| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Psychomotorický vývoj kojenců a batolat, plavání

Na vaše otázky týkající se psychomotorického vývoje kojenců a batolat či plavání kojenců ráda odpoví Mgr. Blanka Sudíková z Baby Clubu Plaváček, který má dlouholeté aktivní zkušenosti z výuky plavání kojenců a batolat na několika místech republiky a s poskytování odborného poradenství pro rodiče dětí do 3 let.

Odpovědi na vaše dotazy čekejte během 1 - 7 dnů, pokud odpověď z nejrůznějších důvodů nemůže být možná, dáme vám o tom vědět.
TIP: Zajímají-li vás také zkušenosti jiných rodičů, nahlédněte do diskuzní skupiny.

Zodpovězené dotazy [Dalších 492 dotazů >>] 
?
62588

Jak podporovat v lezení po čtyřech 
( 21.3.2008 11:57:17 pohodicka )

 Hezký den, moje osmiměsíční dcerka se nádherně plazí jako partyzán:-) Krásně střídá nožičky a je rychlá jako čertík. Občas už se staví i na všechny čtyři a pohupuje se. To dělá už asi měsíc.. Nicméně mám pocit, že jí to moc nebaví o náznaku šikmého sedu nemůže být ani řeč, radši prozkoumává svět z bříška. Vím, že má času dost, o to mi nejde.. Jen jsem se chtěla zeptat, zdá se mi, že se zasekla na tom plazení, které jí jde dobře. Když jí motivuji, aby si jen natáhla na všech čtyřech pro hračku, jde okamžitě na bříško a vystřelí zase tím svým způsobem..Lze jí nějak účinně navést? Vaše zkušenosti:
Re: jak podporovat v lezení po čtyřech? (Jana a dva kluci (6 a 8 let))
Re: psychomotorický vývoj (máca)
Re: psychomotorický vývoj (máca)
Re: jak podporovat v lezení po čtyřech? (Simík)
Re: Re: psychomotorický vývoj (Simík)
Re: Jak podporovat v lezení po čtyřech (Lucka, sedmiměsíční dcera)
Re: Jak podporovat v lezení po čtyřech (Jana,syn skoro rok)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
62444

Afekt 
( 16.3.2008 23:42:05 Martina,tři děti )

 Dobrý den,ráda bych "slyšela" názor odborníka..Můj 19ti měsíční syn se dost vzteká, až modrá. Dnes večer,když mu manžel chtěl odsát rýmu z ucpaného nosu se syn zlobil tolik, že k pláči se nadechoval tak dlouho, až asi tak na minutu ztratil vědomí a zmodraly mu rty ... Mám ho nechat nějak vyšetřit nebo se jedná o afekt a radši si toho nemám všímat, abych náhodou nevypěstovala v synovi pocit, že když se bude takhle chovat, tak získá pozornost..? Moc děkuji za radu Martina Jiráková Vaše zkušenosti:
Re: afekt? (Jana a dva kluci (7 a 5 let))
Re: Re: afekt? (Katka)
Re: Re: afekt? (babička)
Re: Afekt (Maminka)
Re: Re: Afekt (Téra. Mája 15měs.)
Re: Re: Re: afekt? (Pavla 1 dcera)
Re: afekt? (Alena Dokulilová - 1 dcera)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
62328

Neleze a sám si nesedne 
( 12.3.2008 16:49:25 Petra a Ondrášek )

 Dobrý den, náš syn má 13.měs. a jenom se plazí. Na kolínka si stoupne pouze když se zvedá do stoje u nábytku. Od půl roku chodíme na Vojtovu metodu,ale přijde mi, že prochází spíše přirozeným vývojem (pomalejším sice). Chtěla bych se zeptat zda je možnost že bude někdy lézt? Dále jak ho naučit aby se sám posadil a ze stoje se vrátil zpět do polohy lezení. Nějak se mi zdá, že na to nemůže přijít, stojí u nábytku a řve dokud ho někdo nepřijde sundat. Ťapká hezky, pořídily jsme mu kšíry abysme ho netahali za ruce, prý to není dobré. Kdy myslíte, že by mohl udělat první krůčky? Děkuji Vaše zkušenosti:
Re: Neleze a sám si nesedne (simiki)
Re: Neleze a sám si nesedne (Simík)
Re: Neleze a sám si nesedne (Irena)
Re: Re: jenom se plazí,sám si nesedne . (ARNOŠTEK)
Re: Re: Re: jenom se plazí,sám si nesedne . (Mab)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
62246

