| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Po mateřské do zaměstnání

Mgr. Jana Faiereislová poradí maminkám a jejich rodinám v období, kdy mateřská dovolená končí a je třeba nastoupit do zaměstnání (orientace na trhu práce, oslovení potencionálního zaměstnavatele, příprava na pohovor, zvládnutí adaptace v zaměstnání, atd.). Absolvovala FFUK obor Psychologie se specializací "Psychologie práce a organizace" a nyní je na mateřské dovolené.
Zodpovězené dotazy
?
31175

Rodičovská dovolená, nástup do práce 
( 4.4.2005 13:13:01 Věra Červená )

 Dobrý den, Dotazuji se jménem své snachy, byla zaměstnána u společnosti, na kterou byl v roce 2004 prohlášen konkurz. V současné době je na rodičovské dovolené, stará se o dceru, která se narodila 05.09.2002. Dostala výpověď z organizačních důvodů, lhůta vypršela 28.02.2005. Po tomto datu, neobdržela zápočtový list. Telefonicky se jí podařilo zařídit, že minulý týden jí byl poštou zápočtový list doručen. Protože její dceři budou v září 3 roky, má několik dotazů. 1.Pokud by chtěla zůstat na rodičovské dovolené až do 4 let dítěte, co musí udělat v srpnu-září 2005 ? 2.Pokud bude do 4 let na rodičovské dovolené, nemusí se hlásit na úřad práce jako uchazečka o zaměstnání ? 3.Pokud by se přihlásila po dovršení 3 let dcery, nemůže již být na rodičovské dovolené? Mám na mysli, zda by přihlášení do evidence nebylo výhodnější pro případnou nabídku práce ze strany úřadu práce. 4.Pokud by sehnala práci a chtěla začít pracovat v době mezi 3 a 4 rokem dítěte, zřejmě ukončí rodičovskou dovolenou. Co nastane, kdyby v této době o práci přišla a nebo by ze zdravotních důvodů dcery musela zůstat doma. Mohla by ve zbývající době do 4 let ještě znovu nastoupit na rodičovskou dovolenou? 5.Jak postupovat, kdyby využila možnosti (v rozmení zákona) o rodičovské dovolené umístit dceru do mateřské školy a sehnala třeba tzv. domácí práci nebo nějaký jiný přívýdělek na omezenou dobu? 6.Jak je to s rekvalifikací? Je možné se případně rekvalifikovat i v době, kdy je na rodičovské dovolené? Pokud je ve Vašich silách zodpovědět naše dotazy, případně připojit další radu, jak postupovat, byla bych Vám moc vděčná. Vaše zkušenosti:
Re: Rodičovská dovolená, nástup do práce (Judita, dvě holky 1 a 4 roky)
Nástup do zaměstnání po MD (Martina N., 2 děti)
Re: Rodičovská dovolená, nástup do práce (Katka a Matýsek)
Re: Re: Rodičovská dovolená, nástup do práce (Michaela)
Nástup do práce po MD (Jája)
Re: Nástup do práce po MD (zink)
Re: Nástup do zaměstnání po MD (lucka)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
30516

Do zaměstnání po delší době 
( 11.3.2005 12:01:45 Iva )

 Dobrý den, po 9 letech se chystám nastoupit do zaměstnání. Původní firma v podstatě neexistuje a tak jsem si podala žádost do několika jiných. Zúčastnila jsem se zatím jednoho konkurzu, který dopadl pro mě celkem dobře, i když jsem práci nezískala. Doma jsem se na něj dost poctivě připravovala, ale zjistila jsem, že přímo ve firmě jsem dostala z toho zaměstnání strach. Byla bych snad schopná říct, že nic neumím. V současné době mi totiž asi nikdo neřekne, že mě ve všem zaučí, že počítají s tím, že bude nějakou chvíli trvat, než se zapracuji atd. Ale všude požadují jen maximální nasazení, přesčasy, další vzdělávání atd. Neumím se také chovat naprosto samozřejmě a sebevědomě, spíše mi nějakou dobu trvá, než se otrkám. Co dělat, abych nepůsobila ustrašeně,ale zdravě sebevědomě? Aby mi vše nepadalo z rukou a abych prostě řekla, že to určitě zvládnu, že to pro mě není žádný problém. Mám to prostě prohlásit a když mě vezmou, tak čekat, jak se věci vyvinou? Vaše zkušenosti:
Re: Do zaměstnání po delší době (Lucie)
Re: Do zaměstnání po delší době (Zdenek, 1 dítě)
Zaměstnání (Zuzana Petrášová)
Re: Do zaměstnání po delší době (věra nováková)
Re: Do zaměstnání po delší době (Tina , syn 3 roky)
Návrat na mateřskou dovolenou po jejím přerušení. (Blanka Carová)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

Zodpovězené dotazy

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.