tisk-hlavicka

Homesharing přináší radost, nová přátelství a odlehčení pečujícím rodinám

19.8.2021 Děti úplňku

Chcete získat nové zkušenosti a pomoci rodinám, které pečují o děti s autismem a mentálním hendikepem? Máte trochu volného času?

Vztahy a přátelství potřebujeme všichni, i děti s autismem a mentálním hendikepem. Homesharing nabízí cestu, jak tyto děti mohou nové vztahy objevovat. A to prostřednictvím kamaráda, kterému v homesharingu říkáme hostitel. Když jde dítě k hostiteli, je to jakoby šlo na návštěvu ke kamarádovi nebo třeba k babičce." říká Jirka Král, adaptační průvodce homesharingu.

A jak hostitelství funguje? Hostitel si bere pravidelně dítě do péče na domluvenou dobu. Společně tráví čas, hrajou si. Večer se pak dítě vrací zpátky domů. Rodiče mají čas nabrat nové síly. Dítě a jeho kamarád–hostitel spolu objevují svět.

Líbí se vám koncept homesharingu? Tak si přijďte poslechnout víc o tom, co homesharing je a jak funguje. Setkáte se s homesharingovým týmem, s rodičem dítěte s autismem i hostitelem, který již o takové dítě pečuje. Rádi vás uvidíme 30. 8. online nebo 13. 9. naživo u nás v Praze.

Přihlaste se předem. Těšíme se na vás.

bit.ly/homesharingovy-vecer-me-zajima

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.