsala tu předešlý den, tak bych měla dotáhnout i tuto, ne? Kromě toho to byla poslední akce ve škole před praxí, na kterou jsem nenastupovala, tak by to chtělo hezky uzavřít, že?

A tak jsem se ráno vydala do školy přesto, ze jsem měla kontrakce, se kterými už se opravdu špatně řídilo auto - jenže kdo měl vědět, zda za hodinu opět neskončí? To bych si vyčítala, že jsem tu písemku nepsala...Po těch deseti dnech už jsem nevěřila ničemu.

Při jízdě autem jsem se přesvedčila o tom, že člověk zvládne leccos, když musí - kontrakce po deseti minutách, ale když se s nimi dá řídit a dokonce i projet frekventovanou křižovatku ve městě, tak to ještě nebude tak hrozné ... Při písemce jsem se vždy během kontrakce chytila opěradla, zavřela oči a co nejtišeji prodýchavala. Mezi kontrakcemi jsem ale v klidu odpovídala na kladené otázky. Jednou mě vyučující zpozorovala a řekla, že pokud je mi špatně, že mohu jít domů. Mně ale nebylo špatně, jen jsem měla občas kontrakce a hlavně jsem to chtěla dopsat, abych to už měla z krku, což se mi asi v 9 hodin podařilo. Po písemce jsem šla ve škole ještě na záchod - a říkala jsem si podle vůně: Hmm, tady to už nějak voní porodem... (Znáte tu vůni taky?) Chtěla jsem ještě zajít na pěší zónu v Budějovicích, kde jsme ten den v rámci Týdne opravdových plen vystavovaly s holkama látkové plenky, dojít za gynekologem kvůli dlouhému přenášení a pak odjet domů, aby se ten porod mohl konečně pořádně rozběhnout.

Jakmile jsem však sedla do auta a vyrazila, zjistila jsem, že už příliš daleko nedojedu - kontrakce nerušeny přítomností lidí nabraly na síle. Teprve teď mi došlo, že tohle už je opravdu ten dlouho očekávaný porod a že skončí brzy - že už nedojedu ani domů (půl hodiny), protože s tímhle už by se opravdu brzy řídit nedalo. Tělo mi velelo, abych se koukala co nejrychleji někam uklidit. Prostory školy pro porodní asistentky ani blízká porodnice mi nedávaly pocit bezpečí, takže jsem zvolila další blízkou variantu - Senovážné náměstí, kde je náš obchůdek s plenkami a šátky a kromě toho o dvě patra výše jedna místnost na kurzy, semináře a setkávání - centrum Žena ženě. Dojela jsem tam kolem 9.15. Dávala jsem si pozor, abych si stihla vynést do 2. patra všechny věci k porodu mezi kontrakcemi, protoze se mi nechtělo vzbuzovat pozornost na veřejnosti - ještě by mi někdo chtěl volat sanitku ...

Když jsem za sebou zabouchla a zamkla dveře centra Žena ženě, docela se mi ulevilo - cítila jsem se v soukromí a v bezpečí. Tady si porodím podle svého a se svými. Pak jsem mezi kontrakcemi začala obvolávat porodní sudičky a mého muže. Ten brblal, ze se mu dítě rodí v nějakém krámě ve městě místo doma na statku ... - Všichni však pochopili, že situace je urgentní a přispěchali během 20 - 30 minut. V bezpečí a postupně obklopována lidmi, které jsem znala, jsem se už nemusela kontrolovat, dávala jsem kontrakcím prostor fyzický i mentální a porod postupoval dobře a rychle dál. Miminko - chlapeček - se narodilo v 10 hodin a smích a hukot porodních sudiček za mými zády (klečela jsem podepřena polštáři) mě ujistil, že je všechno v pořádku. Potom podvázání a přestřižení pupečníku, porod a kontrola placenty, zjištění, že jsem se nikde nenatrhla, ačkoliv miminko bylo baculaté - tedy žádný mrňous, první přisátí k prsu. Sudičky mě umyly od krve, které nebylo mnoho, oblékla jsem se, vyřídila jednu telefonickou objednávku šátku, rozloučily jsme se a objaly a odcházeli jsme domů před půl dvanáctou. Doma jsme miminku navážili 4230 g a dostalo jméno Antonín.

A poznámka na konec a potvrzení hlavní myšlenky filmu Orgasmický porod:

Vedle místnosti, kde se Antonín narodil, se nachází kopírka – copycentrum. Nějakou dobu po porodu si tam šla jedna ze sudiček něco okopírovat. A protože se s tamějšími pracovníky zná, dali řeč a oni se ptali, co se to prý onoho osudného dne u sousedů dělo? Prý to vypadalo, jako by tam někdo souložil ...

Názory k článku (>600 názorů)
Zobrazeno je prvních 600 názorů. Vše zobrazíte podle času.
