tisk-hlavicka

Vychutnávám si tu přítomnost

9.9.2022 Děti úplňku

V Česku se právě teď hledá 150 lidí, kteří darují chvíle svého času dětem s postižením a zapojí se do Homesharingu.

  • Katka pracuje ve finančním oddělení leasingové firmy. Ve čtvrtek vyráží vyzvednout Denisku, 14letou dívku se sluchovým postižením, autismem a mentálním postižením a potřebou celodenní péče. Stráví s ní odpoledne, hrají si, čtou a pak ji vrátí rodičům, kteří konečně měli prostor si odpočinout nebo třeba zajít na poštu. Katka s touhle kamarádkou zažívá díky homesharingu něco, co nad tabulkami v práci nikdy prožít nemůže. Ideální spojení, spokojení jsou totiž všichni tři: rodiče, dítě i Katka.
  • Mario je ekonomický auditor. Pravidelně si „půjčuje“ Michala, 12letého mladého muže s mentálním postižením. Společně si užívají například plavání v bazénu. ? „Míša je můj kámoš,“ říká Mario. ? „Prostě mě naučil být v přítomnosti,“ shrnuje, co si ze vztahu s Michalem odnáší.
  • Rodiny dětí s mentálním postižením, které o své děti pečují ve dne v noci, si nemají možnost oddechnout. V Česku totiž chybí potřebné sociální služby, které by jim v péči o vlastní děti s těžkým postižením odlehčily. Ty, co existují jsou přeplněné, takže získat místo a vhodnou podporu, je v zásadě nereálné. Dobrým řešením se ukazuje homesharing.
  • V Homesharingu se dají dohromady rodiny dětí s postižením a hostitelé – lidé, kteří třeba jednou za dva týdny tráví čas s dítětem s postižením. Rodiny si odpočinou, děti se dostávají do nového prostředí a tím rozvíjí sociální dovednosti, hostitele zase obohacují situace, do kterých se v běžném životě nedostanou.
  • V Česku se právě teď hledá 150 lidí, kteří darují chvíle svého času dětem s postižením a zapojí se do Homesharingu. Přidejte se i vy a přijďte na náš homesharingový večer:

https://detiuplnku.cz/cs/homesharing/

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.