tisk-hlavicka

Batolata, která si hrají na smartphonech a tabletech, méně spí

11.5.2017 Janeska 1 názor

U starších dětí ve věku 25 až 36 měsíců si denně s displejem hrálo dokonce 92% batolat.

Batolata, která si často hrají na smartphonech a tabletech, pak méně spí. Tvrdí to nový průzkum, který provedla Londýnská univerzita.

Vědci průzkum prováděli mezi 715 rodiči dětí mladších tří let. Dotazovali se jich, jak často si jejich dítě hraje se smartphonem nebo tabletem a jaký mají děti spánek.

Ukázalo se, že 75% batolat denně používalo dotykovou obrazovku, u věkové skupiny 6-11 měsíců to bylo 51% dětí, u starších dětí ve věku 25 až 36 měsíců si denně s displejem hrálo dokonce 92% batolat.

Z průzkumu také vyplynulo, že děti, které si přes den na mobilních zařízeních hrály, spaly více přes den, ale méně v noci - v průměru o 15 minut méně než děti, které do styku s těmito technologiemi nepřišly. Na druhou stranu "technologické děti" měly větší pokroky ve vývoji jemné motoriky.

Dr. Tim Smith, jeden z výzkumníků, internetové stránce BBC News řekl: "Čtvrthodina se může zdát málo, když spíte 10-12 hodin denně, ale každá minuta spánku má pro vývoj dětí velký význam."

Měla by tedy batolata vůbec dotykové obrazovky pro hraní používat?

Doktor Smith říká: "Je to velmi složité, zatím máme malé poznatky a je příliš brzy na to, abychom něco jasně proklamovali."

Říká, že nejlepším řešením je dodržování podobných pravidel jako pro dobu strávenou před televizí.

To znamená omezení celkové doby prožité s dotykovými digitálními zařízeními, zajištění, aby děti měly i hodně fyzické činnosti, a vypnutí všech displejů alespoň hodinu před spaním.

Názory k článku (1 názorů)
Cože? withep 12.5.2017 7:40
Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Wellness Víkend   |   Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.