Nádhera:-) *Niki* 15.10.2008 8:7
*A co ohled na dítě a na ostatní? . 15.10.2008 11:29
**Re: A co ohled na dítě a na ostatní? Apolena. 15.10.2008 11:36
**Re: A co ohled na dítě a na ostatní? Amazonka 4D 15.10.2008 11:36
***Re: A co ohled na dítě a na ostatn... Lenka,Lenička 18.m 15.10.2008 13:53
****Re: A co ohled na dítě a na osta... Apolena. 15.10.2008 13:59
*****Re: A co ohled na dítě a na os... Lenka,Lenička 18.m 15.10.2008 14:26
******Re: A co ohled na dítě a na ... Bumbi&05,08,10 16.10.2008 8:52
******Re:cože?rodí doktor? joanka 19.10.2008 1:15
****Re: A co ohled na dítě a na osta... Amazonka 4D 15.10.2008 14:14
*****Re: A co ohled na dítě a na os... Lenka,Lenička 18.m 15.10.2008 14:37
******Re: A co ohled na dítě a na ... Amazonka 4D 15.10.2008 14:42
****Re: A co ohled na dítě a na osta... Ivka 15.10.2008 17:24
*****Re: A co ohled na dítě a na os... Stáňa a dva kluci 15.10.2008 17:55
******Re: A co ohled na dítě a na ... MoniqueD 21.10.2008 7:42
*******Re: A co ohled na dítě a n... Beezi,V+J 21.10.2008 8:20
*******Re: A co ohled na dítě a n... Sylvie 21.10.2008 9:14
******Re: A co ohled na dítě a na ... mumbaba 26.10.2008 0:24
*****Re: A co ohled na dítě a na os... Stáňa a dva kluci 15.10.2008 17:55
******Re: A co ohled na dítě a na ... Lenka,Lenička 18.m 15.10.2008 20:1
*******Re: A co ohled na dítě a n... adelaide k. 16.10.2008 9:42
***Re: A co ohled na dítě a na ostatn... Eva, dcerka Anička 16.10.2008 23:20
****Re: A co ohled na dítě a na osta... marketa 16.10.2008 23:22
****Umíralo se, ano MirkaM 16.10.2008 23:37
****Re: A co ohled na dítě a na osta... MarkétaP + 4 dcerky 16.10.2008 23:44
**Re: A co ohled na dítě a na ostatní? kaMyš 15.10.2008 11:48
***Re: A co ohled na dítě a na ostatn... Amazonka 4D 15.10.2008 11:54
****Re: A co ohled na dítě a na osta... Fifinkaa 15.10.2008 13:6
*****Kde to jeeeeeeeeeeee??? *Niki* 15.10.2008 13:13
******Re: Kde to jeeeeeeeeeeee??? Fifinkaa 15.10.2008 13:15
*******Re: Kde to jeeeeeeeeeeee??... Melie 28.10.2008 20:4
*****Re: A co ohled na dítě a na os... Amazonka 4D 15.10.2008 13:26
******Re: A co ohled na dítě a na ... Fifinkaa 15.10.2008 13:45
*******Re: A co ohled na dítě a n... MarkétaP + 4 dcerky 15.10.2008 13:58
*******Re: A co ohled na dítě a n... Amazonka 4D 15.10.2008 14:4
********Re: A co ohled na dítě a... Liška s banem :) 15.10.2008 14:26
*********Re: A co ohled na dítě... Amazonka 4D 15.10.2008 14:35
*****Jak se rodi doma Sarka + 3 deti narozene v Kanade 16.10.2008 0:2
****Re: A co ohled na dítě a na osta... MishuI 16.10.2008 12:23
*Tak nevim ... Sidi (2 synove 11/04 + 03/07) 20.10.2008 23:16
**Re: Tak nevim ... Aja, 2 děti 20.10.2008 23:30
***Re: Tak nevim ... Bumbi&05,08,10 21.10.2008 0:4
**Re: Tak nevim ... ANNAHAM 21.10.2008 15:17
***Re: Tak nevim ... Amazonka 4D 21.10.2008 15:25
****Re: Tak nevim ... *Niki* 21.10.2008 15:32
*****Re: Tak nevim ... ANNAHAM 21.10.2008 15:43
******Re: Tak nevim ... *Niki* 21.10.2008 16:3
*******Re: Tak nevim ... *Niki* 21.10.2008 16:7
****Re: Tak nevim ... ANNAHAM 21.10.2008 15:40
*****Re: Tak nevim ... Amazonka 4D 21.10.2008 15:53
***Re: Tak nevim ... Oggová 21.10.2008 15:30
****Re: Tak nevim ... Žžena 21.10.2008 15:35
****Re: Tak nevim ... Tvoje horší já 21.10.2008 16:15
***Re: Tak nevim ... MSteflova 21.10.2008 15:49
***Re: Tak nevim ... MSteflova 21.10.2008 15:56
*Dobré počtení, špatný příklad ANNAHAM 21.10.2008 14:58
Dobré ranko Kačka a dva dráčci 15.10.2008 8:7
Ufff,ufff madlenka07 15.10.2008 8:14
*Re: Ufff,ufff pajda 17.10.2008 8:51
**Re: Ufff,ufff Anděla, 2 synové 17.10.2008 15:10
***Re: Ufff,ufff zuzini 18.10.2008 10:27
****Re: Ufff,ufff pajda 18.10.2008 18:18
*Re: Ufff,ufff ANNAHAM 21.10.2008 15:34
Pěkný hazard Eva 15.10.2008 8:33
*Re: Pěkný hazard jana 15.10.2008 8:39
**Re: Pěkný hazard Jana 15.10.2008 9:4
***Re: Pěkný hazard? JankaP 15.10.2008 9:12
****Re: Pěkný hazard? Jana 15.10.2008 9:15
****Re: Pěkný hazard? Eva 15.10.2008 9:23
*****Re: Pěkný hazard? kaMyš 15.10.2008 10:25
******Re: Pěkný hazard? Amazonka 4D 15.10.2008 10:28
******Re: Pěkný hazard? kreditka 15.10.2008 10:32
*******Re: Pěkný hazard? ...neviditelná... 15.10.2008 10:37
********Re: Pěkný hazard? kreditka 15.10.2008 10:38
*********Re: Pěkný hazard? ...neviditelná... 15.10.2008 10:42
**********Re: Pěkný hazard? kreditka 15.10.2008 10:45
***********Re: Pěkný hazard? ...neviditelná... 15.10.2008 10:48
************Re: Pěkný hazard... kreditka 15.10.2008 10:49
*************Re: Pěkný haza... kreditka 15.10.2008 10:56
**************Re: Pěkný ha... ...neviditelná... 15.10.2008 11:36
***************Re: Pěkný ... Líza 15.10.2008 11:43
****************Re: Pěkn... ...neviditelná... 