Pasení koníčků 
( 10.3.2008 9:52:38 Lenka a Péťa )

 Dobrý den, mému synovi je 9 týdnů,při pasení koníčů drží hlavičku nakřivo stále na jednu stranu, při ležení na zádech dříve preferoval také jednu stranu, ale jak kojím a spí u mě, tak teď střídavě spí s hlavičkou na obě strany. Mám to nějak rešit nebo se to časem samo upraví? Děkuji. Lenka Vaše zkušenosti:
Re: pasení koníčků (petra)
Re: Re: pasení koníčků (Lída)
Re: pasení koníčků
Pasenie konicka

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
62188

Kousání 
( 7.3.2008 12:35:37 Martina )

 Dobrý den, syn má 13 měsíců a zhruba pře půl rokem začal koustat. Nekouše dospělé, ale jenom děti a to když mu někdo něco sebere, ale i radostí, nevím, jak ho to odnaučit, nepomáhá bití, ani domluva. Kouše tak, že je schopen prokousnout kůži až do krve, postupně jsme tímto jeho zlozvykem vyřazováni ze společnosti, moc prosím o radu.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
62019

Loupání v kloubech 
( 1.3.2008 20:52:52 Dáša )

 Dobrý den, mám 9 měs.dceru, při zvedání ji občas lupe v klobech, kolenních, loketních a v páteři, váží 10 kg, měří necelých 80 cm, je zdravá, kojená, co to znamená, máme se objednat na ortopedii, jedná se o nedostatek Ca? Vaše zkušenosti:
Re: proč (Pája)
Re:Že by málo Ca (Hanka)
Re: Re:Že by málo Ca (Lenya + 6m syn)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
61934

Spaní na peřince 
( 27.2.2008 12:15:32 stepanka )

 Dobrý den, ráda bych se zeptala na váš názor ohledně spaní malých dětí. Všude čtu, že by měli spát na tvrdé matraci, bez polštářků. Náš Vojta, kterému bude za necelý měsíc rok, však tvrdou matraci odmítá, vždycky, když ho uložím ke spánku a přikryji ho peřinou, tak si ji během pár minut smuchlá pod sebe a spí na ni. Když mu ji chci vzít, tak se vzteká. Řeším to tak, že už mu ji přímo ustýlám na matraci a přikrývám ho dekou. Mám však stále špatný pocit, že dělám něco špatně. Co si o tom myslíte??? Děkuji za odpověď. Štěpánka V.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
56570

Závěsná kolébka Hacka 
( 27.7.2007 16:46:25 tererezka )

 Přeji hezký den, chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti s používáním závěsné kolébky Hacka (objevila jsem v předchozím dotazu, že jste ji používala pro dcerku). Zajímalo by mě, do jakého věku v ní dítě může spát. Jaká je délka lehací plochy? Paní doktroka Jiřina Prekopová doporučuje ve své knize "Když dítě nechce spát" spaní v houpací síti vybavené dětskou matrací, tak bych chtěla něco takového koupit, jen nevím jestli Hacka nebude našemu 21 měs. synkovi už malá. Předem děkuji za vaši odpověď!

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
55668

Cvičení matek s dětmi na overbalu 
( 7.6.2007 0:46:16 Monika, dvouletý Tobiášek )

 dobrý den, moc bych prosila o radu, kde si pořídit DVD cvičení batolat, maminek s dětmi na overbalu. Mám předčasně narozeného syna /2roky/ a na kontrole mi neuroložka doporučila z důvodu ochablého svalstva denně cvičení na overbalu. Děkuji mnohokrát a jsem s pozdravem Monika

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
53451

Pokračování plavání 
( 3.3.2007 17:20:18 Pavla, syn 31 měs. )

 Dobrý den, se synem chodím plavat od 13. měsíců. Teď je mu 2,5 roku a řeším otázku, jestli pokračovat v plavání nebo ne, protože jsem těhotná a bazén nemáme v místě bydliště a pokračovat v plavání by bylo pro mě náročné. Na druhou stranu mám obavy z toho, že když přestaneme plavat, jestli to v budoucnu nemůže být nebezpečné, když ještě neumí plavat.Syn se totiž vody nebojí, vrhá se do ní bezhlavě. Umí se potápět, ale neumí vyplavat na hladinu, aby se nadechnul. A jestli to co se dosud naučil, může být výhodou či nevýhodou nebo jestli to zapomene, kdyby na další kurzy plavání chodil až ve školce nebo ve škole. Předem moc děkuji za odpověď.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

Zodpovězené dotazy [Dalších 492 dotazů >>] 

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.