| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Sociální podpora

Na vaše dotazy z oblasti státní sociální podpory odpovídá Bc. Jana Doležalová z Poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy, Prahy 14 - Černý Most.
Zodpovězené dotazy [Dalších 71 dotazů >>] 
?
39345

Dávky v těhotenství u OSVČ 
( 4.1.2006 9:02:08 Lucie )

 Dobrý den, měla bych na Vás dotaz. Na vašich stránkách jsem se dočetla, že mateřská se počítá z posledních 12 měsíců. Jelikož je to u mě trošku složité, nevím si rady, co mám dělat, zda se zaregistrovat na UP nebo dál podnikat. Jaký by byl v tomto rozdíl, co se týká dávek? Termín porodu mám 14.8.06.Od května roku 05 do září 05 jsem byla vedena jako OSVČ, avšak nebyla jsem hlášená na soc.pojištění, od října 05 do listopadu 05 jsem byla zaměstnaná, od prosince jsem přešla opět na ŽL, zaregistrovat se chci nyní od ledna 06. Vím, že jsem to podcenila. Můžete mi, prosím, poradit, co bych měla v mém případě udělat, abych měla nárok na mateřskou? Děkuji. Vaše zkušenosti:
Nepřiznání otcovství (Radka)
Výpověd (Pavla)
pracovní poměr na dobu určitou a těhotenství (Jana Dvořáková)
Re: Nepřiznání otcovství (IVA)
Re: pracovní poměr na dobu určitou a těhotenství (Růžena)
OSVČ a nemocenská,mateřská

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
35065

Brigáda syna 
( 16.8.2005 13:11:31 Lenka, 2 dospívající kluci )

 Prosím nevím si rady. Syn si loni (v srpnu 2004) přivydělával na brigádě. Brigádu mu zajišťovala agentura pro studenty. Potřebuji vědět zda tyto peníze( - jedná se o částku asi 2100Kč) musím přiznávat do Dokladu o výši ročního příjmu za rok 2004 pro určení výše dětských přídavků na další období.Syn tyto peníze použil na své potřeby a zájmy kino +zakoupení CD hry+... Jsem zaměstnaná , pobírám výživné na děti od bývalého manžela a o žádné jiné sociální dávky nežádám, ani je nepobírám. Letos jsou již na brigádě oba synové a situace se bude opakovat. Děkuji za odpověď.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
34024

Mateřská 
( 6.7.2005 13:31:24 Sárka,půlroční syn )

 Dobrý den, ráda bych se zeptala jak je možné,že po oznámení,že žiji s partnerem mi mateřskou snížili až na částku 1900 kč.Z toho v životě vyjít nemůžeme a to ještě podle soc.správy nemnám právo ani na dávky.Tak jak z necelých 2000 kčmůžu uživit půroční dítě...Děkuji za odpověd Vaše zkušenosti:
deti (Mataz jamal al di )

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
34020

Jak s druhou MD 
( 5.7.2005 23:21:09 Jana, 4-letý syn )

 Dobrý den, potřebovala bych poradit. Mám 1 syna, se kterým jsem byla doma na MD 4 roky. Těsně před ukončením MD jsem otěhotněla a protože mám spoustu zdravotních potíží, zaměstnání jsem nehledala a zůstala jsem tedy místo v neschopnosti (rizikové těhotenství) "v domácnosti". Nyní mi zbývá necelých 8 týdnů do termínu porodu. Na MD bych vlastně měla nastoupit za cca 2 týdny, ale nevím ani kde žádat o jaké dávky, když jsem vlastně v domácnosti = bez zaměstnavatele. Jak jsem pochopila z formuláře na stránkách ministerstva, na rodičovský příspěvek je nárok až po narození dítěte. Znamená to že až do toho konce srpna (termín porodu) nemám nárok nanic, nebo snad ano? Moc díky za pomoc :-) Jana V.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
33995

Výživné na manželku 
( 5.7.2005 17:09:30 Anna Kulhavá )