15.10.2008 11:47
****************Re: Pěkn... Amazonka 4D 15.10.2008 11:49
***************Re: Pěkný ... kreditka 15.10.2008 11:49
***************Re: Pěkný ... Lorina 15.10.2008 14:34
***Re: Pěkný hazard Lenka 15.10.2008 11:5
****Re: Pěkný hazard zuzini 15.10.2008 11:9
****Re: Pěkný hazard Amazonka 4D 15.10.2008 11:13
****Re: Pěkný hazard Apolena. 15.10.2008 11:14
*****Re: Pěkný hazard kaMyš 15.10.2008 11:21
******Re: Pěkný hazard Apolena. 15.10.2008 11:29
*******Re: Pěkný hazard Apolena. 15.10.2008 11:32
********Re: Pěkný hazard jana38 15.10.2008 11:58
*****Re: Pěkný hazard Lenka 15.10.2008 20:19
******Re: Pěkný hazard Apolena. 15.10.2008 20:28
******Re: Pěkný hazard Amazonka 4D 15.10.2008 20:29
******Re: Pěkný hazard Lenka 15.10.2008 20:32
*******Re: Pěkný hazard Amazonka 4D 15.10.2008 20:40
*******Re: Pěkný hazard KvětaS 15.10.2008 21:52
********Re: Pěkný hazard Mili+5 15.10.2008 22:36
*********Re: Pěkný hazard kreditka 15.10.2008 23:1
*Re: Pěkný hazard kreditka 15.10.2008 10:30
**Re: Pěkný hazard Apolena. 15.10.2008 10:39
***Re: Pěkný hazard kreditka 15.10.2008 10:43
****Re: Pěkný hazard ninuszka 15.10.2008 11:6
*****Re: Pěkný hazard JankaP 15.10.2008 11:43
****Re: Pěkný hazard Anuška a 2♥ 15.10.2008 12:31
***Re: Pěkný hazard Phoebe1 16.10.2008 10:8
****Re: Pěkný hazard MarkétaP + 4 dcerky 16.10.2008 10:29
*****Re: Pěkný hazard Amazonka 4D 16.10.2008 10:33
*****Re: Pěkný hazard Phoebe1 16.10.2008 10:38
******Re: Pěkný hazard MarkétaP + 4 dcerky 16.10.2008 10:43
*******Re: Pěkný hazard Phoebe1 16.10.2008 10:56
******Re: Pěkný hazard Amazonka 4D 16.10.2008 10:48
*******Re: Pěkný hazard Phoebe1 16.10.2008 10:55
odvaha :-))) Insula 15.10.2008 8:39
Obdiv Jana 15.10.2008 8:59
*Re: Obdiv MARNEUM 19.10.2008 12:18
nádhera La Pepa, holka 7/05, kluk 7/07 15.10.2008 9:2
Díky Desperádo, 3 kluci 15.10.2008 9:4
zbytečný hazard Martin, 2 malé děti (byl u obou porodů) 15.10.2008 9:24
Johanko, krásný :-) :-) :-) connie3 15.10.2008 9:29
*Re: Johanko, krásný :-) :-) :-) Lucka 345 15.10.2008 9:59
**Re: Johanko, krásný :-) :-) :-) kaMyš 15.10.2008 10:27
*Re: Johanko, krásný :-) :-) :-) Phoebe1 16.10.2008 10:17
**Re: Johanko, krásný :-) :-) :-) Amazonka 4D 16.10.2008 10:25
***Re: Johanko, krásný :-) :-) :-) Phoebe1 16.10.2008 10:53
:-) kopidlno 15.10.2008 9:30
*Re: :-) usta, 2 dcerky 15.10.2008 9:39
NECHÁPU Eva - tři děti 15.10.2008 9:35
*Re: NECHÁPU kaMyš 15.10.2008 10:28
**Re: NECHÁPU kaMyš 15.10.2008 10:29
***Re: NECHÁPU Lupus 15.10.2008 10:40
****Re: NECHÁPU kaMyš 15.10.2008 10:45
****Re: NECHÁPU Apolena. 15.10.2008 10:50
*****Re: NECHÁPU Amazonka 4D 15.10.2008 10:55
******Re: NECHÁPU Lupus 15.10.2008 12:15
*******Re: NECHÁPU Ivory 15.10.2008 12:22
********Re: NECHÁPU Eva 15.10.2008 12:26
*********Re: NECHÁPU Ivory 15.10.2008 12:32
********Re: NECHÁPU Lupus 15.10.2008 12:43
********Re: NECHÁPU zoly 16.10.2008 9:3
*********Re: NECHÁPU XXX 16.10.2008 14:20
********Re: NECHÁPU Ivka 23.10.2008 17:51
fanatizmus? Zu 15.10.2008 9:36
*Re: fanatizmus? ...neviditelná... 15.10.2008 9:41
**Re: fanatizmus? - neeee EvaK, Kryštof04,Rozulína11/07 15.10.2008 9:46
***Re: fanatizmus? - neeee Amazonka 4D 15.10.2008 10:8
***Re: fanatizmus? - neeee Zu 15.10.2008 10:14
****Re: fanatizmus? - neeee MarkétaP + 4 dcerky 15.10.2008 10:16
*****Re: fanatizmus? - neeee Zu 15.10.2008 10:23
*Re: fanatizmus? usta, 2 děti 15.10.2008 9:44
*Re: fanatizmus? usta, 2 děti 15.10.2008 9:44
**Re: fanatizmus? P. 15.10.2008 10:9
***Re: fanatizmus? Markéta, syn 6 l. a čerstvé miminko 15.10.2008 10:13
****Re: fanatizmus? Amazonka 4D 15.10.2008 10:21
*****Re: fanatizmus? *Niki* 15.10.2008 10:36
*Re: fanatizmus? kaMyš 15.10.2008 10:30
*Re: fanatizmus? Babyna,Patricie07,Michael10 15.10.2008 13:17
*Re: fanatizmus? Amina 15.10.2008 15:3
Johanko, moc hezké, zdravotnice porodnicodomorodka 15.10.2008 10:10
Gratuluji k bezmezne duvere ve vlastni t... Pole levandulové 15.10.2008 10:12
Názor sudičky :-) Apolena. 15.10.2008 10:28
*Re: Názor sudičky :-) Martina+Beťásek+? 15.10.2008 11:39
**Re: Názor sudičky :-) Apolena. 15.10.2008 11:48
Gratuluju! modrej obláček 15.10.2008 10:36
*Re: Gratuluju! Vrtichvostova 15.10.2008 22:24
Hrdinstvi za kazdou cenu Katka 15.10.2008 10:38
*Re: Hrdinstvi za kazdou cenu ...neviditelná... 15.10.2008 10:41
