tisk-hlavicka

Mám radost a přitom pomáhám

26.8.2021 Děti úplňku

Jak se Homesharing šíří Českem.

Kdybychom tuhle podporu měli, když byly Denisce tři roky, možná nám to zachránilo manželství,“ říká o Homesharingu Monika Ťuláková. Tato věta v mrazivé zkratce vystihuje to podstatné: rodiny pečující o děti s vážným zdravotním postižením čelí takové míře zátěže, která často rozvrací jejich život. A stávající systém sociální podpory jim nedokáže ulevit v dostatečné míře.

Monika Ťuláková, která má sama sluchové postižení, vychovává třináctiletou dceru, která neslyší, má epilepsii, mentální postižení a autismus a potřebuje nepřetržitou péči. Podporu a pomoc do jejího života přinesl pilotní projekt sdílené odlehčovací péče – Homesharing. Díky němu paní Ťuláková a její dcera získaly svou hostitelku Kateřinu Klugovou, která si pravidelně ve svém volném čase bere Denisu k sobě domů a věnuje se jí. „Je ideální, když vás něco baví a zároveň tím hodně pomůžete někomu, kdo to opravdu potřebuje,“ pochvaluje si spolupráci hostitelka, povoláním kontrolorka v leasingové společnosti.

O Homesharingu a jeho přínosech jsme již natáčeli. Novinkou je, že po zkoušení a pilotování, se od roku 2021 se začne šířit do celého Česka. A to díky spolupráci s Rodinným Integračním Centerm v Pardubicích a díky podpoře nadačního fondu Abakus (dříve Nadační fond Avast).

Cílem je, aby tato forma podpory rodin s postižením získala standardizovaná pravidla a právní ukotvení v systému. Aby pečující rodiče měli čas si vydechnout, věnovat se svým dalším dětem, sami sobě a odpočinku.

Děkujeme.

Více o Homesharingu se dozvíte na https://www.homesharing.cz/

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.