 Dobrý den,můžete mi prosím poradit, jakou formou mám požádat svého bývaleho manžela, se kteým jsem rozvedena v září to budou tři roky o placení výživného na mně. Již druhý rok nemohu sehnat zaměstnání, jsem vedena na ÚP,dostávám pouze soc. podporu 2649 a 1033,mám dvacetiletého studujícího syna, který bydlí se mnou, otec na něj platí tři tisíce výživné a dostává rod.přídavky od státu. Na jakou částku mám nárok? Dékuji Anna Vaše zkušenosti:
Narok na socialni podporo nebo jinou pomoc od statu (Petr)
Re: výživné na manželku (Alena, dvě studující děti ( 17 a 22))
Re: Výživné na manželku a děti (Veronika)
Re: Výživné na manželku a děti (Veronika)
Re: Re: výživné na manželku (šárka)
Re: Výživné na manželku (Jana s 2letym synem)
Re: Re: Výživné na manželku a děti (Iva)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
33963

Mateřská 
( 3.7.2005 22:08:04 Romča+Lukas 16.3. )

 Jsem svobodná matka teda spíš rozvedená,mám dcery 14 a 17let a mimi 4 měsíce,měla bych mít nárok na delší mateřský příspěvek,ale nevím jestli mám o něj požádat a jak a kde,peníze mi vyplácí Správa sociálního zabezpečení.Děkuji za radu. Vaše zkušenosti:
Re: Mateřská (lucka)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
33913

Neschopenka z pohledu zaměstnavatele 
( 3.7.2005 8:15:26 míša )

 dobrý den, měla bych ještě jeden dotaz, co vše bude můj zaměstnavatel nucen vyřídit na úřadech, pokud po rodičovské dovolené nastoupím nemocenskou z důvodu dalšího rizikového těhotenství. předem díky moc

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
33912

Nemocenská, mateřská 
( 2.7.2005 22:47:24 míša )

 dobrý den, ráda bych se zeptala na zde již mnohokrát zodpovězenou otázku. dcera bude mít v srpnu 3 roky, teď jsem těhotná, rizikové, tp leden 2006, pobírám rodičovský příspěvek. zaměstnavatel vyžaduje můj nástup v srpnu, ovšem nevím zda zdravotní stav dovolí,tudíž zjišťuji jaká by byla situace ohledně neschopenky. na nemocenskou mám nárok od prvního dne nástupu pokud se nepletu, ale znamená podmínka 270-ti odpracovaných dní v průběhu 2 let to, že v takovém případě bych po narození dítěte nedostávala peněžitou pomoc v mateřství a pouze rovnou rodičovský příspěvek?předpokládám že můj zaměstnavatel mi nemůže dát výpověď z důvodu nadbytečnosti pokud jsem těhotná a do 3 let věku dítěte i když se jedná o další těhotenství. argumentuje tím, že se mu "nechce" myslet na to co bude za další 3 roky a tudíž mít mě tak dlouho v evidenci. předem děkuji za odpověď

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
33867

Invalidní důchod a mateřská 
( 1.7.2005 11:07:32 Zdenka Bartošová,bezdětná )

 Dobrý den, jsem už skoro deset let v plném invalidním důchodu.Nedávno jsem se vdala a s mým manželem (i po poradě s lékařem) jsme se rozhodli, že se pokusíme pořídit si miminko. Zajímalo by mě, jestli jako invalidní důchodce mám nárok na mateřskou (a další sociální dávky s mateřstvím spojené) a popřípadě v jaké výši. Děkuji moc za odpověď. Přeji hezký den. S pozdravem Zdenka Bartošová Vaše zkušenosti:
Re: Mateřská dovolená (Jitka)
materska dovolenka (iveta slovenka)
Re: Invalidní důchod a mateřská (denca)
mateřská a částečný ID (Hanka)
Re: mateřská a částečný ID (Míša)
ID a mateřská (Karolína D.)
Re: Re: Invalidní důchod a mateřská (Jana,bezdetna,zasnoubena)
Re: Invalidní důchod a mateřská (JANA, PID)
Re: Invalidní důchod a mateřská

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
33861

Výše dávek 
( 1.7.2005 10:05:03 Zdeňka )

 Dobrý den, jsem již rok a půl vedená na ÚP. Od Městského úřadu pobírám 3.000,- Kč. S přítelem plánujeme dítě, nejsme sezdaní, bydlíme společně u jeho rodičů v rodinném domě. Zajímalo by mě na co všechno mám nárok, z čeho se bude počítat a jaká bude výše rodičovského příspěvku. Děkuji za odpověď Vaše zkušenosti:
jaké dávky? (Milena Brázdová 2děti 12 a 15 let vdaná)
Re: Výše dávek (lilien)
Výše dávek (jana ježková, 4dcery)
Re: nárok na dávky po skončení MD (Cecílie)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

Zodpovězené dotazy [Dalších 71 dotazů >>] 

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.