| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Zuby a zoubky

Jak pečovat o chrup dětí i celé rodiny poradí dentální hygienistka Kateřina Matušíková, DiS.
Zodpovězené dotazy [Dalších 536 dotazů >>] 
?
68195

Kdy poprvé k zubaři 
( 2.10.2008 20:12:32 Eva, Jonáš )

 Položím vám ještě jeden dotaz. V průkazce dítěte je psáno, že se má jít na preventivní prohlídku v jednom roce. Naše zubařka mi řekla, ať přijdeme až ve třech letech, že si děti dřív nenechají sáhnout do pusy. Přijde mi to dost pozdě, znám děti, které mají černé zuby už ve dvou letech. Byla bych ráda, kdyby synovi zubařka zkontrolovala stav chrupu dříve. Je to tak běžné nebo chodí děti do tří let k zubaři jen proto, aby si zvykli na prostředí, křeslo apod. Děkuji za odpověď!

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
68194

Čištění zubů 
( 2.10.2008 20:01:56 Eva, Jonáš )

 Dobrý den! Chtěla bych se Vás zeptat, jak mám postupovat, abych naučila syna čistit si správně zuby. Jsou mu dva roky a čistím mu je pravidelně, ale stále jsme jen u toho, že mu dávám malinko zubní pasty, neumí si zatím pusu vypláchnout. Sice se snaží, když mu řeknu, aby vyplivl, tak plive, ale je to spíš k pousmání, nejprve vše spolke a pak jen prská vzduch. Je čištění víceméně bez pasty zatím dostačující? Nemám mu čitit čatěji přes den (zatím čistíme 2x denně, sladkosti ani slazené nápoje nejí). Děkuji za radu.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
65245

Bulka na dásni 
( 12.6.2008 7:06:45 Jiřka, 1 dítě )

 Dobrý den, řekněte mi prosím Váš názor, na bulku na dásňi naplněnou hnisem u 6 letého dítěte.Bulka se plnila asi 1 den a večer zarudla a praskla.Je to klasický váček? A je postupovat dále. Předem děkuji za odpověď. Jiřina.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
65000

Nemá v roce zoubky 
( 4.6.2008 22:35:14 Pavlína, roční syn )

 Dobrý den, od osmi měsíců má malý pořád ručičky v pusince, ale zoubky stále nikde, už se začínám znepokojovat. Mám mu začít podávat fluoridové tabletky ikdyž zoubky nemá, můžu tím uspíšit růst? Děkuji Pavlína. Vaše zkušenosti:
Re: Syn nemá v roce zoubky? (Petr)
Re: Re: Syn nemá v roce zoubky? (Majka)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
64731

Průjmy při prořezávání zoubků 
( 1.6.2008 12:09:56 Dana, 2 synové )

 Dobrý den Můj 13 měsíční syn má 4 zuby a rostou mu další 4, dásně má nateklé a jeden zoubek už se klube na svět. Již přes týden má průjmy a teploty od 37 do 37,8. Do toho má rýmu a kašlal. Proto jsme navštívili doktorku, která konstatovala, že je to asi nějaká lehká viróza. S rýmou a kašlem si ale poradil dobře a je téměř zdráv. Bohužel průjmy dál přetrvávají, tak 5-6 za den, kašovitý až řídký. Je možné, že má takové problémy ve spojitosti s růstem zubů? Můj první syn měl při prořezávání zubů občas také zvýšenou teplotu, ale ne tak dlouho. Děkuji za odpověď. Vaše zkušenosti:
Re: Průjmy při prořezávání zoubků (Alfons)
Re: Průjmy při prořezávání zoubků (Eva)
Re: Průjmy při prořezávání zoubků (katka)
Re: prořezávání zoubků (Šárka, syn 7 měsíců)
Re: Re: prořezávání zoubků (sugar)
Re: Re: Re: prořezávání zoubků (Lenka Švarcova)
Re: Re: Re: Průjmy při prořezávání zoubků (monika)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
64704

Zuby moudrosti 
( 30.5.2008 22:02:01 Soňa )

 Dobrý den, mám už několik let napůl vyrostlé spodní zuby moudrosti. Do teď jsem neměla žádné problémy, ale nyní začínám mít pachuť v ústech. Můj zubař mi řekl, že se u takto napůl vylezlých zubů udělají takové kapsičky a v nich se pravděpodobně ukládají kousky jídla, které pak asi kvasí, jak si myslím. A tím celý nepříjemný pocit vzniká. Zubař mi tato místa vypláchl a byl chvíli klid, ale bohužel k němu nemůžu chodit každou chvíli. Chtěla jsem se tedy zeptat, zda mi půmůže také Tantum verde, jak zde doporučujete, nebo zda se dají tyto kapsičky nějak cíleně čistit svépomocí (stříčku s takovou měkkou jehličkou, kterou mi to lékař vypláchl, mi asi v lékárně neprodají). Předem děkuji za odpověď. Vaše zkušenosti:
Re: Zuby moudrosti (Myška)
Resekce osmiček- co pomáhá?

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
64295

Druhé zoubky rostou nad prvními 
( 17.5.2008 9:11:28 Petra,3 děti )

 Dobrý den, synovi(9,5roku) nechtějí vypadávat první zoubky. Má teprve 4 druhé zuby a teď mu musela p. doktorka vytrhnout 2 zoubky, protože se vyklubaly nad prvními. Už se ale začínají proklubávat i další dva a zase nad prvními. Jak je to možné? Můžeme s tím něco dělat? Nedovedu si představit, že bude neustále chodit na trhání zoubků. Je už teď velmi vyděšený, že bude muset. Mockrát děkuji za odpověď, Petra

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
64278

Pigment na mléčných zoubkách 
( 16.5.2008 13:16:15 Lenka, dcera 2,5 roku )

 Dobrý den, chci se zeptat na pigmentové skvrny na zubech své dvouleté dcery. Proč se jí pigment vytváří a jak ho odstranit? Je možné, že ho způsobují ovocné mošty, které dceři dávám pít, ale dosti ředěné? Dá se pigment odstranit jen pravidelným čištěním zoubků?

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
64255

Viklající se mléčný zub u 4letého 
( 15.5.2008 22:08:08 ajka, syn 6-04 )

 Dobrý den, syn předevčírem upadl na kolotoči přímo na pusu...u předního zoubku měl malinko krev, říkal, že ho i bolí, když jsem na zoubek sáhla viklal se, jen jsem to vyzkoušela, druhý den už nic neříkal a nyní 3 den při večerním čištění jsem to náhodně vyzkoušela a zoubek se stále kýve...lze něco dělat, aby to viklání neurychlilo jeho vypadnutí ...nebo nelze dělat nic a nezbývá než čekat, jak to dopadne, synovi mé známé takhle zoubek vypadl ve 3 letech :(

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
64068

Hýbající se stálé zuby u dítěte 
( 8.5.2008 6:30:24 Stáňa )

 Dobrý den, ráda bych se zeptala,jak se řeší problém,když se synovi začala hýbat dolní nová jednička(nemléčná) zřejmě po pádu na pusu.Teď to zjistila při prevenci naše zubní dr.,tak jsme zatím eliminovali ukusování-krájíme stravu-a nesmí tvrdé věci(kůrky,tousty,zeleninu jako mrkev apod.).Nehýbe se nijak dramaticky,ale přece a pobolívá,když se na zoubek sáhne. Děkuji předem za odpověď Stáňa

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

Zodpovězené dotazy [Dalších 536 dotazů >>] 

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.