**Re: Hrdinstvi za kazdou cenu Ivory 15.10.2008 11:12
***Re: Hrdinstvi za kazdou cenu Lucka 345 15.10.2008 11:32
****Re: Hrdinstvi za kazdou cenu Martina +Berťásek+? 15.10.2008 11:47
****Re: Hrdinstvi za kazdou cenu kaMyš 15.10.2008 11:50
****Re: 21.století P. 15.10.2008 12:18
*****Re: 21.století MSteflova 15.10.2008 12:24
*****Re: 21.století MSteflova 15.10.2008 12:25
******Re: 21.století lila 15.10.2008 14:40
*****Re: 21.století kaMyš 15.10.2008 12:31
******Re: 21.století Mili+5 15.10.2008 13:18
******Re: 21.století Rapiti 16.10.2008 10:48
*****Re: 21.století Amazonka 4D 15.10.2008 12:32
*****Re: 21.století zuzini 15.10.2008 14:0
*****Re: 21.století zuzini 15.10.2008 14:6
*****Re: 21.století MarkétaP + 4 dcerky 15.10.2008 14:13
******Re: 21.století Amazonka 4D 15.10.2008 14:18
*******Re: 21.století MarkétaP + 4 dcerky 15.10.2008 14:32
*****Re: 21.století KvětaS 15.10.2008 22:16
***Re: Hrdinstvi za kazdou cenu Eva 15.10.2008 11:49
****Re: Hrdinstvi za kazdou cenu Amazonka 4D 15.10.2008 11:55
*****Re: Hrdinstvi za kazdou cenu Ivory 15.10.2008 12:11
******Re: Hrdinstvi za kazdou cenu Eva 15.10.2008 12:29
*******Re: Hrdinstvi za kazdou ce... Lenelka 15.10.2008 12:34
*******Re: Hrdinstvi za kazdou ce... Amazonka 4D 15.10.2008 12:42
*******Re: Hrdinstvi za kazdou ce... kopidlno 15.10.2008 12:42
*******Re: Hrdinstvi za kazdou ce... Ivory 15.10.2008 12:51
********Re: Hrdinstvi za kazdou ... Ivory 15.10.2008 12:54
********Lýza placenty Michaela Pecharová 15.10.2008 16:48
*********Re: Lýza placenty Amazonka 4D 15.10.2008 17:3
**********Re: Lýza placenty Michaela Pecharová 15.10.2008 17:42
***********Re: Lýza placenty Amazonka 4D 15.10.2008 17:50
************Re: Lýza placent... Michaela Pecharová 15.10.2008 18:0
*************Re: Lýza place... Bumbi&05,08,10 21.10.2008 0:1
********Re: Hrdinstvi za kazdou ... Phoebe1 16.10.2008 11:3
*********Re: Hrdinstvi za kazdo... Líza 16.10.2008 11:9
**********Re: Hrdinstvi za kaz... Phoebe1 16.10.2008 11:15
**********Re: Hrdinstvi za kaz... Amazonka 4D 16.10.2008 11:16
***********Re: Hrdinstvi za k... Phoebe1 16.10.2008 11:20
******Re: Hrdinstvi za kazdou cenu Lucka 345 15.10.2008 12:40
******Re: Hrdinstvi za kazdou cenu Lucka 345 15.10.2008 12:40
*******Re: Hrdinstvi za kazdou ce... Amazonka 4D 15.10.2008 12:44
********Re: Hrdinstvi za kazdou ... Eva 15.10.2008 13:2
*********Re: Hrdinstvi za kazdo... Fifinkaa 15.10.2008 13:8
*********Re: Hrdinstvi za kazdo... Anuška a 2♥ 15.10.2008 13:10
**********Re: Hrdinstvi za kaz... Eva 15.10.2008 13:28
***Re: Hrdinstvi za kazdou cenu Modřinka 15.10.2008 14:0
****Re: Hrdinstvi za kazdou cenu MarkétaP + 4 dcerky 15.10.2008 14:5
***Pro autorku a vsechny nadsenkyne gaba 17.10.2008 6:15
****Re: Pro autorku a vsechny nadsen... Amazonka 4D 17.10.2008 7:57
Ještě jednou k tomu, co nechápu Eva 15.10.2008 13:26
*Re: Ještě jednou k tomu, co nechápu Ivory 15.10.2008 13:28
**Re: Ještě jednou k tomu, co nechápu Ivory 15.10.2008 13:30
**Re: Ještě jednou k tomu, co nechápu Eva 15.10.2008 13:32
***Re: Ještě jednou k tomu, co necháp... Mlada 15.10.2008 13:33
***Re: Ještě jednou k tomu, co necháp... Ivory 15.10.2008 13:34
****Re: Ještě jednou k tomu, co nech... Ivory 15.10.2008 13:35
***Re: Ještě jednou k tomu, co necháp... kopidlno 15.10.2008 13:36
*Re: Ještě jednou k tomu, co nechápu ALianan 15.10.2008 13:54
**Re: Ještě jednou k tomu, co nechápu ALianan 15.10.2008 13:57
***Re: Ještě jednou k tomu, co necháp... Fifinkaa 15.10.2008 14:2
***Re: Ještě jednou k tomu, co necháp... MarkétaP + 4 dcerky 15.10.2008 14:4
****Re: Ještě jednou k tomu, co nech... ALianan 15.10.2008 14:25
*****Re: Ještě jednou k tomu, co ne... Stáňa a dva kluci 15.10.2008 16:11
**Re: Ještě jednou k tomu, co nechápu Mlada 15.10.2008 14:6
***Re: Ještě jednou k tomu, co necháp... ALianan 15.10.2008 14:31
****Re: Ještě jednou k tomu, co nech... MarkétaP + 4 dcerky 15.10.2008 14:35
*****Re: Ještě jednou k tomu, co ne... Amazonka 4D 15.10.2008 14:40
*****Re: Ještě jednou k tomu, co ne... ALianan 15.10.2008 14:44
******Re: Ještě jednou k tomu, co ... Amazonka 4D 15.10.2008 14:47
******Re: Ještě jednou k tomu, co ... MarkétaP + 4 dcerky 15.10.2008 14:57
*******Re: Ještě jednou k tomu, c... ALianan 15.10.2008 15:19
********Re: Ještě jednou k tomu,... MarkétaP + 4 dcerky 15.10.2008 15:21
*********Re: Ještě jednou k tom... ALianan 16.10.2008 19:50
**Re: Ještě jednou k tomu, co nechápu Babyna,Patricie07,Michael10 15.10.2008 14:18
**Re: Ještě jednou k tomu, co nechápu Žžena 15.10.2008 16:14
**Re: Ještě jednou k tomu, co nechápu Katka +3 15.10.2008 21:1
***Re: Ještě jednou k tomu, co necháp... Amazonka 4D 15.10.2008 21:11
*Re: Ještě jednou k tomu, co nechápu zuzkasim 15.10.2008 14:14
*Šílené Linda 15.10.2008 15:7
**Re: Šílené zuzini 15.10.2008 19:28
***Re: Šílené Linda 15.10.2008 22:59
****Re: Šílené MarkétaP + 4 dcerky 15.10.2008 23:2
****Re: Šílené MarkétaP + 4 dcerky 15.10.2008 23:2
No nevím :-( amorek22 15.10.2008 13:41
*Trhání zubů doma a v kanceláři Lucka 345 15.10.2008 14:58
