tisk-hlavicka

Jak rodí panenky?

21.4.2004 Sylvie 10 názorů

Od jisté doby mám zálibu v získávání informací o tzv. "přirozeném porodu". Ale můžu vám říct - to, co jsem včera večer zjistila na stránkách porodnické školy v Seattlu, to mi opravdu vyrazilo dech :oO

Schválně - kdo z vás věděl, že ta slavná světoznámá panenka Barbie ve svých šestatřiceti letech porodila? Já vím, já vím, letos jí je už pětačtyřicet (ale nevypadá na ně, co?), však taky videozáznam zachycující porod je už skoro deset let starý... Vy mi nevěříte? Lehká pomoc - zajeďte si do Seattlu, kazetu najdete ve školní knihovně mezi výukovým materiálem. Prozradím vám jen, že Barbie se rozhodla pro porod doma a společně s Kenem, který jí v rozhodnutí podpořil, a svojí mladší sestrou Skipper, která ji při porodu povzbuzovala, vše nakonec zvládla na jedničku :o)

A proč Bárbiin porod vůbec zmiňuju? Když jsem byla podruhé těhotná, řešila jsem problém sexuální výchovy u ani ne dvouletého dítěte. Ne, nejednalo se o můj rozmar, ale o nutnost. MUSELA jsem Verče vysvětlit, že mamince se po břiše OPRAVDU neskáče, protože v něm spinká malé mimi. A aby vysvětlování bylo názornější, snažila jsem se sehnat nějakou "pannu v naději". Obíhala jsem jedno hračkářství za druhým, ale všude na mne koukali jak na cvoka. Těhotná nána! Takový nesmysl, kdo to kdy viděl. Nechcete malé radši koupit miminko? Nakonec mi nezbylo nic jiného, než jedno miniminko koupit, k tomu panenku s hadrovým tělíčkem a z kusu látky a zipu jí krásné bříško vytvořit sama.

A teď jsem vlastně náhodou zjistila, že i ty nevinné panenky můžou být těhotné! A představte si, Barbie není jediná! Ve stejné době jako já na své druhé dítko čekala i Midge, Barbiina dobrá kamarádka. Bohužel, neměla štěstí na štastné těhotenství :o( Americká veřejnost ji špatně přijala, prý kazí mládež. Ó, jak idealizuje těhotenství! Nemá oteklé nohy, ani na nich křečové žíly. Nemá kruhy pod očima, jak se v noci převaluje z boku na bok a bříško jí brání usnout. Ve výbavičce měla různé miminkovské pičičmundičky, ale chyběly v ní zcela zásadní věci - jako například záchod, do kterého by každou chvíli zvracela, nebo mastička na hemeroidy... A ten porod! Dá se TOMU vůbec říkat porod? Vždyť se jí jenom odepne bříško a vyndá novorozeně! Magnety udělaj "cvak"... a je to! Jaký div, že jsou potom americké holčiny z těhotenství nadšená a kvůli Midge si pořizují vlastní děti už v době, kdy by ještě měly sedět ve školních lavicích...

Zkrátka Midge musela lidem zmizet z očí. Nevím, co se s ní v té době dělo, pravděpodobně zůstala zavřená ve svém domě, aby zbytečně neprovokovala. Je dost možné, že právě proto následovala Barbie a doma se nejenom skrývala před světem, ale nakonec i porodila. Problém by to být neměl - stačilo si k porodu přizvat Mary.

Mary je porodní asistentka a je vždy připravená přispěchat rodičce domů na pomoc. Vše potřebné si nosí s sebou v tašce - různé bylinkové tinktury; stetoskop a manžetu na měření krevního tlaku rodičky i fetoskop na sledování ozev plodu; rukavice; šňůrku na podvázání pupečníku, sterilní nůžky na jeho přestřihnutí i misku na placentu; ručníky na osušení miminka i žínky na otření hráze; závěs na zvážení novorozeněte a další a další drobnosti.

Ale možná se Midge rozhodla rodit v nemocnici. A nechtěla se spoléhat pouze na podporu svého manžela a pro jistotu se na přítomnosti u porodu domluvila i s dulou. Copak? Vy nevíte, kdo je to dula? To je v podstatě společnice k porodu. Povzbuzuje vás. Utěšuje vás. Sleduje četnost kontrakcí. Namasíruje vám záda. Přiloží teplý obklad. Přidrží vás na balónu. Zapálí vonné olejíčky... Co jen si račte přát. Midge se s dulou na porod určitě připravovala, nejspíš si taky stihla přečíst i knížky, které jí dula přinesla. Známe je i u nás - od Henci Goer (rozhovor zde) je to titul Průvodce přemýšlivé ženy na cestě k lepšímu porodu a od Penny Simpkin Partner u porodu.

Každopádně ať už Midge rodila doma nebo ne, dneska je maminkou nejenom Ryana, ale též malé Nikki :o) Škoda jen, že jsem o ní nevěděla před dvěma lety - nic tak nenávidím jako šití...

Názory k článku (10 názorů)
Tehotna Barbie Hanka, Kaja 10.mesicu 21.4.2004 10:47
*Re: Tehotna Barbie Nicollette 21.4.2004 19:27
**Re: Tehotna Barbie Terreza 21.4.2004 23:15
***Re: Tehotna Barbie Hanka, Kaja 10.mesicu 22.4.2004 0:36
****Re: Tehotna Barbie JJana 22.4.2004 8:53
*Re: Tehotna Barbie Katka, tři děti 22.4.2004 14:46
**Re: Tehotna Barbie Katka z Lince 23.4.2004 12:42
***Těhotná panna :-)) určitě existuje... Simca 27.5.2004 12:52
ja ji doma mela Lucie 8.6.2005 0:10
*Re: ja ji doma mela JILL 18.12.2007 13:11




Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Fotky podle věku

Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.

ValinkaKubaADÉLKAADELINKAmiláček ADELINKAADÉLKA☺VikiBříško

Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.

Přihlásit k odběru

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.

Zajimavé odkazy:
   Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.