**Re: Trhání zubů doma a v kanceláři Apolena. 15.10.2008 15:7
***Re: Trhání zubů doma a v kanceláři Linda 15.10.2008 15:13
****Re: Trhání zubů doma a v kancelá... Apolena. 15.10.2008 15:18
*****Re: Trhání zubů doma a v kance... Linda 15.10.2008 23:9
******Re: Trhání zubů doma a v kan... MarkétaP + 4 dcerky 15.10.2008 23:12
*******Re: Trhání zubů doma a v k... Linda 15.10.2008 23:20
********Re: Trhání zubů doma a v... Katka +3 16.10.2008 11:1
*********Re: Trhání zubů doma a... Sylva2 16.10.2008 11:24
******Re: Trhání zubů doma a v kan... Apolena. 16.10.2008 8:30
**Re: Trhání zubů doma a v kanceláři Amazonka 4D 15.10.2008 15:7
**Re: Trhání zubů doma a v kanceláři ninuszka 15.10.2008 15:9
**Re: Trhání zubů doma a v kanceláři jana, dvě děti 15.10.2008 15:17
***Re: Trhání zubů doma a v kanceláři Amazonka 4D 15.10.2008 15:20
***Re: Trhání zubů doma a v kanceláři Apolena. 15.10.2008 15:36
***Re: Trhání zubů doma a v kanceláři Žžena 15.10.2008 16:23
**Re: Trhání zubů doma a v kanceláři Mlada 15.10.2008 15:19
***Re: Trhání zubů doma a v kanceláři Lucka 345 15.10.2008 15:38
****Re: Trhání zubů doma a v kancelá... zuzini 15.10.2008 19:31
*****Re: Trhání zubů doma a v kance... Lucka 345 15.10.2008 19:54
Nová diskuse Sára,4 děti 15.10.2008 15:37
*Re: Nová diskuse Katka 15.10.2008 15:52
**Re: Nová diskuse Sára,4 děti 15.10.2008 15:59
***Re: Nová diskuse Amazonka 4D 15.10.2008 16:6
****Re: Nová diskuse kreditka 15.10.2008 20:58
***Re: Nová diskuse Mickey16 15.10.2008 16:31
****Re: Nová diskuse Amazonka 4D 15.10.2008 16:38
*****Re: Nová diskuse kreditka 15.10.2008 21:0
******Re: Nová diskuse Linda 15.10.2008 22:55
***No, Sáro, *Niki* 15.10.2008 17:25
****Re: No, Sáro, Sára,4 děti 15.10.2008 20:50
*****Re: No, Sáro, kreditka 15.10.2008 21:1
******Re: No, Sáro, Sára,4 děti 15.10.2008 21:3
**Re: Nová diskuse zuzini 15.10.2008 19:33
"Užila" jsem si,ale v porodnic... Dana,dvě holky 15.10.2008 16:8
*Re: "Užila" jsem si,ale v po... Michaela Pecharová 15.10.2008 16:26
**Re: "Užila" jsem si,ale v ... Amazonka 4D 15.10.2008 16:36
***Re: "Užila" jsem si,ale ... Dana ,dvě holky 15.10.2008 16:49
***Re: "Užila" jsem si,ale ... Jiná Katka , 3 děti 15.10.2008 18:48
****Re: "Užila" jsem si,al... Apolena. 15.10.2008 19:27
*****Re: "Užila" jsem si,... Jiná Katka , 3 děti 15.10.2008 22:31
******Re: "Užila" jsem s... Mlada 15.10.2008 22:38
*******Re: "Užila" jsem... Jiná Katka 15.10.2008 22:42
********Re: "Užila" js... MarkétaP + 4 dcerky 15.10.2008 22:46
********Císař... Pavlína 16.10.2008 19:52
******Re: "Užila" jsem s... MarkétaP + 4 dcerky 15.10.2008 22:39
*******Re: "Užila" jsem... MarkétaP + 4 dcerky 15.10.2008 22:41
********Re: "Užila" js... Jiná Katka 15.10.2008 22:53
*********Re: "Užila" ... MarkétaP + 4 dcerky 15.10.2008 22:58
******Re: "Užila" jsem s... Stáňa a dva kluci 16.10.2008 0:22
Odvážná školačka Astrit 15.10.2008 16:43
*Re: Odvážná školačka lipa 17.10.2008 20:34
**Re: Odvážná školačka Astrit 18.10.2008 20:39
***Re: Odvážná školačka Astrit 18.10.2008 20:41
****Re: Odvážná školačka MarkétaP + 4 dcerky 18.10.2008 20:50
*****Re: Odvážná školačka Astrit 20.10.2008 10:31
******Re: Odvážná školačka MarkétaP + 4 dcerky 20.10.2008 10:42
******Re: Odvážná školačka Sylvie 20.10.2008 10:43
*******Re: Odvážná školačka MarkétaP + 4 dcerky 20.10.2008 10:48
********Re: Odvážná školačka Astrit 20.10.2008 15:18
*********Re: Odvážná školačka MSteflova 20.10.2008 15:34
**********Re: Odvážná školačka Astrit 20.10.2008 15:54
***********Re: Odvážná školač... Vrtulka* 20.10.2008 16:2
************Re: Odvážná škol... jana38 20.10.2008 16:23
************Re: Odvážná škol... Astrit 20.10.2008 16:35
*************Re: Odvážná šk... MSteflova 20.10.2008 16:42
*************Re: Odvážná šk... *Niki* 20.10.2008 16:43
**************Re: Odvážná ... MSteflova 20.10.2008 16:45
***************Re: Odvážn... *Niki* 20.10.2008 16:48
**************Re: Odvážná ... Astrit 20.10.2008 17:11
***************Re: Odvážn... kopidlno 20.10.2008 17:20
***************Re: Odvážn... *Niki* 20.10.2008 17:32
****************Re: Odvá... *Niki* 20.10.2008 17:35
*****************Re: Od... Astrit 20.10.2008 17:58
******************Re: O... Sylvie 20.10.2008 18:6
*******************Re: O... Astrit 20.10.2008 18:15
********************Re: O... MSteflova 20.10.2008 18:48
*********************Re: O... Astrit 20.10.2008 18:56
*******************Re: O... jana+dani 20.10.2008 18:30
******************Re: O... kopidlno 20.10.2008 18:31
*******************Re: O... Astrit 20.10.2008 19:8
********************Re: O... kopidlno 20.10.2008 19:19
*********************Re: O... Astrit 20.10.2008 20:10
**********************Re: O... *Niki* 20.10.2008 20:48
***********************Re: O... Astrit 20.10.2008 21:1
************************Re: O... MarkétaP + 4 dcerky 20.10.2008 21:7
************************Re: O... Sylvie 20.10.2008 21:23
************************Re: O... *Niki* 20.10.2008 21:50
*************************Re: O... Astrit 21.10.2008 9:28
**************************Re: O... MSteflova 21.10.2008 9:34
***************************Re: O... Astrit 21.10.2008 11:6
****************************Re: O... Vrtulka* 21.10.2008 11:13
****************************Re: O... Sylvie 21.10.2008 11:14
*****************************Re: O... Daniela+dvě slečny(6/02,5/08) 21.10.2008 11:17
****************************Re: O... kopidlno 21.10.2008 11:30
**************************Re: O... Vrtulka* 21.10.2008 9:43
***************************Re: O... Astrit 21.10.2008 10:18
****************************Re: O... Vrtulka* 21.10.2008 10:29
*****************************Re: O... Astrit 21.10.2008 11:2
******************************Re: O... Mlada 21.10.2008 11:6
******************************Re: O... Vrtulka* 21.10.2008 11:10
****************************Re: O... MSteflova 21.10.2008 15:7
****************************Re: O... zuzini 21.10.2008 23:5
*****************************Re: O... Astrit 26.10.2008 23:25
******************************Re: O... ...neviditelná... 26.10.2008 23:27
******************************Re: O... ...neviditelná... 26.10.2008 23:48
******************************Re: O... Astrit 27.10.2008 7:40
******************************Re: O... elindra 27.10.2008 7:49
******************************Re: O... Astrit 27.10.2008 8:2
******************************Re: O... Líza 27.10.2008 10:8
******************************Re: O... Astrit 27.10.2008 8:4
******************************Re: O... MarkétaP + 4 dcerky 27.10.2008 8:35
******************************Re: O... Astrit 27.10.2008 11:37
******************************Re: O... Raďulka 27.10.2008 11:42
******************************Re: O... MarkétaP + 4 dcerky 27.10.2008 12:5
******************************Re: O... Astrit 27.10.2008 13:8
******************************Re: O... ...neviditelná... 27.10.2008 13:15
******************************Re: O... MarkétaP + 4 dcerky 27.10.2008 13:21
******************************Re: O... MarkétaP + 4 dcerky 27.10.2008 13:25
******************************Re: O... *Niki* 27.10.2008 8:48
******************************Re: O... ...neviditelná... 27.10.2008 9:29
******************************Re: O... Amazonka 4D 27.10.2008 9:50
******************************Re: O... Sylvie 27.10.2008 11:2
***************************Re: O... Astrit 21.10.2008 10:23
****************************Re: O... Lenelka 21.10.2008 10:25
****************************Re: O... Mlada 21.10.2008 10:28
****************************Re: O... Vrtulka* 21.10.2008 10:36
********************Re: O... MarkétaP + 4 dcerky 20.10.2008 19:20
********************Re: O... MarkétaP + 4 dcerky 20.10.2008 19:21
*********************Astri... *Niki* 20.10.2008 20:41
******************Re: O... MSteflova 20.10.2008 18:51
******Re: Odvážná školačka Lenelka 20.10.2008 11:4
******Astrit, *Niki* 20.10.2008 16:1
****Re: Odvážná školačka Líza 19.10.2008 5:46
***Re: Odvážná školačka MarkétaP + 4 dcerky 18.10.2008 20:56
pořad Máte slovo Lusika 15.10.2008 16:47
*Re: pořad Máte slovo Dáša Lovec,( Šimon, Ema, Hubert) 15.10.2008 18:34
**Re: pořad Máte slovo Lusika, Lucinka+25tt 16.10.2008 17:35
***Re: pořad Máte slovo Líza 16.10.2008 17:39
****Re: pořad Máte slovo Lusika, Lucinka+25tt 19.10.2008 7:48
návštěvy na Bulovce + porodní bába Lusika 15.10.2008 16:50
*Re: návštěvy na Bulovce + porodní bába Anuška a 2♥ 15.10.2008 17:11
**Re: návštěvy na Bulovce + porodní bá... Lusika, Lucinka+25tt 16.10.2008 14:18
*Oni to tak neberou... MM, 2 kluci 15.10.2008 22:21
odvaha Hana 3děti 15.10.2008 17:10
Teda zírám Vendy 15.10.2008 17:16
Teda zírám Vendy 15.10.2008 17:16
*Re: Teda zírám Jana 15.10.2008 18:7
**Re: Teda zírám MarkétaP + 4 dcerky 15.10.2008 18:13
***Re: Teda zírám Apolena. 15.10.2008 18:22
***Re: Teda zírám Dáša Lovec,( Šimon, Ema, Hubert) 15.10.2008 18:35
****Re: Teda zírám Apolena. 15.10.2008 19:16
*****Re: Teda zírám Dáša Lovec,( Šimon, Ema, Hubert) 15.10.2008 19:23
**Re: Teda zírám Katka +3 15.10.2008 21:22
řízení Róza - 05,08 15.10.2008 18:11
*Re: řízení kopidlno 15.10.2008 18:14
**Re: řízení Róza - 05,08 15.10.2008 18:15
***Re: řízení Anuška a 2♥ 15.10.2008 18:22
***Re: řízení kopidlno 15.10.2008 18:24
****Re: řízení Róza - 05,08 15.10.2008 18:29
**Re: řízení Helena, tři dospělé děti 15.10.2008 18:32
**Re: řízení Lorina 15.10.2008 20:41
***Re: řízení madlenka07 15.10.2008 20:54
****Re: řízení kreditka 15.10.2008 20:55
*Re: řízení Vrtichvostova 15.10.2008 22:23
**Re: řízení Linda 15.10.2008 23:17
***Re: řízení Vrtichvostova 16.10.2008 13:40
****Re: řízení Lorina 16.10.2008 13:53
dejte už pokoj Helena, tři dospělé děti 15.10.2008 18:28
PS Dáša Lovec,( Šimon, Ema, Hubert) 15.10.2008 18:43
PS Dáša Lovec,( Šimon, Ema, Hubert) 15.10.2008 18:44
Proboha ženský..... katarínka 15.10.2008 18:55
*Re: Proboha ženský..... Dana 15.10.2008 20:39
**Re: Proboha ženský..... Katarínka 16.10.2008 9:10
***Re: Proboha ženský..... Dana 16.10.2008 10:0
****Re: Proboha ženský..... katarínka 16.10.2008 14:3
Ta ženská je blááázen!!!! Rsdka 15.10.2008 20:47
*Re: Ta ženská je blááázen!!!! kopidlno 15.10.2008 20:49
*Re: Ta ženská je blááázen!!!! KvětaS 15.10.2008 22:39
*Re: Ta ženská je blááázen!!!! hrúda 16.10.2008 10:11
Ta ženská je blááázen!!!! Radka 15.10.2008 20:48
*Re: Ta ženská je blááázen!!!! Apolena. 15.10.2008 20:56
**Re: Ta ženská je blááázen!!!! bobajs 16.10.2008 9:47
*Re: Ta ženská je blááázen!!!! Dana 15.10.2008 20:56
*Re: Ta ženská je blááázen!!!! Beezi,V+J 15.10.2008 20:57
*Re: Ta ženská je blááázen!!!! Lenelka 15.10.2008 20:57
*Ach jo.... Kačka a dva dráčci 15.10.2008 21:1
*Re: Ta ženská je blááázen!!!! Apolena. 15.10.2008 21:2
přidávám se ke gratulujícím:-) Johanko a... janaconda 15.10.2008 22:1
Skvělé - a jak to bylo dál? Markéta, syn 3 roky 15.10.2008 22:15
*Re: Skvělé - a jak to bylo dál? sojka+07+09 15.10.2008 23:57
**Re: Skvělé - a jak to bylo dál? Beezi,V+J 16.10.2008 9:28
***Re: Skvělé - a jak to bylo dál? sojka+07+09 16.10.2008 16:22
**Re: Skvělé - a jak to bylo dál? ANNAHAM 22.10.2008 9:58
***Re: Skvělé - a jak to bylo dál? ...neviditelná... 22.10.2008 10:4
****Re: Skvělé - a jak to bylo dál? ANNAHAM 22.10.2008 15:47
*****Re: Skvělé - a jak to bylo dál... Lenelka 22.10.2008 15:54
******Re: Skvělé - a jak to bylo d... ANNAHAM 24.10.2008 14:44
*****Anaham, *Niki* 22.10.2008 16:10
*****Re: Skvělé - a jak to bylo dál... ...neviditelná... 22.10.2008 18:34
******Re: Skvělé - a jak to bylo d... ANNAHAM 24.10.2008 14:58
*******Re: Skvělé - a jak to bylo... Líza 24.10.2008 19:0
*******Re: Skvělé - a jak to bylo... ...neviditelná... 24.10.2008 21:1
*Re: Skvělé - a jak to bylo dál? Bumbi&05,08,10 18.10.2008 1:0
Obdiv... Zdenka, 2 děti 15.10.2008 23:6
*Re: Obdiv... MarkétaP + 4 dcerky 15.10.2008 23:10
**Re: Obdiv... Zdenka, 2 děti 15.10.2008 23:31
***Re: Obdiv... MarkétaP + 4 dcerky 15.10.2008 23:53
****Re: Obdiv... MarkétaP + 4 dcerky 15.10.2008 23:55
*****Ambulatní porod Zdenka, 2 děti 16.10.2008 9:42
******Re: Ambulatní porod MarkétaP + 4 dcerky 16.10.2008 10:21
*****Ještě otázečka Zdenka, 2 děti 16.10.2008 10:18
******Re: Ještě otázečka MarkétaP + 4 dcerky 16.10.2008 10:23
******Re: Ještě otázečka Amazonka 4D 16.10.2008 10:23
*******Díky, holky Zdenka, 2 děti 16.10.2008 10:31
********Re: Díky, holky madlenka07 16.10.2008 12:35
******Re: Ještě otázečka Katka +3 16.10.2008 11:16
ANO ŹIVOTU - díky čiřikaví a Jakub 9.10.06 15.10.2008 23:29
*Re: ANO ŹIVOTU - díky Lenka1 dospělá dcera2kucí puberťácia 1školačka 16.10.2008 1:37
Za každou cenu? Martina +2 16.10.2008 3:0
*Re: Za každou cenu? madlenka07 16.10.2008 8:7
**Re: Za každou cenu? Amazonka 4D 16.10.2008 8:54
***Re: Za každou cenu? madlenka07 16.10.2008 12:14
****Re: Za každou cenu? majdaleenka +07+11 17.10.2008 17:31
**Re: Za každou cenu? bobajs 16.10.2008 9:51
***Re: Za každou cenu? madlenka07 16.10.2008 12:11
****Re: Za každou cenu? zuzini 16.10.2008 12:24
*****Re: Za každou cenu? madlenka07 16.10.2008 12:30
******Re: Za každou cenu? zuzini 16.10.2008 12:41
*******Re: Za každou cenu? madlenka07 16.10.2008 12:48
********Re: Za každou cenu? Amazonka 4D 16.10.2008 13:4
*********Re: Za každou cenu? madlenka07 16.10.2008 13:22
**********Re: Za každou cenu? Amazonka 4D 16.10.2008 13:32
***********Re: Za každou cenu... madlenka07 16.10.2008 17:5
****Re: Za každou cenu? Apolena. 16.10.2008 12:45
*****Re: Za každou cenu? madlenka07 16.10.2008 12:50
******Re: Za každou cenu? Apolena. 16.10.2008 12:54
******Re: Za každou cenu? Amazonka 4D 16.10.2008 12:59
*******Re: Za každou cenu? madlenka07 16.10.2008 13:16
**Re: Za každou cenu? Bumbi&05,08,10 16.10.2008 9:57
**Re: Za každou cenu? Katka +3 16.10.2008 11:23
***Re: Za každou cenu? madlenka07 16.10.2008 12:16
****Re: Za každou cenu? Líza 16.10.2008 12:20
*****Re: Za každou cenu? madlenka07 16.10.2008 12:27
******Re: Za každou cenu? Amazonka 4D 16.10.2008 12:33
*******Re: Za každou cenu? madlenka07 16.10.2008 12:37
********Re: Za každou cenu? Amazonka 4D 16.10.2008 12:56
******Re: Za každou cenu? Katka +3 16.10.2008 13:3
*******Re: Za každou cenu? Amazonka 4D 16.10.2008 13:7
********Re: Za každou cenu? Katka +3 16.10.2008 13:17
*******Re: Za každou cenu? madlenka07 16.10.2008 13:18
********Re: Za každou cenu? Katka +3 16.10.2008 13:20
*********Re: Za každou cenu? madlenka07 16.10.2008 13:23
****Re: Za každou cenu? Bumbi&05,08,10 21.10.2008 0:40
***Re: Za každou cenu? eau a lipo 16.10.2008 19:26
*Re: Za každou cenu? Stázi 2 16.10.2008 8:9
No vážně kurník...... katarínka 16.10.2008 9:24
*Re: No vážně kurník...... Lucka 345 16.10.2008 10:26
*Jen trapný a urážlivý... Zdenka, 2 děti 16.10.2008 10:38
**Re: Jen trapný a urážlivý... katarínka 16.10.2008 14:0
***Omlouvám se, Zdenka, 2 děti 16.10.2008 14:27
**Re: Jen trapný a urážlivý... ... katarínka 16.10.2008 14:10
proč jsem článek napsala Johanka, rodička 16.10.2008 13:8
k nezodpovědnosti Johanka, rodička 16.10.2008 13:16
*Re: k nezodpovědnosti EVA A TŘI DĚTI ..... 16.10.2008 13:48
**Re: k nezodpovědnosti Amazonka 4D 16.10.2008 13:54
**Re: k nezodpovědnosti marketa 16.10.2008 13:55
***Re: k nezodpovědnosti Amazonka 4D 16.10.2008 13:58
***Re: k nezodpovědnosti Eva a tři děti 16.10.2008 14:14
****Re: k nezodpovědnosti marketa 16.10.2008 14:15
****Re: k nezodpovědnosti Amazonka 4D 16.10.2008 14:20
*****Re: k nezodpovědnosti Eva A TŘI DĚTI 16.10.2008 14:25
******Re: k nezodpovědnosti Amazonka 4D 16.10.2008 14:29
******Re: k nezodpovědnosti Amazonka 4D 16.10.2008 14:31
**Re: k nezodpovědnosti Zdenka, 2 děti 16.10.2008 14:22
***amniocintéza Lusika, Lucinka+25tt 20.10.2008 15:23
**Re: k nezodpovědnosti Johanka rodicka 16.10.2008 18:42
**Re: k nezodpovědnosti kreditka 16.10.2008 21:3
*Re: k nezodpovědnosti Eva a tři děti 16.10.2008 14:6
**Evo, *Niki* 20.10.2008 15:51
proč ne porod v porodnici Johanka, rodička 16.10.2008 13:29
*pro johanku domarodku Marketa 16.10.2008 13:42
**Re: pro johanku domarodku johanka - odpoved 16.10.2008 18:20
***Re: pro johanku domarodku marketa 16.10.2008 20:44
***jeste jeden dotaz marketa 16.10.2008 23:9
****Re: jeste jeden dotaz Johanka 17.10.2008 2:12
Budu bránit porodnice Eva - děti 19,16 a 8 a čtvrté bych brala hned ... 16.10.2008 13:34
*Re: Budu bránit porodnice Líza 16.10.2008 13:39
**Re: Budu bránit porodnice MarkétaP + 4 dcerky 16.10.2008 13:47
**Re: Budu bránit porodnice sojka+07+09 16.10.2008 22:57
***Re: Budu bránit porodnice *Niki* 16.10.2008 23:43
***Re: Budu bránit porodnice MarkétaP + 4 dcerky 16.10.2008 23:45
***www.quag.de Johanka 17.10.2008 2:20
****dotaz na Johanku hrúda 17.10.2008 8:46
*****Re: dotaz na Johanku Johanka 19.10.2008 2:0
******Re: dotaz na Johanku hrúda 19.10.2008 10:50
******Re: dotaz na Johanku hrúda 19.10.2008 10:52
*******Re: dotaz na Johanku Květa13 20.10.2008 9:54
*Re: Budu bránit porodnice Amazonka 4D 16.10.2008 13:44
**Re: Budu bránit porodnice kopidlno 16.10.2008 13:48
**Re: Budu bránit porodnice Amazonka 4D 16.10.2008 13:48
**Re: Budu bránit porodnice Eva a tři děti ... 16.10.2008 13:54
***Re: Budu bránit porodnice Amazonka 4D 16.10.2008 13:56
***Re: Budu bránit porodnice Líza 16.10.2008 14:12
***Re: Budu bránit porodnice Lenka B.,2 děti 19.10.2008 15:9
*Re: Budu bránit porodnice Katka +3 16.10.2008 13:46
*Re: Budu bránit porodnice marketa 16.10.2008 13:48
**Re: Budu bránit porodnice Líza 16.10.2008 14:6
***Re: Budu bránit porodnice marketa 16.10.2008 14:10
****Re: Budu bránit porodnice Líza 16.10.2008 14:13
*****Re: Budu bránit porodnice marketa 16.10.2008 14:14
****Re: Budu bránit porodnice Amazonka 4D 16.10.2008 14:14
*****Re: Budu bránit porodnice marketa 16.10.2008 14:18
******Re: Budu bránit porodnice Sylvie 16.10.2008 14:34
*******Re: Budu bránit porodnice marketa 16.10.2008 14:48
********Re: Budu bránit porodnic... marketa 16.10.2008 14:49
********Re: Budu bránit porodnic... kopidlno 16.10.2008 14:56
*********Re: Budu bránit porodn... Anča 16.10.2008 16:37
**********Re: Budu bránit poro... MarkétaP + 4 dcerky 16.10.2008 16:40
**********Re: Budu bránit poro... Amazonka 4D 16.10.2008 16:49
***Re: Budu bránit porodnice Lenka 19.10.2008 19:2
*Re: Budu bránit porodnice Vrtichvostova 16.10.2008 13:53
*Re: Budu bránit porodnice zuzkasim 16.10.2008 14:26
**Re: Budu bránit porodnice synthia, 2 děti  17.10.2008 23:0
*Re: Budu bránit porodnice hrúda 16.10.2008 17:42
**Re: Budu bránit porodnice Tvoje horší já 16.10.2008 18:2
***Re: Budu bránit porodnice hrúda 16.10.2008 18:5
****Re: Budu bránit porodnice Amazonka 4D 16.10.2008 18:47
*****Re: Budu bránit porodnice hrúda 16.10.2008 18:54
***Rodila jsem ´2x v porodnici... MM, 2 kluci 17.10.2008 18:9
**Re: Budu bránit porodnice kreditka 16.10.2008 21:27
*Re: Budu bránit porodnice Bumbi&05,08,10 18.10.2008 1:6
pro Amazonku...a nejen pro ni Eva a tři děti 16.10.2008 14:40
*Re: pro Amazonku...a nejen pro ni marketa 16.10.2008 14:47
*Re: pro Amazonku...a nejen pro ni MarkétaP + 4 dcerky 16.10.2008 14:51
*Re: pro Amazonku...a nejen pro ni Amazonka 4D 16.10.2008 14:51
*Re: pro Amazonku...a nejen pro ni *Aida* 16.10.2008 14:56
**Re: pro Amazonku...a nejen pro ni Stáňa a dva kluci 16.10.2008 15:0
**Re: pro Amazonku...a nejen pro ni Amazonka 4D 16.10.2008 15:3
trochu mimo téma Eva a tři děti 16.10.2008 16:51
*Re: trochu mimo téma Amazonka 4D 16.10.2008 17:4
*Re: trochu mimo téma Amazonka 4D 16.10.2008 17:6
*Re: trochu mimo téma Apolena. 16.10.2008 17:7
pridávám se ke gratulujícím Karkulka+2kluci 16.10.2008 16:57
*Re: pridávám se ke gratulujícím Sára,4 děti 16.10.2008 18:21
**Re: pridávám se ke gratulujícím kreditka 16.10.2008 20:46
Napínavý článek Jana 16.10.2008 19:24
Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.